Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Informace

V Mohelnici řádili motokrosoví junioři

 

 K dalšímu podniku MMČR Junior se sjelo v sobotu do Mohelnice 93 závodníků, což sice zdaleka není letošní rekord v počtu zúčastněných, nicméně toto číslo ovlivnila skutečnost, že kvůli rakouskému mistráku nedorazili někteří tradiční jižní soupeři jako třeba rychlík René Hofer u nás závodící v dresu Motosport Chýnov, který před závodem v Mohelnici držel pěkné druhé místo ve své kubatuře 85 ccm. Místní dráha byla pro jezdce dobře připravena, ráno se ještě muselo kropit. Odpoledne se nad areálem "Mohelnické lomy" přehnaly tři menší srážky, ale i to nakonec nestačilo, protože zde dlouho nepršelo a voda se rychle vsakovala. Pořadatelé z Automoto klubu Mohelnice v AČR tato situace nicméně nezaskočila a pohotově vždy na určité úseky, kde hrozila prašnost, vyslali hasičské vozy. Co ovšem organizátory zaskočilo, byla nízká divácká účast, podle informací  dorazilo 150 platících věrných motokrosových příznivců. Škoda závody byly opět velice napínavé, navíc pořadatelé se sponzory udělali slosování vstupenek o deset atraktivních cen, kde první byl motocykl, televize, jízdní kola, mobily, tablety atd. Prostě paráda - tohle jsem u nás už dlouho neviděl a přesto si divák na juniorský šampionát cestu nezvolil...

.

Martin Krč

.

Přejdeme ale k vlastním bojům, kde jako vždy začínaly pětaosmdesátky. Tady překvapivě, ale zaslouženě bral dvě vítězství Slovák Šimon Jošt (OSIČKA-PFEIL MX TEAM). Jošt měl  v Mohelnici svůj den, navíc ovládl i dopolední kvalifikaci, kde se ukázalo 24 zástupců a odpoledne zaznamenal letošní nejlepší výsledek. Druhý skončil celkově lídr mistrovství Petr Polák (BOAUTOPROFI GLASSGOTEAM). O další překvapení podniku se postaral výborným výkonem třetí Roman Maliha (ALIMA-CZ MX TEAM), za nim skončili - 4. Posluch (SVK), 5. Stehlík, 6. Keich, 7. Riedl, 8. Šturma, 9. Dušek a 10. Janík.

.

Pódium 85 

.

Ve třídě 125 ccm 2T (28 borců) viděli diváci také krásné souboje o další bodíky a také bednu! Zde prostě úřadoval polský reprezentant Gabriel Chetnicki (JD 191 KTM-MRG RACING TEAM), i když v "kvaldě" byl nejlepší Slovák Denis Poláš. Vždy druhý, pouze sekundu za Polákem dojel výborně finišující Tomáš Kohút ze Slovenska a trojku zaujal jezdec s červenou tabulkou Dušan Drdaj z týmu MŇUK MOTOKROS VYSOKÉ MÝTO, který zde tentokrát na ty nejlepší trošku ztrácel.

Další umístění - 4. Kouble, 5. Poláš (SVK), 6. Terešák, 7. Vymazal, 8. Pach, 9. Zmeškal, 10. Kulhánek.

.

Pódium 125

Pětašedesátkám (12 jezdců), kde spodní hranice věku je sedm let, opět jasně kraloval maďarský talent Adam Kovács (MOTOSPORT CHÝNOV V AČR) a jako jediný absolutně ze všech pilotů ještě v seriálu nepoznal porážku, takovou dominanci má tento skvělý Maďar, jedoucí v barvách českého týmu, kde šéfem je Evžen Zadražil - ten pochopitelně měl při dekorování ze svého svěřence velkou radost. Na bednu jako druhý vyskočil "věčně druhý" jeho krajan Kristof Jakob (jediný na motocyklu Husgvarna, jinak je to samá KTM v této kategorii) a bronzový věnec dostal na krk 2x třetí v cíli Petr Rathouský z družstva ORION-RS PETROL RACING KTM. Další pořadí v cíli - 4. Větrovský, 5. Novák, 6. Příhoda, 7. Chlum, 8. Venhoda, 9. Hedrlín, 10. Straka.

 .

Pódium 65

.

Poslední třídou, která se vždy postupně divákům představila byla hlavní kubatura MX2, kde tentokrát dorazilo 29 motokrosařů a bylo jich tím pádem nejvíce. Závod to byl jako řemen, což bylo trošku předem dané, neboť zde byl na domácí trati jeden z favoritů - Martin Krč (č. 377) reprezentující domácí tým SZA RACING. V první rundě měl trošku navíc loňský obhájce titulu Václav Kovář (HT GROUP RACING TEAM), když v posledním kole snažící se Krč zaváhal a v cíli se musel spokojit s druhým flekem.

.

Pódium MX2

.

Následný manévr (poslední start odpoledne) ovládl Krč a za povzbuzování svých fanoušků uháněl nekompromisně za svým cílem. Krčovi trošku usnadnil situaci sám Kovář (č.1), který tentokrát neměl dobrý startovací pokus a začal někde kolem desítky. Martin jel rychle, náskok neustále zvyšoval a v pohodě prosvištěl cílem na první pozici, Vašek se naopak prokousával dopředu, ale na MK377 to tentokrát nestačilo. Po nejlepším letošním výsledku sáhl v Mohelnici Ondřej Brendl (BUKSA/ADOS KTM TEAM) a spokojeně bral třetí příčku.

Další pozice - 4. Nedvěd, 5. Vondrášek, 6. Mňuk, 7. Svědík, 8. Vašíček, 9. Procházka, 10. Šikyňa, který ovšem nedojel v první jízdě.

.

Šimon Jošt- Osička-PFEIL Team

.

Čtvrtý závod MMČR Junior - 5. července zavítá na domácí dráhu Jakuba Terešáka tj. motokrosový areál Krásná Lípa u Chomutova.

 

 

Průběžné počadí MMČR Junior po Mohelnici:

85 ccm - 1. Polák (CZE) - 180b.

              2. Jošt (SVK) - 157b.

              3. Posluch (SVK) - 127b.

.

 125 ccm - 1. Chetnicki (POL) - 137b.

                 2. Kohút (SVK) - 132b.

                 3. Drdaj (CZE) - 129b.

 .                                                                                           

 65 ccm - 1. Kovácz (HUN) - 150b. 

               2. Jakob (HUN) - 130b.

               3. Rathouský (CZE) - 105b.

                                                                                            

MX2 - 1. Kovář (CZE) - 140b.

          2. Krč (CZE) - 132b.

          3. Vondrášek (CZE) - 110b.

 

 

Za Race Support - Petr Kovář

 

 

« zpět na přehled

Komentáře

01.11.2014 12:03 best business insurance rates – t1zxYsl2 | email | web
I can already tell that's gonna be super helpful.
01.11.2014 09:06 affordable health insurance in – vuvi9H0HP | email | web
Play informative for me, Mr. internet writer.
01.11.2014 04:53 broker insurance car – hZcq5ZmWu | email | web
That's a genuinely impressive answer.
31.10.2014 23:14 natural impotence – 0yE8h7gM | email | web
Furrealz? That's marvelously good to know.
31.10.2014 22:14 prednisone – pwTgMUb30 | email | web
Taking the overview, this post is first class
31.10.2014 21:48 car insurance quotes nj – IhV08JlY1 | email | web
Taking the overview, this post hits the spot
31.10.2014 18:12 collision insurance – wdnI6e1KO | email | web
This article went ahead and made my day.

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce