Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Informace

USA v MXGP

aneb kdo je Thomas  Covington

.

                                Thomas Covington, překvapení z USA!

.

 Thomas Covington                                                                                                     Martin Plesník

Ahojte všichni, myslím, že jsem nebyl sám, koho překvapily výsledky úvodního závodu MXGP šampionátu. Ovšem, tentokrát se pokusím zaměřit pouze na jednu věc – výsledky druhé jízdy třídy MX2 a v něm jméno Thomas Covington. Ano, také jste se s úžasem dívali na druhou jízdu/případně výsledky a překvapilo Vás tohle jméno? Mě také! A tak mi to nedalo, abych si o tomto jezdci nezkusil zjistit pár informací. Tou první bylo to, že má pouze 17 let! Další podstatnou, že stejně jako další mladé hvězdy z USA (Sean Cantrell, Tanner Stack, Stilez Robertson, Adam Cianciarulo apod.) jezdí s podporou Kawasaki Team Green! V roce 2013 pro něj začala sezona březnovým vítězstvím v Daytoně, na Lorettě se mu však nedařilo, několikrát upadl a skončil v poli poražených, i když rychlostně měl na to, aby vyhrál. Během sezony pak sbíral zkušenosti v Evropě.

.

Další prcek z týmu Pro Circuit Kawasaki  !

.


Letos nastoupil do sezony naplno právě v Kataru, kde se mu v trénincích příliš nedařilo a jezdil okolo 17. příčky. V prvním závodě skončil po pěti kolech, a tak asi nikdo včetně jeho samého neočekával tak skvělý výsledek, jakým určitě je 3. místo v druhé jízdě! Na nováčka skvělý výsledek, ale těžko říci, jak se popasuje s ostatními tratěmi a tím vším okolo, každopádně se na něj snesla velká vlna gratulací z USA a to i od známých jezdců, někteří z nich psali dokonce věty jako: Kdo nefandí Thomasovi, není Američan, což nám ukazuje, že američanům není lhostejné to, že některý z jejich jezdců bojuje v MXGP šampionátu. Na závěr jsem si dovolil přiložit jednoho Thomasovo video z tréninku, přeji Vám příjemnou zábavu!

Děkuji za návštěvu     Martin Plesník

.

Thomas na tréninku.....

 .


Thomas Covington                                                                                                     ….Mike-C-Fast….

.

Právě jsem chtěl napsat menší článek o mladém talentu z USA, který jako jediný zastupoval hvězdy a pruhy americké vlajky v prvním kole seriálu MX GP ve Qataru, když mi najednou přišel email od Martina, že tam mám další článek a tak jsem zjistil, že mne klučina o trochu předběhnul J .. nevadí, místa je tu dost tak se trochu přidám.

Tento klučina již má svůj první profi kontrakt na AMA MX sezónu s týmem Pro Circuit Kawasaki,  která začne v Květnu tohoto roku na Californské trati Glen Helen. Tento klučina a jeho tým s Mitchel Payton v čele se rozhodli, že první čtyři kola série MX GP mohou být pro začátek jeho sezóny skvělým tréninkem a já si myslím, že lepší věc ani udělat nemohli. Tým Pro Circuit Kawasaki je taková motokrosová školka, škola a později zaměstnání pro většinu mladé motokrosové Elity v USA. Ricky Carmichael, Jeff Emig, Ezra Lusk, Ryan Villopoto, James Stewart, Blake Bagget, Martin Davalos, Justin Hill, Adam Cianciarulo, Martin Davalos…. Všichni tito jezdci stále jsou v tomto týmu, nebo v něm  začali jejich profi kariéru pod vedením manažera tohoto týmu Mitchela Paytona.

.

Covington ve Qataru...

.

Mladý Thomas Convington nedojel první kolo v Qataru ale v druhém skončil na třetím místě ! Myslíte si, že můžeme říct WOW !? Můžeme J…… Thomas po těchto závodech poskytnul RacerX malý rozhovor v kterém se zmínil, že první SMS kterou po závodech dostal, byla od jeho manažera Paytona v které bylo napsáno: „ Good Job“ ! Thomas také řekl, že poprvé v životě závodil na trati s takovým povrchem a taky říkal, že se mu GP moc líbí. Nyní se GP posune do horkého a vlhkého Thailandu… Tento klučina je dalším miláčkem Mitchela Paytona což už samo o sobě nasvědčuje o kvalitách tohoto sedmnáctiletého kluka….. Jsem moc zvědavý, jak se ukáže v tomto druhém kole MX GP v Thailendu !? Že by hrozba pro Herlingse !? To asi ne, ale první pětku by zajet mohl..no, necháme se překvapit….

.

Děkuji za váš čas ….Mike-C-Fast….

 

 

« zpět na přehled

Komentáře

04.03.2014 16:42 KupcMa
Pěkně to drtí šohaj jeden :D

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce