Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Informace

Pozvánka na ME Jinín

 + MMČR ženy 

 Jeden z vrcholů nejen jihočeské motokrosové sezóny nás čeká o tomto víkendu: trať v Jiníně u Strakonic uvítá v sobotu a v neděli jezdce, usilující o evropské mistrovské body ve třídě Open a v mládežnických třídách 65 a 85 ccm.

.

Petr Rthouský

.

Třída Open jako seriál stojí trošku stranou hlavního zájmu jezdců pro svoji rozptýlenost a velké dojezdové vzdálenosti některých tratí. Přesto bývá v pořadatelské zemi středem pozornosti a účastní se jí přední domácí jezdci i jezdci ze sousedních zemí – ve Slovinsku a v Chorvatsku to byl třeba Jernej Irt a dokonce Tim Gajser, v Polsku Lukas Lonka, při poslením závodě na Ukrajině Nikola Paščinkij. Proto čekáme, že se i jinínského závodu zúčastní naši přední jezdci a přispějí k jeho zajímavosti a vysoké sportovní úrovni.

K nejúspěšnějším jezdcům letošního seriálu patří Rus Semjon Rogozin, který vede mistrovskou tabulku, Bělorus Jevgenij Tylecki a mladý Ukrajinec Andrij Burenko. Do rozjetého rychlíku k nim přiskočili Petr Bartoš a Petr Michalec a daří se jim – Petr Bartoš se zatím prosadil až na celkové čtvrté místo. Závod v domácím prostředí s podporou diváků pro ně bude jistě příležitostí k dalšímu zlepšení svého postavení.

.

Petr Bartoš

.

Stejně zajímavé jako jízdy třídy Open budou jistě i závody juniorských kategorií 65 a 85 ccm. Pro závody těchto tříd je Evropa rozdělena do čtyř zón, které jedou své samostatné seriály. Nejúspěšnější mladí jezdci jednotlivých zón se utkají ve společném závodě o mistra Evropy (letos 12.-13.7. v Hyvinkaa ve Finsku).  Česko bylo zařazeno do severozápadní zóny, v níž startují jezdci z motokrosově vyspělých zemí – Belgie, Holandska, Dánska, Finska, Švédska, sousedního Německa a dalších – je to pěkně tvrdá konkurence a zajímavé závody. Ve třídě 85 ccm vede před posledními dvěma podniky – v Jiníně a ve slovenských Šenkvicích – Španěl Jorge Prado před Belgičanem Jago Geertsem a Finem Kimem Sevaste. Náš Petr Polák drží po střídavých úspěších v náročných závodech 16.místo, když nejlépe zajel čtvrté místo ve druhém závodě v německém Wächtersbachu. Tabulku třídy 65 ccm vede po čtyřech závodech Dán Rasmus Pedersen před Rusem Nikitou Kučerovem a Noelem Nilssonem ze Švédska.

.

Jorge Prado

.

Zajímavým doplněním a zpestřením nedělního programu budou jízdy Mezinárodního mistrovství České republiky žen.

 

Program jinínského závodu bude jako u všech velkých podniků dvoudenní – v sobotu proběhne přejímka jezdců, seznamovací tréninky a kvalifikační jízdy tříd EMX 85, EMX 65 a EMX Open. Sobotní časový program upraví jury podle počtu jezdců, kteří se závodům dostaví.

Nedělní dopolední program zahájí volný trénink pro závod MM ČR žen, volný trénink tříd EMX a v 10,25 hodin kvalifikační trénink MM ČR žen.

Závodní program zahájí v 10,30 hod. první jízda třídy EMX 85 na 20 minut a 2 kola, ve 12,10 pojede třída EMX 65 na 12 min. a 2 kola, ve 12,40 první jízda MM ČR žen na 20 min a 2 kola. První jízdou třídy EMX Open na 30 minut a 2 kola vyvrcholí ve 13,50 hodin první polovina nedělního sportovního pořadu.

Druhou polovinu zahájí ve 14,40 druhá jízda EMX 85, EMX 65 pojedou od 15,50, druhá jízda MM ČR žen odstartuje v 16,20 a druhá jízda třídy EMX Open začne v 17,00 hodin. 

 

Pořadatel závodu – Offroad klub Jinín v AČR - dělá všechno pro to, aby nedělní závod potvrdil vysokou úroveň českých pořadatelů (ještě je v živé paměti skvělé vyznění loňského juniorského mistrovství světa) a těší se na hojnou návštěvu příznivců vrcholového motokrosu.

 

P.Starý 

 

 

« zpět na přehled

Komentáře

01.11.2014 06:52 cheap car insurance quotes – 9VDNcYVSkW4u | email | web
Wow! Great to find a post with such a clear message!
01.11.2014 01:48 compare car insurance – hU2OCCqwo4ua | email | web
Great post with lots of important stuff.
01.11.2014 00:53 predisone – 9LMZWTyptW | email | web
The paragon of understanding these issues is right here!
31.10.2014 22:01 busnes insurance – 1aizh4YrBN4u | email | web
This is way better than a brick & mortar establishment.
31.10.2014 18:32 auto insurance montgomery – 8Sor0k7dj | email | web
That's a genuinely impressive answer.

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce