Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Informace

SanDiego-GoPro + Časy

  Animovaná mapa tratě Texas Arlington + pár drbů z AMA :-)

Supercrossová filharmonie....

.

Tyto Go Pro videa jsou opravdu skvělé záběry, v kterých jde vidět, že tito jezdci nezapojují pouze své těla a jejich fyzickou kondici ale také jejich mozky. Strategie jízdy je v této neuvěřitelné rychlosti klíčem k předjetí, udržení své pozice a samozřejmě i k vítězství.  Asi bych bez ostychu přirovnal tyto vrcholové atlety k chirurgům, kteří v ruce drží skalpel a každý řez může znamenat život nebo smrt. Co je na tom nejhorší !? Ve většině případů, pokud jste chirurg, tak máte na tento řez jen vteřiny času na rozhodnutí a v případě našich jezdců se nebavíme o vteřinách ale jejich setinách. Každá volba na trati může znamenat úspěch nebo výhru ale v některých případech bohužel i nemocnici. Jízda Stewarta a Villopota byla úžasná, Villo dělal co mohl aby Stewarta předjel. James viděl, že Villopotovi nemůže ujet tak dělal vše pro to, aby ho Villopoto nemohl předjet. Prostě hra kočky z myší nebo naopak. Dívat se na jízdu těchto dvou jezdců v čele závodu bylo jako poslouchat filharmonii stovek nástrojů které vytváří jednu krásnou melodii…..co vám budu říkat J  Rychlost Stewarta a Villopota byla na tolik stejná, že výběr stop byl klíčem k vítězství a tentokrát na tom byl o něco lépe Stewart. Než se mrknete na videa tak se podívejte jak tuhle jízdu rozebrali na RacerX :

.

Zde se Stewart v průběhu projíždění rolety přesunoval do venkovní stopy aby měl lepší nájezd do zatáčky. Villo si vybral vnitřní stopu v které taky zůstal.

.

Ihned po přejetí rolety má Stewart vystrčenou nohu, motorka je v procesu mírného náklonu a Stewart i motorka jsou připraveni zaůtočit na tuto začátku.

.

Stewart byl schopen zatočit dříve než Villo, čímž si nepatrně zkrátil radius zatáčky a uštípnul si pár setin vteřin.

.

                                  GoPro Party San Diego 

.

 James Stewart / Ryan Villopoto

.

Ken Roczen

.

Malcolm Stewart

.

Jason Anderson

.

                          Časové tabulky SX San Diego

.

Zde můžeme vidět, že kluci ve třídě 450 se pomalu rozjíždějí a jejich časy začínají být rychlejší než ve třídě 250. Tentokrát byla třída 450 rychlejší až do šestého místa kde byl Eli Tomac. Ve třídě 250 mě opravdu překvapil nejrychlejší čas zelenáče Justina Hilla, který byl pouze o necelé půl vteřiny pomalejší než čas Andersona a na druhé straně rychlejší než čas, který měl Cole Seely ! Kloubouk dolů…. Malcolm Stewart má asi o deset kilo více než zbytek závodního pole a na to, že jede 250ky si vede moc dobře !

.

.

                        Andrew Short a jeho start na trojku

.

Kdopak nám tady skoro urval holeshot ? Číslo 29 Andrew Short na jeho KTM 450 ! Myslíte si, že se dá vystartovat na třetím rychlostním stupni !?  Adnrew Short říká, že ano  :-)  Short po závodech prozradil, že se v týmu rozhodli použít úplně jiné převody než má například Roczen a Dungey jenom proto, aby umožnili Shortovi lepší start a očividně se to povedlo. Short opravdu vystartoval na trojku...... nejsem si jistý ale myslím, že Kevin Windham dělal to samé .

.

                     Ken Roczen, Chad Reed a tohle foto

.

Tahle fotka obletěla již celý internet a sní i Reedův komentář k této fotografii, který zněl takto: " Na prvním místě Člověk a až na druhém místě Závodník. Pokud bych byl ve stejné situaci ještě jednou, tak bych se pokusil o stejné předjetí znovu. Toho kluka miluju" ( tím myslel Roczena) Hezké .... Jsem zvědavý kdy spolu tito dva začnou trénovat !? :-) Pamatujete si, když Reed říkal, že by udělal všechno proto to, aby Ken jezdil v jeho týmu ? Osobně bych proti tomu nic neměl a vím, že Reed má spoustu peněz, ale ne tolik aby zaplatil jezdce jako Roczen :-) ! Další věcí je Reed, jeho zranění a fakt, že bude závodit tento týden v Arligtonu. Včera jsem poslouchal PulpMX radio Show kde byl, Stewart, Tomac, Steve Matthes and David Vuillemin. Dlouho tam probírali Reedové rozhodnutí a mnozí se shodli na tom, že z Reeda mluvili prášky od bolesti. Reed zatím podstupuje rehabilitace ale jeho kamión Two Two Motosport je již na cestě do Texasu takže uvidíme…. Každopádně doufám, že Reeda uvidíme ale pokud by se díky jeho zranění měl trápit někde mimo první desítku, tak by asi bylo lepší, kdyby se uzdravil a potom ke konci sezóny třeba vyhrál pár závodů.

.

                 Animovaná mapa tratě Arlington Texas

.

Zase moc hezká trať. Líbi se mi, že na těchto tratích je vždy sekce, která se dá projíždět více než jedním nebo dvěma způsoby. Sekce ihned po první zatáčce je také skvělá a určitě se bude na co dívat !!  Co se týče povrchu tratě v Texasu !?  Mělo by to být lepší ale to nám řejnou až jezdci po závodech...

.

Děkuji za návštěvu ....Mike-C-Fast....

« zpět na přehled

Komentáře

14.02.2014 14:35 Jirka | email
http://www.csfd.cz/film/206302-supercross/galerie/?type=1
13.02.2014 10:09 Twitch
Chlapi poznate tento film či nahodov nieje s dabingom ? :) http://www.youtube.com/watch?v=PsZ6CJFJdKw

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce