Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Informace

Válka juniorů přesouvá bitevní pole..

 aneb Juniorský šampionát se přesouvá o víkendu do Nové Paky+ Video.

Po pár dnech pokračují junioři v bitvě o další mistrovské body, tentokrát  17. května na dráze v Nové Pace zvané "Štikovská rokle". Po Jiníně máme dalšího velezkušeného pořadatele AUTOKLUB v AČR NOVÁ PAKA, zde jsou známí nejen motokrosem, ale hlavně pořádáním podniků mistrovství Evropy i MČR v autokrosu v minulosti také přivítali účastníky v MČR motoskijöringu.

Podobně jako v Přerově, tak i tady se jezdí v těsném sousedství s autokrosovou tratí, která je vzdálená několik desítek metrů. Naposledy se zde jel juniorský šampionát před dvěma roky, letos pořadatelé připravili pro závodníky nějaké dílčí úpravy, nově přibyly známé proskakováky (čtyři hrby), vylepšila se věž pro časomíru a rozhlas, do budoucna chtějí mít tady i samostatné kropení okruhu.

 .

.

Průběžně vedou své kubatury MMČR Junior po Jiníně: 65 ccm - 1. Kovács (Maď.), 2. Kristof (Maď.), 3. Salzer (Rak.), 85 ccm - 1.Polák, 2. Jošt (Slo.), 3. Hofer (Rak.), 125 ccm 2T - 1. Chetnicki (Pol.), 2. Drdaj, 3. Kohút (Slo.), MX2 - 1. Vondrášek J. 2. Kovář, 3. Krč.

.

                                 Ještě několik slov o historii novopackého motokrosu...

 

 Vůbec první motokrosový závod v Nové Pace se uskutečnil v roce 1956. Tehdy byla objevena lokalita "Štikovská rokle", pro tento druh sportu jako stvořená. Postupně se zde jely všechny typy závodů – tehdy populární Televizní motokrosySuperkros, dokonce i tehdy velice prestižní Setkání mistrů r. 1975 (Harry Everts, Mojsejev, Velký, Churavý, Halm a další).

V následujících letech, ale došlo v důsledku rozvoje autokrosu k částečnému útlumu a byla vytvořena ve vedlejším místě nová krosová dráha. Dráha se postupně proměnila v areál, který v posledních letech doznal značných úprav a vylepšení. Od roku 2007 se tady konají pravidelně podniky SMS Pardubice v letech 2010 - 2012 MMČR Junior. Že zdejší trať je atraktivní svědčí o tom, že sem jezdí trénovat i současní přední borci jako Čepelák, Votroubek, Bartoš a mnoho dalších.

 All4Media

.

Video z Nové Paky.

« zpět na přehled

Komentáře

Dosud nebyly přidány žádné komentáře.

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce