Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Informace

TZ FMX Brno

 Pozvánka do Brna

 Přípravy na květnovou Frigomont FMX Show vrcholí

 

(Tisková zpráva TZ/2) – tisk, weby

 

BRNO – Sezóna vrcholného světového freestylu je v plném proudu a čeští příznivci tohoto adrenalinového motocyklového odvětví se mají opravdu na co těšit. Za necelý měsíc se představí v Brně vybraná společnost jezdců na čele s prvním mužem světového žebříčku Liborem Podmolem, jezdci z Itálie, Polska i z užší české špičky. FRIGOMONT FMX Show 2014, kterou přivítá pavilon B brněnského výstaviště 17.května, je ojedinělou akcí a přivádí do jihomoravské metropole světový freestyle po roční odmlce.

 

Do Brna míří jezdecká elita

A je se na co těšit! Libor Podmol má vynikající formu a svým novým trikem – Surfer flipem z nájezdu vestoje na sedle motocyklu – nechává vzpomenout na sezónu 2010, kdy premiérově vybojoval titul mistra světa. V loňském roce skončil druhý, ale letos s výjimkou nevydařeného úvodního závodu seriálu mistrovství světa Night of the Jumps v Berlíně nenašel přemožitele a nechal za zády všechny adepty na světový trůn. Vynikající forma přinesla Liborovi jako jednomu z mála ‚neamerických‘ pilotů i prestižní pozvánku na olympiádu adrenalinových freesportů, kterou jsou červnové X–Games v Austinu. Starší z  dua Podmolů mezi jednotlivými  závody nejen hojí ‚berlínské‘ šrámy, ale také pomáhá se startem velké freestylové kariéry svému mladšímu bratrovi a ještě vloni jednomu z nejlepších evropských motokrosových juniorů Filipovi. „Myslím, že se dočkáme v této sezóně u Filipa příjemného překvapení a obrovského výkonnostního progresu“, zhodnotila ambice mladšího z bratrského dua Podmolů legenda tohoto sportu a první český freestylista Petr Kuchař, který se rovněž znovu představí jako jezdec. „Filip má všechny předpoklady se prosadit, výborně skáče a co je hodně důležité, výborně z motokrosu ovládá motorku.“ Filip Podmol na sebe jako freestylista upozornil už na závěrečném podniku mistrovství republiky 2013 v Benešově, kde skončil těsně pod stupni vítězů, když ho porazili pouze Libor Podmol, Petr Pilát a Martin Koreň.

Proti Podmolům se představí dvě velmi zajímavé národní dvojice Poláků a Italů. Z Apeninského poloostrova do Brna míří Leonardo Fini a Michele Monti, polskou freestylovou školu budou zastupovat Marcin Lukaszczyk a Bartek Oglaza. „Marcin i Bartek patří k tomu nejlepšímu, co v Polsku skáče,“ potvrdil Petr Kuchař. „Lukaszczyk startoval vloni i na mistrovství republiky a dostal se na bednu, bodoval i Oglaza.“ Oba Poláci nechali při MČR 2013 za zády s výjimkou Podmola a Piláta zbytek startovního pole a obsadili celkově třetí a čtvrté místo.

Český kontingent vedle Podmolů a Petra Kuchaře rozšíří i další legendy Martin Koreň a Tomáš Lysáček doplněné o nejmladšího účastníka, čtrnáctiletého Matěje Česáka. A možná právě konfrontace a souboj Česáka, který se na freestyle specializuje přes své mládí už od dětského věku, s Filipem Podmolem může být dalším tahákem této adrenalinové podívané. Změny ve startovní listině jsou samozřejmě s ohledem na častá zranění jezdců a každotýdenní závodění vyhrazeny.  

 

Nová koncepce = méně stresu a více zábavy

V mistrovství světa jde o body a prestižní titul, v dalších podnicích především o vítězství.  Brněnská freestylová má letitou tradici, je podnikem nesvázaným pravidly bojů o tituly a chce tedy nabídnou divákům ještě něco navíc - skvělou adrenalinovou show nabitou řadou soutěží a soubojů, při kterých se pobaví diváci i jezdci.

Pořádající agentura Forsage připravila tříhodinový program s revolučními programovými novinkami nabitý osvědčenými pasážemi i zcela novými soutěžemi, po jejichž skončení následuje autogramiáda všech jezdců v paddocku.

.

.

Právě tento koncept a orientace na zábavu bez stresu z bojů o body otevírá jezdcům prostor předvést jedinečné triky a skoky, které by jinak ještě pilovali doma. „Přemýšleli jsme o tom, jak především pobavit diváky, vtáhnout je znovu do hry a přinést nové triky i adrenalin, vytvořit prostor k představení novinek bez obav z bodových hodnocení,“ poodkryl hlavní záměr pořadatelů ředitel Forsage Jan Juřička. „I proto přicházíme třeba se soubojem národních dvojic a několika dalšími novinkami“.


Diváci se tak mohou těšit na 90sekundovou ‚volnou‘ jízdu každého jezdce „Best run“, v níž v duchu nové koncepce vítěze nebude vybírat sbor rozhodčích, ale samotní konkurenti, tedy jezdci při společném veřejném hlasování. V „Super whip show“ zase každý z jezdců dostane prostor ke třem pokusům předvést právě tu svoji „placku“ obohacenou případně dalšími osobitými prvky. V nové roli se představí diváci, když určí vítěze „Best tricku“, měření sil o nejlepší freestyle skoky, aby pak po efektní „Fire show“ program vyvrcholil vyřazovacím závodem dvojic, tzv. „Freestyle double battle“, v němž se utkají v dvouminutových jízdách národní dvoučlenné týmy a nejlepší dva z nich se pak utkají v závěrečném finále. Program zpestří i atraktivní „Quad jumping“ Slovince Aleše Rozmana na čtyřkolce, závěr ozdobí společná exhibice „Jam train“ se skokovými variacemi jezdců ve formaci „freestyle paralelních vláčků“ při využití všech skokových prvků a celé plochy FMX arény včetně grandiózní MAXI sekce umožňující jezdcům předvést dokonce tři vedle sebe situované současné skokové variace! A po adrenalinu na ploše může následovat další adrenalin, tentokrát ve frontě na fotky a podpisy všech jezdců při společné autogramiádě bezprostředně po skončení show!

Vstupenky jsou v prodeji, zkvalitňuje se i divácký servis
Už nyní, měsíc před podnikem, naplno běží prodej vstupenek, a to v síti Ticketstream i prostřednictvím cestovních kanceláří Čedok, Firo-tour i knihkupectví Kanzelsberger. Na tuto akci můžete zakoupit i tzv. E-TICKET, který si zaplatíte a ihned doma vytisknete. Právě v předprodeji mohou diváci naplno využít možnost přednostního zakoupení míst k sezení, jejichž počet je kapacitně omezen na 648 sedadel. Vedle toho jsou k dispozici třiapůl tisíce vstupenek k stání. Protože je na programu pouze jedno jediné tříhodinové vystoupení, vstupenky rychle mizí z prodeje. Pořadatel jich nabízí celou škálu, liší se nejen rozsahem garantovaných služeb, ale samozřejmě i cenou. Do V.I.P. sektoru s tribunou stojí lístek s místenkou 750 korun (216 míst) a divák je zde před zhruba dva metry vzdáleným ohrazením před prostorem největších skoků. Služby v tomto sektoru zahrnují i neomezenou konzumaci pohoštění ve vyhrazeném prostoru. Zbylé místenkové lístky (216 ks) k sezení jsou za 550 korun. Cena vstupného k stání je v předprodeji 230 Kč, na místě 250 Kč.
Samozřejmostí diváckého servisu je i velkoplošná obrazovka přibližující po celou dobu dění v aréně i na trati, dostatečnou kapacitu nabídne zázemí s placeným občerstvením, ale i s dalším sportovním sortimentem.

Pavilón B nabízí maximální prostor ke špičkovým trikům
Pavilon B brněnského výstaviště, kde je show pořádána, nabízí ojedinělou možnost diváckého využití vnitřní vestavěné galerie po celém vnějším obvodu pavilonu. Uprostřed pavilonu je volný cca 20 metrů vysoký prostor o rozměrech cca 93 x 32 metrů umožňující téměř neomezené freestylové kreace a triky. Na stavbě trati se výrazně podílejí i jezdci, hlavní slovo však má ten nejzkušenější, a to Petr Kuchař.
Trať má všechny potřebné parametry pro vrcholné freestylové kousky a její parametry i aktuální forma hlavních aktérů jsou tou nejlepší pozvánkou pro diváky, ať už jsou milovníky adrenalinu a nebo je přiláká možnost vidět ty nejlepší jezdce naživo a téměř nadosah svým místům v hledišti.

Více informací bude dále k dispozici na specifickém webu www.fmxbrno.cz/
VB/JJ

Agentura      Forsage s.r.o.    

« zpět na přehled

Komentáře

Dosud nebyly přidány žádné komentáře.

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce