Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Informace

Pozvánka do Vranova

 Tisková zpráva / Petr Záruba .....

( moc povedené)

.

                                                              Tisková zpráva

Níže si Vám dovoluji zaslat tiskovou zprávu k závodu seriálu Buksa / Ados motokros 2014, který se pojede ve Vranově dne 14.9.

 

V případě, že se hodláte závodu zúčastnit a dosud jste letos na žádném závodu seriálu nebyl/a, zašlete nám prosím vyplněný akreditační formulář na press@czechmx.cz. Formulář naleznete zde czechmx.cz/tisk.html

 

S pozdravem

 

Tým CzechMX.cz

Gironi s.r.o. promotér Buksa / Ados motokros 2014 MM ČR

 

Tisková zpráva:
Poslední body se rozdělí ve Vranově!

 

Moravští fanoušci jsou známí jako jedni z nejvěrnějších, a tak je jen dobře, že závěrečná dramatická bitva o letošní tituly se odehraje právě ve Vranově. Ani v jedné z hlavních tříd MX1 a MX2 ještě není jasné, kdo se stane mezinárodním mistrem ČR. Navíc ve Vranově budete poprvé moci sledovat i boje žen v jejich třídě, která se pravidelně střídá s veterány a juniory 85ccm.

 .

 

 .

Aktuality

Bohužel v nedávné době se na poli českého motokrosu nestalo příliš radostných událostí. Předminulý týden se na slovenském mistrovství v Beckově zranilo mnoho českých jezdců. Nejhůře na tom je Honza Brabec, kterého ve velké rychlosti rozhodila nerovnost na trati a katapultovala ho z motorky. Honza při pádu utrpěl četné zlomeniny žeber, lopatky, klíční kosti a to vše doprovázené propíchnutou plící. Po pádu ležel čtyři dny na JIP v Brně, a po zbytek sezóny je určitě mimo závodění. Doba rekonvalescence je zatím neznámá kvůli plánovaným operacím ramen. Druhým, kterého beckovská trať pozlobila, byl Michal Votroubek, kterému se stala osudná jiná díra, která ho katapultovala ze sedla. Michal dopadl přímo na hlavu a zůstal 15 minut v bezvědomí. Jeho zranění naštěstí nebudou mít následky a zjištěný hematom na mozku se rychle vstřebává. Delší čas léčení si ale vyžádá spirálovitá zlomenina záprstní kůstky, která si vyžádá operativní zákrok. Oběma klukům přejeme brzké uzdravení a rychlé shledání v sedle.

 

 Honza Brabec: "Fighters on the track & Friends in the life!!"

 

Helma Michala Votroubka po pádu v Beckově

.

 

Týden po posledním závodu MMČR v Petrovicích se jel v Pacově evropský motokros národů ve třídách EMX85, EMX125, EMX250. Naše dva reprezentační týmy ve složení: Kovář, Drdaj, Polák, Šturma a Krč, Terešák, Matějec, Stehlík obsadily pěkné čtvrté a šesté místo, potom co jezdci velmi dobře drželi tempo s evropskou špičkou. Zároveň se v Pacově odjela i družstva žen, kde naše holky obsadily páté a šesté místo.

 

Co bylo…

 .

 

 .

MX2

Ještě před minulým závodem v Petrovicích nikdo nepochyboval o suverenitě Sulivana Jaulina, který měl titul skoro v kapse. Bohužel ale Jaulina potkal již v úvodní jízdě ošklivý pád, při kterém si roztrhl dlaň. Tento pád ho vyřadil i z druhé jízdy, a tak měl druhý v pořadí Marek Sukup velkou příležitost stáhnout bodové manko. To se mu také podařilo, když první jízdu vyhrál a v druhé dojel čtvrtý. I přesto je Jaulin průběžně stále první, ale Sukup ztrácí jen 3 body. Třetí je Bence Szvoboda se ztrátou 19 bodů. Těmto aspirantům na titul ještě znepříjemní cestu na pódium junioři Krč s Kovářem, kteří se zlepšují každým závodem. Kovář na minulém závodě nestartoval kvůli zranění, avšak do Vranova je už ve 100% kondici.

 

MX2 průběžně:

1. Sulivan Jaulin192b.

2. Sukup Marek 189b.

3. Szvoboda Bence 173b.

4. Finěk Martin 144b.

5. Špičák Milan 144b.

.

 

MX1

Petrovice zamíchaly kartami i v MX1, Florent Richier šel do závodu s těsným 7bodovým náskokem na Martina Michka. Petrovice ale Francouzům nepřály, a i Richier měl smůlu, když ho ve druhé jízdě zradila technika. Michkovi tedy nestálo nic v cestě, aby převzal průběžné vedení a červenou tabulku. Nyní je mezi oběma jezdci rozdíl 23 bodů, což je komfortní náskok, ale viděli jsme to v Petrovicích - motokros je nekompromisní sport a stát se může opravdu cokoli. Třetí je průběžně Franta Smola, který dojel v Petrovicích druhý a potvrdil svoji vzestupnou formu, když po celou dobu závodu trápil Michka na čele. Smolova bodová ztráta na prvního je však propastná a čtvrtý Jirka Čepelák má také velký odstup.

 

MX1 průběžně:

1. Michek Martin 232b.

2. Richier Florent 209b.

3. Smola František 177b.

4. Čepelák Jiří 155b.

5. Romančík Jaromír 143b.

 .

 

 .

Vranovský žleb

Trať s velkou tradicí započala svoji existenci již roku 1966 vybudováním prvních základů. Od té doby hostila trať již mnoho velkých závodů a pořadatelé se vyhoupli mezi jedny z nejlepších. Pro letošek měla trať doznat menších profilových změn, avšak navezená hlína na trati se díky nedávným vydatným dešťům odplavila a proměnila se v tuny bláta. Výpomoc nabídl otec Honzy Brabce, který zapůjčil vybavení a trať nachystal na závody.

 

GPS:      49° 18' 56.98"N

              16° 36' 25.95"E

 

 

Jak to vidí týmy

Buksa/Ados KTM team

U Buksů po Petrovicích rozhodně nevládne spokojenost. Sulivan Jaulin si poranil ruku na dlani, na které má 12 stehů. Do Vranova tedy pojede bez jakéhokoli tréninku, ale se 100% odhodláním bojovat o titul v MX2 až do posledních metrů. Dalším týmovým nešťastníkem je francouzský kolega Florent Richier, kterému ve druhé jízdě odešla technika. Navíc se minulý víkend na německém šampionátu ADAC také zranil - odrazil si ledviny a v nemocnici si pár dní poležel na pozorování. Na jeho oblíbenou trať ve Vranově se však již těší a snad bude ve 100% formě. Na rozdíl od Richiera se v Německu dařilo Martinu Michkovi, který obsadil skvělé čtvrté místo.

 

Orion-RS Petrol team

Petr Bartoš byl po minulém závodě velmi frustrovaný, protože měl na dosah první letošní pódium. Díky mechanické závadě se tak ale nestalo, a na pódiu hájil barvy týmu pouze František Smola, který skončil na druhém místě. Do Vranova má Smola jasný úkol: udržet třetí pozici v průběžném hodnocení, což by se mu dle slov manažera Petra Kováře mělo podařit.

 

MoToman team

Trápení pana Josefa Tomana pokračuje. Bohužel ani do Vranova nenastoupí Matthias Walkner kvůli zranění ruky, které utrpěl už před Jinínem. Zároveň Walkner oznámil, že letos již nepojede, takže ani v družstvech nepodpoří svůj tým. Druhý pilot v MX2 Erik Hugyecz ale dělá pokroky, když suverénně vyhrál další závod maďarského mistrovství.

 

Yamaha Čepelák Racing Team

Jiří Čepelák se již podruhé v řadě stal předminulý víkend mistrem Slovenské republiky ve třídě MX1. Týden na to obsadil 12. příčku na německém šampionátu ADAC, což je podle jeho slov jeho letošní nejlepší umístění. Do Vranova jede Čépa s velkým očekáváním souboje o uhájení celkového čtvrtého místa s Járou Romančíkem. „ Pořadatelé ve Vranově umí trať vždy dobře připravit. Proto se tam těším a podle mě tamní trať patří k jedné z nejlepších“ říká Jirka.

 

Motosport Chýnov

Chýnovští budou ve Vranově trochu oslabeni. Termínová kolize s rakouským mistrovstvím bohužel neumožnila přijet stálicím vMX2. Chýnovské dresy však uvidíme ve třídě žen, kde budou bojovat Lucka Pospíchalová a Danča Krejčová. „ Obě by se chtěly postavit na pódium ve dvoutaktech a Danča by dokonce ráda zopakovala vítězství z jinínského závodu MMČR,“ dodává Evžen Zadražil, manažer týmu.

 

HT Group Racing Team

Vašek Kovář vynechal poslední závod kvůli zranění nohy, nyní má však už odjetý jeden závod ADAC a na motorce se cítí dobře. Jeho týmový kolega Milan Špičák intenzivně trénuje s Markem Sukupem, takže se můžeme těšit na opětovné vylepšení výsledku. Za HT Group ve Vranově uvidíme i dvě ženy, a to Lucii Simonovou a Terezu Hromkovou. Obě patří na špičku českého ženského motokrosu, a tak se můžeme těšit na pěkné souboje.

 

KRTZ s.r.o.

Marek Sukup je na dobré cestě k zisku dalšího titulu. V mezidobí mezi závody usilovně dřel, byl na závodech na Slovensku, kde dojel dvakrát druhý. Chtěl se vydat i na ADAC, ale bohužel ho zradila technika už na dvorku. Nešlo ale o motorku, nýbrž mu stávkovalo auto. Marek je před Vranovem plný optimismu a velmi se na poslední závod těší, protože podle jeho slov mu tato trať sedí.

 

BV racing

Jak jsme již předesílali v aktualitách, jezdec třídy MX1 Michal Votroubek se bohužel ošklivě zranil na závodech na Slovensku, tudíž bude chybět jak ve Vranově, tak i na družstvech. Ostatní tahouni týmu jedou ale v plné síle, a zejména od Rudolfa Weschty se čeká dobrý výsledek, pokud se mu podaří dobrý start.

 

                             10 otázek pro Sulivana Jaulina

 .

Na minulém závodě tě potkala obrovská smůla, co se stalo?

Minulý závod jsem měl smůlu. Ráno se zdálo že vše půjde dobře, první místo v kvalifikaci a cítil jsem se dobře. Pak nevím, co se přesně stalo, ale po čtvrtém kole jsem měl pád a když jsem se sebral, cítil jsem bolest v pravé ruce. Roztrhl jsem si dlaň a mám na ní 12 stehů.

 

Zranění ruky je nepříjemné, jak šla tvoje rekonvalescence?

Hojí se dobře, ale pořád to hodně bolí a nemůžu dělat vše, co bych potřeboval. Před týdnem jsem zkusil jít na kolo, ale ruka mě ještě hrozně bolela.

 .

 

 .

A už se cítíš 100% v pořádku, nebo to stále není ono? Přeci jenom pravou ruku na plynu namáháš víc.

Není to ještě rozhodně 100%, rozřízl jsem si ruku hodně hluboko, takže tam mám teď hodně citlivou kůži. Ale uvidíme až ve Vranově, snad to již bude dobré.

 

Marek Sukup se díky tvému výpadku dotáhl na rozdíl pouhých 3 bodů, jak těžký s ním bude souboj?

Bude to hodně obtížný. Mohl jsem mít titul už v Petrovicích, ale přišel jsem o veškerý náskok. Na trati to bude náročné, protože budu bojovat se sebou a ještě proti Markovi, který bude 100% připravený.

 

Jaká bude tvoje strategie na závod?

Budu se snažit dělat to, co každý závod. Získat holeshot a vytvořit si náskok. Ale s rukou to bude nesmírně obtížné.

 .

 

 .

Letos až na pád v Petrovicích máš zatím dobrou sezónu, jak bys jí hodnotil?

Je to tak, nebýt toho pádu tak je to perfektní sezóna. Vyhrál jsem každý závod, a pouze dvě rozjížďky vyhrál někdo jiný. Myslím, že nemůžu být víc spokojený. Motorka mi také funguje velice dobře a díky týmu to vše klape. Kdybych nevyhrál titul, byla by to obrovská smůla, ale i tak bychom si mohli říct, že to byla jedna z nejlepších sezón.

 

Uvidíme tě v příští sezóně již celý rok ve třídě MX1?

To v tuto chvíli zatím nevím.

 

Patří Vranov mezi tvé oblíbené tratě?

Určitě je to jedna z mých nejoblíbenějších. Je stylem trochu podobná těm francouzským a je opravdu zábavná. Také musím pochválit, že je vždy dobře připravená.

 

Co máš nejraději na česku?

Ani nevím, líbí se mi, že oproti Francii je tu celkem levně, takže se nemusím tolik koukat na peníze a můžu si dovolit co chci. Také se mi tu hrozně líbí jeden hotel v Brně, ve kterém pracuje kamarád. Vždycky tam rád jezdím s přítelkyní relaxovat.

 

Autor: Petr Záruba

Foto: Radek Lavička, internet

 

 

« zpět na přehled

Komentáře

01.11.2014 07:45 levitra vrs viagra – tm1xqTEsbTh | email | web
I can't hear anything over the sound of how awesome this article is.
01.11.2014 01:15 erectile – LUpdpMrBmkf | email | web
I reckon you are quite dead on with that.
31.10.2014 22:45 term life insurance – hDeosYzV | email | web
Articles like this just make me want to visit your website even more.
31.10.2014 20:56 car insurance quotes – tV0vbp9FEflS | email | web
You've really helped me understand the issues. Thanks.
31.10.2014 17:52 cheap cialis generic – GZsLKFti6Zku | email | web
Back in school, I'm doing so much learning.
31.10.2014 16:59 rates car insurance – aUQZN8fIK | email | web
Good point. I hadn't thought about it quite that way. :)

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce