Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Informace

Více info na Chad Reed a Ferris

 aneb drby z AMA... 

 Tak jsem včera poslouchal úžasné americké rádio show zvané Pulpmxshow.com . Zakladatelem tohoto rádia je skvělý reportér RacerX a Racerxonline Steve Matthes  který jako jediný reportér v USA vlastní soukromé mobilní číslo každého z jezdců AMA a když jim Steve zavolá tak to všichni vždy zvednou a je to jedno jestli to je Villopoto, Dungey nebo Josh Hill…. Prostě všichni znají a respektují tohoto Reportéra a já jeho Show doslova zbožňuji … Včera večer byl hostem v tomto rádiu sám Chad Reed a já bych se s vámi rád podělil o pár faktů, které jsem se dozvěděl. Tyto informace se týkají Reeda a taky mladého Australana jménem Dean Ferris,  který ne moc férově zrušil jeho nový a stávající kontrakt a po zaplacení tučné pokuty za zrušení kontraktu se nyní stěhuje do USA.

.

.

Takže začneme s Dean Ferris který nebyl vůbec spokojený s tím, že v GP je pravidlo které neumožňuje jezdci staršímu 23 let závodit ve třídě MX2. Herlings byl jeden z jezdců který před nedávnem říkal, že pokud FIM tohle pravidlo nezmění tak, že také uvažuje o AMA. Po té FIM tohle pravidlo posunulo na hranici 23 let což je skvělé pro Herlingse ale ne pro Ferrise kterému je už 23 čímž by byl nucen závodit ve třídě MX1. Ferris říkal, že se konečně na své 250ce cítí skvěle a myšlenka že by si musel zvykat a závodit na 450 se mu moc nezamlouvala. Takže ( a teď to přijde) Ferris jako Australan udělal to, co by každý mladý Australan  co chce závodit v USA udělal a zavolal Reedovi ! Reed tuhle nabídku přijal s velkým zájmem a dlouho s Ferrisem vše projednávali. Nakonec to ztroskotalo na faktu že Reed neměl možnost sehnat další skoro tovární 250ku ale pouze  450. …..Poté mladý Ferris dokonce kontaktoval Rogera Decostera sám a nabídnul se pro třídu 250 ! Rogera to zajímalo a řekl mu, že musí přijet a ukázat co umí na SX trati. Ferris to prý udělal a DeCoster byl spokojený s jeho výsledky. Kontrakt prý není ještě podepsaný, takže se může stát všelico ale na 99 procent Ferris skončí v týmu RedBull KTM.

.

.

Nyní trochu informací na Reeda, který se mimo jiné přiznal, že příští rok pojede sám. Zmínil se, že se snažil sehnat druhého jezdce do týmu, ale jezdci které chtěl, prý měli dvouleté kontrakty, které skončí až příští rok. Takže na rok 2015 můžeme čekat přírůstek v týmu Two Two morsports ale příští sezónu odjezdí Reedy sám. Další fakt který mě překvapil bylo co Reed řekl o výběru jeho nové motorky. O jeho staré Hondě se pouze zmínil, že jí nemiloval!? Což asi slušně řečeno znamená, že mu neseděla nebo že mu na ní něco vadilo( moc nerozumím, ale takhle to Reedy řekl). Reed řekl, že si koupil všechny motorky (kromě Hondy) a bez jakýchkoli úprav je jednu po druhé testoval. A víte, kterou motorku si vybral jako první !?!  KTM J  Reed říkal, že už byl s touto motorkou tak daleko, že nechybělo moc a tým Two Two motosports by byl oranžový ! J  Tak to byla prča…  že jo ? Dungey, Roczen, Millsaps a Reed na KTM 450 … škoda J  O tom co se stalo a proč to nedotáhnul s KTM až do konce se Reed nezmínil. Druhá volba byla Kawasaki a na této motorce Reeda uvidíme . Poslední slova které Reed řekl byla : „ Minulý rok byl hrozný….. ne, hrozný je slabé slovo. Bylo to až nereálné a místy jsem si připadal jako ve špatném snu. Já jsem zvyklý vyhrávat, a když nevyhrávám tak vždy dojedu na pódiu. Loni jsem mnohokrát skončil mimo první desítku což mě děsně vystrašilo a řekl jsem si, že se něco musí změnit. Nechci to svádět jenom na motorku, to určitě ne. Já sám jsem byl daleko od sta procent. Nyní jsem plný elánu a cítím se skvěle. Motorka je přímo skvělá a já se nemůžu dočkat na Anahaim 1 ! „  nyní se Steve Matthes ptá poslední otázku která zněla „ Jaký je tvůj cíl pro 2014 „ ? Reed na to odpovídá: „ Děláš si srandu nebo co ? Kdybych si nemyslel že nemám na titul tak bych do toho nešel „ !

Co k tomu dodat? Vůbec nic…..  Když se jen zamyslím nad příští sezónu AMA, tak mám na tváři velký úsměv a vy určitě taky!

Děkuji za váš čas a návštěvu ….Mike-C-Fast….

 

« zpět na přehled

Komentáře

21.11.2013 13:55 MIKE | email
Bylo by to super ! :-)
21.11.2013 00:05 dinocradle
ešte nemusí byť vyhasnutý. Možno sa stane že mu na začiatku pôjde karta ako v 2012 a bude sa naháňať s Vilom
20.11.2013 17:05 grreenmonster450
Myslím si že Reed je čmoudící vyhaslá sopka :-(
20.11.2013 07:59 Mike
Ano souhlasim, ale Barcia a Canard maji plnou tovarni podporu. Reed mel od hondy velkou pomoc ale urcite ne takovou jakou maji Tovarni tymy. Na druhe strane kdyz jezdec zacne byt flustrovany se vsim kolem tak to v prve rade svadi na motorky. Ja si myslim ze kdyby jsme posadili Villopota na Hondu, Suzuki nebo i Yamahu tak by jel stale jako Villopoto :-D
20.11.2013 00:26 dinocradle
Reed už musí byť riadne flustrovaný, keď neotestoval Hondu. Keby bola nanič, asi by na nej nejazdili Barcia, Kanard,

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce