Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Informace

Současnost a blízká budoucnost Raivo Dankerse

Present and near future  of Raivo Dankers

The english version is below this:

.

                                       Současnost a blízká budoucnost Raivo Dankerse

 Zdravím všechny příznivce juniorského, ale ne, vlastně celého motokrosu! Po článku o Jorge Zaragozovi, který měl docela úspěch, jsem se rozhodl sepsat něco kratšího k tomuto skvělému videu v kterém účinkuje všem známý Holandský juniorský supertalent  Raivo Dankerse (narozen 15. 8. 2001).

Tak na začátek je asi třeba si tohoto kluka malinko představit. Jeho hlavním sponzorem je rodinná firma, také firma Troy Lee Design atd., největšími vzory jsou Jeffrey Herlings a James Stewart.
Mezi největší úspěchy patří 2. místo v holandském šampionátu ve třídě do 50ccm z roku 2010, v roce 2011 je to titul v ADACu a 5. místo v holandském mistráku ve třídě do 65ccm s malými koly.
Rok 2012 byl pro Raiva úspěšným i na mezinárodní scéně – především na MS juniorů v bulharském Sevlievu zanechal velmi dobrý dojem,

 v první jízdě zajel skvěle a obsadil druhou příčku za pozdějším mistrem světa Australanem Grothuesem, ve druhé jízdě pak však měl smůlu, z přemíry snahy padal a dojel až jako 14., celkově to stačilo na 7. příčku celkově, ovšem díky tomuto výsledku mohl slavit s týmem Holandska mistrovský titul v hodnocení národů!
A rok 2013? Jak uvidíte na videu, Raivo naplno prokázal svůj obrovský talent.

 .


.
Byl vybrán do KNMV (státní podpora těch úplně nejlepších jezdců z daných tříd). Na mistrovství světa juniorů v Jiníně přijížděl jako lídr EMX 65, hned v prvním tréninku ukázal svůj potenciál a byl druhý, kvalifikaci dokonce vyhrál! Skvělou formu a všestrannost (jelo se na blátě) potvrdil také ve warm-upu druhým místem! Pak však přišla první jízda a s ní i smůla…nepovedený start, dva pády a stíhací jízda stačila jen na 7. místo. Skvěle namotivován pak vstupoval do jízdy druhé, kde se mu start povedl, brzy se procpal do čela a po fantastickém výkonu slavil vítězství s velkým náskokem, v součtu mu to však stačilo pouze na 4. místo, kdy ho od druhého Nagyho a třetího Poláka dělil jediný bod!
Raivo je člověk, který chce vždy vyhrávat, a tak to nesl celkem těžko. Poté však dokázal získat titul mistra Holandska ve třídě do 65ccm na velkých kolech a na finálovém závodu EMX 65 v Matterley Basin doslova dominoval! Vyhrál volný trénink, měřený trénink, kvalifikační rozjížďku, první jízdu (s náskokem 12s) i jízdu druhou, při které se jezdci potýkali s obrovským návalem bláta, na kterém Holanďani neradi závodí (s náskokem jedné minuty na druhého!!!), navíc jeho nejrychlejší kolo bylo o 10s rychlejší než nejrychlejší kolo kteréhokoliv z ostatních závodníků!!!
Na závěr roku se již párkrát objevil na 85ccm, a i na té se velice rychle chytil a bojoval s kluky z holandské špičky, kteří jsou v průměru o více než 2 roky starší.


V roce 2014 byl Raivo opět vybrán do KNMV a pojede EMX 85, ONK (Holandský šampionát), NK (Holandský národní šampionát) a doufá, že také na MS Juniorů. I když je tento kluk poněkud zvláštní, trochu hyperaktivní a chvílemi připadá veřejnosti až namyšlený, tak pokud se s ním bavíte normálně, je to kluk jako každý jiný, nad nikoho se nepovyšuje, jen chce prostě vyhrávat a být nejlepší, což mu strašně moc přeji, protože se z de facto rodinných podmínek velice vypracoval a já myslím, že takový talent si holandská KNMV nenechá protéct mezi prsty a bude jej pořádně podporovat i nadále!

Na závěr mám jednu takovou perličku, protože sponzorem tohoto kluka je také firma Goldfren, tak většinou jednou do roka jezdí i do ČR a já mám domluveno, že mi dá vědět a uděláme pořádný photoshooting day, co myslíte? Pro mě je to pecka, protože pokud jsem Vám ukazoval styl Zaragozy, tak ten je absolutně brutální, jeho scruby jsou nepochopitelné, ale na 125ccm to je vídané…na 85 jsem to ještě rozdýchával, ale to co předváděl Raivo na 65ccm???!!! Já jsem ani nedýchal, kluci, co nepostoupili do závodu nebo se byli po dojetí svých tréninků na chvíli podívat k trati jen kroutili hlavou! A pro mě to byl největší zážitek v životě, protože to bylo prostě totálně ujeté! A scrub, který předvedl v posledním kole? Jediné, co se dalo fotit byl motor a rám motorky, naprosto neuvěřitelné!

.

.

.

Video 

.

                     English version for the rest of the world !

                                             Present and near future of Raivo Dankers

.

Big Hello to all fans of junior MX , actually that is not right, I should say hello to all MX fans in this world ! After my article about Jorge Zaragoza, which had a quite success , I decided to write another article, but this time about young Dutchman and junior super talent Raivo Dankers ( born 15 8 2001).
So to start, is probably necessary to introduce this guy a little bit . His main sponsor is a family business , also the company Troy Lee Design and many others. His life time idols are Jeffrey Herlings and James Stewart .
Among the greatest achievements are: second place in the Dutch championship in the 50cc class in 2010 , in 2011 it was a title of the ADAC cup. Than 5th place in the Dutch MX Championship in class 65cc with small wheels .

.

.


The year 2012 was successful for Raiva also on the International MX scene - particularly at the Junior World Championship in Sevlievo Bulgarian where he has left a very good impression behind himself. In the first heat he drove superbly and took second place behind a later time world champion Australian Grothuesem , in the second race he had a lot of misfortune due to too much effort, he fell and end up with 14th place. Overall it was good enough for the 7th place, but thanks to this overall result he could celebrated the championship title of the nations with his Dutch team.


And 2013 ? As you will see in the video , Raivo fully demonstrated his enormous talent .
I this year he was selected to KNMV (State aid of the very best riders from the given classes). At the Junior World Championships in Jinín he has arrived as a leader of EMX 65cc, in the first training session he showed his potential and took second place. He even won qualifying race ! His great form and versatility ( the track was very muddy ) was also confirmed in the warm- up session by an amazing second place ! But then came the first ride , and with it also came a bad luck. ... a very bad start, two crashes and long chase to the front was good enough for just 7th place . Greatly motivated by his not so good performance in first moto, he was ready to turn things around in moto number 2 and so it happened! He shot out of the gate with great start and soon found himself in the lead. After a fantastic performance he celebrated the victory by a wide margin . Unfortunately his overall result was just good enough for fourth place finish. He was only one single point behind third and second place where were riders Nagy and Polak.


Raivo is a rider who always wants to win, so this fourth place finish was pretty hard for him to swallow. However, right after this, he managed to get a championship in Holland in the 65cc class on large wheels and in the final race of EMX 65 at Matterley Basin he literally dominated with uncontested win ! He won the free practice, timed practice and qualifying heats. In the first moto, he won with a lead, over 12 seconds and the second ride , in which riders were faced with a huge surge of mud (on which the Dutch do not like to compete), he dominated with lead margin over one minute from second place rider!! His fastest lap was 10 seconds quicker than the fastest lap of any of the other competitors ! !
At the end of the year, he showed up several times on 85cc , and even in this class, he very quickly caught and fought with the boys from the top of the Dutch 85cc MX class who are on average more than two years older than him !!!


In 2014 Raivo was again chosen to KNMV program and he will compete in EMX 85 , ONK ( Dutch Championship) , NK ( Dutch National Championship) and hopes to have the chance to represent his country at the Junior World Championship . Although he may seems at times as a strange guy a bit, little hyperactive and sometimes little bit arrogant to the public, it is all false impression. If you will approach him in the normal way, he will talk to you like any other ordinary boy. He doesn’t lift himself up above nobody else and always show his friendliness. Only thing he wants to do, is to win and be the best . Personally, I wish for him nothing less of that, because in the matter of the fact, he has worked himself up from standard family circumstances and developed his skills up to this point with the only help of his family. I do believe that Dutch KNMV has realized his potential and will continue to support this exceptional talent.


In conclusion of this story, I have little surprise. One of this guy’s sponsor is also GOLDfren company, and for that reason he usually once a year goes into the Czech Republic. I was lucky enough to talk to him and when will arrive in to Czech Republic, he will let me know so we can have one amazing photo-shoot MX day ! What you say !? For me it's a blast…. I know, I have showed You Zaragoza style and we all know that it is absolutely brutal , the scrub is incomprehensible , but it is 125cc which is not that much out of this world. When You do it on 85cc You are pretty sick, but if You do what Raivo does on his 65 cc ..that is absolutely breathtaking.
Guys who did not make it into the race, or were after finishing their training at the moment at the track, were watching this kid and were absolutely blown away. For me, it was the greatest experience of my life, because it was just totally wicked !! ! A scrub that he showed in the final round ? What !? The only thing that I could take pictures of was the motor and the bottom of the frame , absolutely incredible !

.

Děkujeme za vaší návštěvu

Thank you for your time and visit

Story: Martin Plesník AKA MK007     Photo: Martin Plesmík          Translation: ....Mike-C-Fast....

.

PS: This is for all of ours new international honored guests. So far we will have English version of our articles below the Czech versions, but soon you will find a little English and Czech flag in the top right corner of the website. When you will click on either of the flag, the web will change to desired language.

« zpět na přehled

Komentáře

Dosud nebyly přidány žádné komentáře.

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce