Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Informace

Třetí závod NW zóny EMX65,85 Slagelse

 aneb bitva továrních KTM

 Ahojte MX Kingsácká rodinko, o víkendu se nejela „jen“ AMA a MXGP, ale také třetí závod seriálu NW zóny EMX65,85 v Dánsku – konkrétně na trati ve Slagelse. Ta byla kvalitně připravená, se spoustou skoků na pořádné scruby a whipy, a když po celý víkend docela vyšlo i počasí, zažili diváci skvělé závody!


Ve třídě menších – do 65ccm opět po celý víkend kraloval domácí Rasmus Pedersen, který v letošní sezoně EMX vyhrál všech šest rozjížděk, což je úctyhodný výkon a v průběžném hodnocení seriálu má více než šedesátibodový náskok na druhého v pořadí! Tím byl i druhý ve Slagelse - Švéd Noel Nilsson, třetí dokončil mladý holandský talent Ryan de Beer. Jeho krajan – teprve devítiletý Kay Karssemakers udělal ve Slagelse spoustu chyb a v průběžném hodnocení seriálu se propadl až na pátou příčku, ovšem hned na příštím závodě, který se odehraje tento víkend na jeho domácí půdě v holandském Varsseveldu se dá opět očekávat jeho atak na stupně vítězů.
Z českých zástupců zde startoval pouze Radek Větrovský, ten v první jízdě bodoval osmnáctou příčkou, tu druhou však nedokončil a tak mu v hodnocení závodu patřilo 23. místo. Po třech závodech je nejlepším z našich právě Větrovský, který se drží na 22. příčce, letos bodoval také Patrik Příhoda, ten je 32.

.

 Kim Savaste scrubovat umí.

.


To ve třídě do 85ccm to opět byla mnohem větší řežba! V trénincích, kvalifikacích a warm-upu se neustále na čele střídala jména Kim Savaste, Jago Geerts, Jorge Prado, Gianluca Facchetti a Roan van de Moosdijk. První jízda se odehrála ve znamení bitvy dvou továrních KTM – Jorge Prada a Kima Savasteho, kteří v tomto pořadí projeli také cílem, dělilo je však pouhých 0,9s. Třetí projel cílem s více než půlminutovou ztrátou Jago Geerts, ten ale upadl. Vítěz kvalifikace Facchetti opět nedokončil kvůli technické závadě…

Do druhé jízdy šel nejvíce namotivovaný právě Jago Geerts, jehož tempu nikdo ze soupeřů nestačil a po zásluze si spravil chuť vítězstvím! Těsný souboj dvou továrních KTM pokračoval i ve jízdě druhé. Duo Savaste a Prado předvádělo po celý závod vyrovnaný boj, kdy Savaste se držel na místě druhém většinu závodu, poté jej však Prado shodil při předjížděcím manévru a bylo po souboji. Nebo ne? Tento pád Savasteho zdravě naštval, zajel také nejrychlejší kolo závodu a na Prada se dotáhl zpět, v cíli mu na něj nakonec chyběla necelá vteřinka! Gianluca Facchetti si opět vybral notnou dávku smůly, když ze solidně rozjetého závodu musel kvůli pádu odstoupit, škaredě si poranil loket, který však dle vyjádření doktorů zlomený nemá a tak udělá vše pro to, aby stál na roštu hned v příštím závodě. Závody ve Slagelse poměrně zamávaly také s průběžným hodnocením seriálu, kde je na čele Jorge Prado, druhý s desetibodovým odstupem Jago Geerts, od kterého se však v Holandsku dá očekávat útok na průběžné vedení. Na třetí místo se díky tomuto závodu vyhoupnul Fin Kim Savaste, ten ale ztrácí propastných 40bodů, ovšem může s pořadím na špici řádně zamávat, stejně jako průběžně pátý van de Moosdijk, který bývá doma pekelně rychlý či devátý Facchetti.

.

 Bitva mezi Jago Geertsem a Sergi Notario Lopezem

.

Ve Slagelse startoval také náš Petr Polák, tomu po projetí cílem první jízdy patřilo dvanácté místo, ovšem z pro mě zatím neznámých příčin byl diskvalifikován! Tudíž si z první jízdy neodvezl žádné body, ve druhé jízdě se mu dařilo mnohem lépe a závod dokončil na skvělém osmém místě!
V celkovém hodnocení závodu to vyšlo na třináctou příčku, kvůli diskvalifikaci se Petr propadl na patnáctou pozici v hodnocení seriálu.

Jago Geerts a jeho hodnocení závodu: ,,Ve volném tréninku třetí příčka, třetí příčka i v měřeném tréninku, v kvalifikaci také třetí, ale se špatným startem :). Do první jízdy se mi nepovedl start, byl jsem sedmý, ale při průjezdu do druhého kola jsem již byl třetí, poté jsem byl nejrychlejší na trati, ale upadl jsem ve chvíli, kdy mi na první místo chyběla vteřina…takže jsem se zvedl a dojel třetí. Druhou jízdu jsem vyhrál, tak jak jsem ti slíbil, ale celkově jsem skončil druhý, i tak mám radost, byl to velice dobrý závod a užil jsem si spoustu pořádných scrubů, už se nemůžu dočkat Jinína :))).“

Já jen doplním, že seriál NW zóny EMX65, 85 bude pokračovat svým čtvrtým závodem v holandském Varsseveldu a poté již zamíří k nám do České Republiky – konkrétněji do Jinína, kde budete mít možnost vidět tyto malé hvězdy budoucnosti.

.

Děkuji za návštěvu    Martin Plesník

« zpět na přehled

Komentáře

Dosud nebyly přidány žádné komentáře.

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce