Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Informace

Rozhovor s šampiónem světa 2014

 Gautier Paulin a MXoN...

Gautier Paulin je v mých očích jediný jezdec, který může být jedinou konkurenci pro Cairoliho v seriálu MXGP. Tento víkend jel Paulin nádherně a to od startu až do konce každého závodu. Ale musím říct, že mě mrzí, že Tomacovi zdechla motorka když byl za Horebeekem. Myslím že by to nebylo 1-1 ale 1-2...  To jsem napsal aby jste měli pořádnou motivaci do komentářů :-), tak do toho....

               Gautier Paulin Kapitán týmu France, třída MXGP 1-1

.

 RacerX: Jak by jsi porovnal dnešní úspěch se zbytkem tvé kariéry ?

Paulin: Když jsem byl na pódiu, tak jsem chvíli přemýšlel o mém vítězství a na chvíli jsem byl trochu smutný, protože tato sezóna měla být moje. Byl jsem zraněný a měl jsem smůlu.Dělal jsem co jsem mohl abych se dostal zpět do formy než MXGP sezóna skončí a jsem moc rád, že Francouzká MX Federace ve mně našla důvěru. Vyhrát a k tomu dominovat, tak jak jsem to udělal dnes já je až nepopsatelné. Když jsem se v roce 2007 díval na MXoN Budds Creek a viděl jak Villopoto vyhrál obě mota, tak jsem snil, že bych to chtěl taky tak dokázat. Villopoto dominoval a byl super rychlý, dnes jsem udělal já to samé tady. Dominoval jsem kvalifikace i závody. Neměl jsem holeshot ale udělal jsem, co jsem musel, abych byl rychle v čele závodu a bojoval jsem až do konce. Mám pocit, že já i celý tým jsme si tohle zasloužili. Je neskutečné co nyní prožívám.

RacerX: Kde se ta rychlost vzala ? Měl jsi jí od prvního kola těchto závodů.

Paulin: To je můj styl. Někdy na některých GP tratích mi nejde, abych ukázal mojí ryclost ale tady tahle trať byla rychlá a hodně se rozbíjela. V průběhu víkendu tam vznikaly dobré a rychlé stopy, ve kterých se dalo dobře předjíždět. Byla to trať, na které jste neviděl řadu jezdců, kteří by jeli za sebou. Tohle byla perfektní trať pro MXoN a já doufám, že takových bude mnohem více. Na takových tratích jde vidět kdo je dobrý. Někdo kdo dostal holeshot se nemusí udržet v čele a někdo kdo byl vzadu, se může dostat do čela, pokud na to má a to se mi líbí.

RacerX: Svůj první závod na 450 jsi vyhrál ve Franciacortě, což bylo před pěti léty. Měl jsi z toho stejnou radost jako dnes ?

Paulin: Tehdy v Itálii mi bylo 19 a nyní mi je 24. Dnes to bylo o hodně lepší. Dnes mám nad vším kontrolu. Vím, kdo jsem. Vím, co musím dělat v průběhu týdne. Prostě miluju závodit na motorce. Každé vítězství je skvělé ale mít perfektní víkend jako byl tento je úžasné. Pár dobrých víkendů už za sebou mám, ale žádný nebyl jako tento. Nyní budu mít skvělou zimu.

RacerX:  Na světě není mnoho jezdců, kteří vyhráli MXoN tím, že by vyhráli obě rozjížďky.

Paulin:  Myslím, že tohle se ve mně uleží až za pár týdnů. Jsem profesionální atlet, což znamená, že vím co to je ležet v bolesti v nemocnici a čekat na operaci, ale chvíle jako jsou tyto, všechny špatné zážitky naprosto vymažou. Jsem za celý tým moc šťastný. Kromě Jeremyho Martina, který měl polámané chodidlo, byli všichni sto procent, což znamená, že jsme si to zasloužili. Věřím, že dominovat MXoN a vyhrát je snem každého jezdce a pro mě to je stále neskutečné…

RacerX:  Tak co teď ? Nějaký ten SX nebo dovolená ?

Paulin: Ne, žádná dovolená. Byl jsem zraněný a doma jsem se naseděl už dost, myslím, že to bylo okolo třech měsíců. Když jsem nastoupil do sezóny GP tak jsem stále cítil nějakou bolest. Musím mít ještě dvě malé operace na každém z mých ramen a potom to už bude všechno v pořádku. Dnes večer si dám dobré a studené pivo a příští týden zpět do práce.

.

Děkuji za váš čas ....Mike-C-Fast.... 

« zpět na přehled

Komentáře

30.09.2014 18:46 MAK166
Škoda veliká,že tento borec opouští Kawasaki a přenechá místo o mnoho pomalejšímu Rattraovi,který má pomáhet RV2.Krása vidět na nejvyším stupni tři zelené :-)
30.09.2014 18:46 zebra
Gautier je frajer, už na 250 sa mi jeho štýl páčil, má budúcnosť a myslím, že o rok to bude pekne ostro znepríjemňovať aj RV-vi aj Tonymu a možno prekvapí titulom :) ak nje o rok, tak o dva
30.09.2014 13:22 Randy
-borec,a Tony to nebude mít příští rok snadné,ale tipoval bych že i Villopoto si na evropu zvykne,takže asi budu muset platit youthstreamu za tv,anebo radši na nově football?:-)

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce