Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Informace

Tisková zpráva z ME v motokrosu,Jinín, 21.-22.6.2014

 Jinín, 21.-22.6.2014

 Jinín je spojen nejen se závody domácího šampionátu MMČR v motokrosu, ale též s vrcholnými motokrosovými podniky evropské i světové úrovně. Jedním z nich byl i zónový závod ME tříd 65ccm a 85ccm a ME třídy OPEN, který se jel v Jiníně o víkendu 21.-22. června 2014.

.

Třída 85 Geerts a Savaste

.

Zkušený pořadatel Off Road klub Jinín v AČR přivítal na perfektně připravená trati a za optimálního počasí závodníky z mnoha zemí Evropy. Především v juniorských třídách se to hemžilo špičkovými jezdci, o kterých v budoucnu ještě určitě hodně uslyšíme. Třída OPEN byla bohužel převážně českou záležitostí, kdy se domácí špička střetla především se závodníky z bývalých zemí někdejšího Sovětského svazu. Jako vložený se jel závod MMČR žen (WMX).

Pořadatelský sbor v Jiníně fungoval pod taktovkou zkušeného organizátora Jana Stracha. Ten se bezprostředně po skončení podniku vyjádřil k závodnímu víkendu takto: „Chtěl bych poděkovat všem pořadatelům za jejich nasazení. Oba dny bylo úplně jiné počasí a bylo to dosti náročné. Díky dobré komunikaci mezi jednotlivými členy týmu se po organizační stránce závod vydařil. Co se jezdců týká, bylo vidět, že většina kluků ve třídě 85ccm je už hodně vyjetá, jsou to v podstatě opravdoví závodníci. Ve třídě 65ccm je zřetelný ještě velký tlak rodičů, bylo to vidět i na několika pádech a bohužel i pár zraněních. Přitom úvodní závod MMČR juniorů se tu letos na jaře obešel bez zranění a trať byla v podstatě stejná. Pády totiž nejsou sami od sebe, je to o přípravě a u těch menších kategorií bohužel také často o již zmíněném přílišném tlaku rodičů, kor při vrcholných mezinárodních podnicích. V dobrém světle se představili zkušení čeští závodníci ve třídě OPEN. Závody žen pak byly takové hezké a příjemné doplnění motokrosového víkendu. Zklamala mě pouze divácká účast. Nevím, co ještě udělat pro to, aby lidé pochopili, že se na juniorských podnicích nezávodí o nic méně, než na těch seniorských…“

V sobotu proběhly v Jiníně za poměrně chladnějšího počasí kvalifikace, víceméně se však bojovalo pouze o postavení na startu v nedělním závodě. V neděli se k tomu přidalo již za podstatně teplejšího počasí i MMČR žen a tak měli pořadatelé plné ruce práce, především aby trať stíhali odpovídajícím způsobem ukropit, což se jim podařilo bez jediného posunu časového harmonogramu dne.

.

Pedersen-65cc

.

Boje o body do evropských šampionátů pak probíhaly následovně. Ve třídě 65ccm již v sobotním kvalifikačním závodě Dán Rasmus Pedersen jasně všem naznačil, že se o body nepřijel s nikým dělit. Suverénní s velkým náskokem před všemi soupeři byl i během obou nedělních jízd, a protože tomu tak bylo i na předchozích závodech, do červencového finále ME, které se pojede ve Finsku, bude vstupovat z velice výhodné pozice. O celkové druhé místo byl už boj větší. Díky lepší druhé jízdě z něho nakonec vyšel stříbrně Rus Nikita Kucherov, jezdící s německou licencí. Třetí příčku vybojoval po vyrovnaném výkonu Švéd Noel Nilsson. Mladým českým závodníkům se lépe dařilo v první jízdě. V té druhé body pouze paběrkovali, a tak se nakonec v celkových výsledcích objevil nejvýše Patrik Příhoda na 13. místě, i když nejlepší výkon podal Radek Větrovský, když byl v první jízdě osmý (ve druhé jízdě bohužel ve čtvrtém kole ze závodu odstoupil). Smůlu měl nejlepší český jezdec ve druhé rozjížďce Petr Rathouský, který bohužel nebyl vpuštěn do prvního závodu kvůli výměně motocyklu těsně před startem jízdy z technických důvodů.

.

Jorge Prado

.

V kategorii 85ccm byla na čele situace poněkud zajímavější i když měla také svého suveréna v podobě Španěla, jezdícího s belgickou licencí, Jorge Garcii Prada. Ten jasně vyhrál jízdu první, v té druhé však hodně špatně odstartoval a musel se na špici celou dobu prodírat. I když to dotáhl jen na místo druhé, k celkovému vítězství mu to stačilo, neboť vítěz druhé jízdy Fin Kim Savaste byl v první jízdě až třetí. Celkový bronz putoval nakonec do Belgie, jeho držitelem byl Jago Geerts. V této třídě nejlépe naši zemi dle očekávání reprezentoval Petr Polák, který i navzdory drobnému pádu v první jízdě vybojoval dvakrát šesté místo. Celkově to také dalo místo šesté a bodově si v seriálu rozhodně výrazně polepšil a udělal tak důležitý krok k postupu do finále ME ve Finsku.

 

Třída OPEN nabídla nejméně závodníků, sešla se jich jen necelá dvacítka Z toho dvě třetiny tvořili čeští závodníci. Ti se postarali o úspěch a tak se na pódiu jiná vlajka, než česká, ani neobjevila. Obě jízdy vyhrál s přehledem František Smola, který v cíli řekl: „Dnes se mi jelo vcelku v pohodě a na motorce jsem se cítil pohodlně celý víkend. Měl jsem také dobré oba starty, které byly hodně důležité. Dobře připravena byla i trať. Vzhledem k tomu že se celého seriálu ME neúčastním, byl to pro mě dobrý trénink na závod MMČR, které se zde pojede za měsíc.“

.

František Smola

.

V celém seriálu ME naopak bojuje jeho týmový kolega z Orion – RS Petrol týmu Petr Bartoš, který byl dvakrát druhý, i když si ve druhé jízdě stačil, jak se motokrosově říká, „ustlat“. Bodově si tak v seriálu výrazně polepšil, neboť jak Rusovi Semenu Rogozinovi, dosavadnímu lídrovi seriálu ME, tak druhému Bělorusovi Evgenii Tyletskému, se v Jiníně moc nedařilo. „Dnešek pro mě byl dost klíčovým závodem proto, abych se celkově posunul na medailové umístění v seriálu, za kterým se ženu celý šampionát poté, co jsem vynechal první závod v Rusku kvůli své bezpečnosti. Ještě neznám průběžné výsledky, ale podle předběžných propočtů mě dělí jen pár bodů od druhého místa. Jinak trať byla v Jiníně super připravena a oba dny mě to tam bavilo. Máme před sebou ještě dva závody ME a já udělám vše proto, abych získal celkové pódiové umístění. Děkuji týmu a také české motokrosové federaci za podporu, že mám za co závodit, a že mohu reprezentovat Českou republiku“, řekl po závodě Petr Bartoš. Smolu a Bartoše na pódiu v jinínském závodě překvapivě doplnil mladý Jihočech Martin Finěk. Kvalitní výkon předváděl i Jaromír Romančík, do poslední chvíle bojoval o vavříny, ke konci druhé jízdy však z technických důvodů musel z jízdy odstoupit.

Ve vloženém závodě MMČR „Dunlop Cup“ žen startovalo celkem devatenáct dívek. „Ze šestadvaceti vydaných licencí je to slušná účast“, komentoval situaci promotér tohoto seriálu Erich Pour a dále dodal: „Ve startovním poli však bohužel chybí výborná závodnice Marika Mlýnková, která musela ze zdravotních důvodů náhle ukončit svou motokrosovou kariéru…“ Závod ovládla v obou jízdách Lucie Simonová z HT Group Racing teamu. Vždy jí s jistým odstupem sekundovaly druhá Barbora Laňková a Tereza Hromková, všecny tři pak s poměrně velkým náskokem před zbytkem startovního pole. Dámy bojují též o nominaci na ME družstev WMX, které se pojede 23.-24. srpna v Pacově. Klíč pro nominaci bude zcela jednoduchý. České reprezentační družstvo budou tvořit první čtyři závodnice z průběžného pořadí MMČR WMX. Zvlášť hodnocenou třídu dvoutaktů vyhrála teprve patnáctiletá Daniela Krejčová z Motosportu Chýnov.

 

Jinínští pořadatelé opět ukázali, že vrcholné mezinárodní podniky pořádat umí, a tak se lze rozhodně těšit na další závody v tomto moderním offroadovém areálu.

 .

Simonová- ženy

.

Polák - Greets a Prado

.

Nilsson - Pedersen - Kučerov

.

Finek - Smola - Bartoš

.

Evžen Zadražil

tiskový mluvčí závodu

 

 

« zpět na přehled

Komentáře

01.11.2014 11:36 business insurance new york – heGn3jGlm7R | email | web
Good to see real expertise on display. Your contribution is most welcome.
01.11.2014 05:33 impotence uk – 1gtNGhJT7cCn | email | web
I'm quite pleased with the information in this one. TY!
01.11.2014 02:01 online viagra sales – bu3FyxUb | email | web
Economies are in dire straits, but I can count on this!
31.10.2014 22:08 impotence injection – IqQsqfvJI | email | web
I really needed to find this info, thank God!
31.10.2014 20:27 what impotence is – Qo9BFjoEVgf | email | web
This forum needed shaking up and you've just done that. Great post!
31.10.2014 18:53 auto insurance – iLNcNyQr | email | web
It was dark when I woke. This is a ray of sunshine.
31.10.2014 17:46 car insurance in florida – OOFJI2MsH9pq | email | web
Wow I must confess you make some very trenchant points.
31.10.2014 16:59 cheap car insurance – 08HN20h7 | email | web
Your answer shows real intelligence.

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce