Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Informace

Žhavíme MXGP Brazílie

 předposlední kolo této dlouhé sezóny ! 

.

 Předposlední kolo MXGP je tady a již tento víkend se všichni střelci z GP opět a již po šestnácté sejdou na startovacích bránách v Brazilském státě zvaném Goias. Každý vždy říká jak náročná je sezóna AMA SX ale já si myslím, že sezóna GP kde je 17 nebo 18 závodů (ukrajina se zrušila) je celkem pořádný záhul a hlavně když se cestuje po celé zeměkouli. Je sice pravda, že v AMA se hned po SX najede na MX ale i tak si myslím, že když sezóna GP skončí, tak kluci nechtějí o cestování ani slyšet.  Seriál MXGP zavítá do Brazílie tento rok již podruhé, ale tentokrát na zcela novou trať na které pojedou všichni jezdci poprvé. Nejvíce ze všech se na tyto závody musí těšit Tony Cairoli, který může být korunován již po první rozjížďce. Takže jak to s Toníkem vůbec vypadá? Cairoli má momentálně 81 bodů náskok na Horebeeka a do konce sezóny je možno získat pouze 100 bodů, což jsou dva závody, Brazílie a Mexico. To znamená, že pokud by Van Horebeek v Brazílii vyhrál první moto, tak by získal 25 bodů. Kdyby se Cairoli smířil se třetím místem tak by získal 20 bodů, ale celkově by měl na Horebeeka stále náskok 76 bodů ! Co to znamená ? V tomto momentě by zbývaly do konce sezóny pouze tři rozjížďky ve kterých můžete získat maximálně 75 bodů, což znamená že titul by šel již po osmé k Tonymu, který by zbytek sezóny nemusel vůbec závodit….

.

.

Van Horebeek se bez jakýchkoli pochyb stal nejstálejším jezdcem této sezóny a pokud v Brazílii skončí opět na pódiu, tak to pro něho bude už po dvanácté. V posledním závodě, který byl pro tohoto Belgičana domácím  Horebeek skončil na devátém místě a to díky úrazu, který si způsobil, když narazil hlavou do řídítek a poranil si obličej. Krev mu tekla do brýlí v průběhu obou rozjížděk, takže si myslím, že jeho deváté místo bylo tvrdě vybojováno. Nyní se tady musím zmínit o jezdci Britského týmu pro MXoN a to Shaun Simpson, který v poslední době předvádí moc hezkou jízdu a v posledním GP v Belgii zaznamenal jeho první pódium v této sezóně a troufám si říci, že i v jeho kariéře. Další jezdec, od kterého očekávám brilantní jízdu, je Gautier Paulin, který v této sezóně zameškal sedm závodů, ale vypadá to, že se velice rychle dostává do formy, o čemž svědčí jeho čtvrté celkové místo v posledním závodě v Belgii.

.

.

Nyní zde máme tolik očekávanou třídu MX2 v které není a ještě nějaký ten týden nebude jasno o tom, kdo bude držitelem titulu v této třídě. Jordi Tixier jede velice dobře ( i když jsem od něho očekával lepší výkon) a zatím to vypadá, že pokud se Herlings neobjeví v Mexicu, tak titul bude jeho. Všichni ale víme, že pokud to situace v bodovém hodnocení bude vyžadovat, tak Herlings vyhrožuje s tím, že se v Mexicu ukáže, aby si jeho titul obhájil a zachránil. Slovo „ ukáže“ je široký pojem, že jo !? Ukázat se stačit určitě nebude, všichni top 5 kluci budou nažhaveni, rozjetí a budou se snažit poraněného Herlingse pojezdit. Nejvíce nasraný bude Tixier, který je nyní tak blízko k jeho prvnímu titulu. Pokud se Herlings objeví tak doufám, že mu je jasné, že to bude masakr !!! Nyní se musím zmínit o jezdci jménem Max Anstie, který v Belgii vyhrál jeho první GP ! Myslím si, že tento klučina bude také pěkně nažhavený a bude chtít pokračovat tam, kde skončil. Samozřejmě tu máme spoustu dalších jezdců, kteří pojedou velice dobře a můžou vyhrát závod. Tim Gajser zrychluje každým závodem a nevím, jestli se mu to podaří ještě letos, ale příští rok ho určitě uvidíme vyhrát alespoň jeden závod ( Vlastně jsem chtěl říct druhé místo, protože Herlings bude první) Samozřejmě Glen Coldenhof je také zpátky po zranění a věřím, že ho již brzy uvidíme na pódiu…….

.

.

PS: Tyto závody se budou vysílat živě na Motors TV a s malým zpožděním na Eurosportu 2 kde bohužel nebudou vysílat první moto třídy MXGP.

Program závodu:

Sobota: MX2 Free Practice 10:30; MXGP Free Practice 11:00; MX2 Time Practice 13:00; MXGP Time Practice 13:35; MX2 Qualifying race 15:10; MXGP Qualifying race 16:00.

Neděle: MX2 Warm-up 10:20; MXGP Warm-up 10:50; MX2 Race 1  12:10; MXGP Race 1  13:10; MX2 Race 2  15:10; MXGP Race 2 16:10.

Zde se můžete podívat, kde se můžete dívat J:

 

EUROPE 

Eurosport 2 - Race 1 MX2 –  Zpoždění (30min)          TBC

Eurosport 2 - Race 2 MX2 (LIVE)                                TBC

Eurosport 2 - Race 2 MXGP (LIVE)                           21:00 (CET) 

 

MotorsTV - Race 1 MX2 (LIVE)                                17:00 (CET)

MotorsTV - Race 1 MXGP (LIVE)                             18:00 (CET)

MotorsTV - Race 2 MX2 (LIVE)                                20:00 (CET)          

MotorsTV - Race 2 MXGP (LIVE)                             21:00 (CET)

.

 

.

Děkuji z váš čas ....Mike-C-Fast....

« zpět na přehled

Komentáře

07.09.2014 15:04 Zdeňa – Shaun Simpson
Zdravím Majku, s tím Shaunem je to jinak vždyť v loňském roce v posledním GP Nizozemska(Lierop) zaznamenal výsledek 1-3 tím pádem se stal poprvé v jeho kariéře vítězem v GP!

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce