Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Informace

Pauls Jonass - MX GP Arco di Trento

 

Mám pocit, že o sedmnáctiletém Paulsi Jonassovi z Lotyšska zde bylo řečeno již tolik, že nemá cenu jej představovat, přesto jen krátce na úvod, jako jediný v historii má z juniorského mistrovství světa více než jeden titul, v loňské sezoně ovládl až na dvě výjimky všechny závody EMX125 a letos vstupuje za Marchetti Racing Team KTM do seriálu EMX250 a k tomu také do 5-7 závodů MS MX2 (sám mi potvrdil, že bude startovat v Lokti). No a na Paulse čekala v Arco di Trento premiéra mezi velkými kluky, při premiérové sezoně na čtyřtaktní 250, ještě navíc nedaleko sídla svého týmu za dohledu 25 000 fanoušků to doopravdy nebylo jednoduché!

.

.

Pauls začal 23. místem ve volném tréninku, pokračoval 14. v měřeném, v kvalifikačním závodě pak skončil 18., ale to především kvůli dvěma pádům, jeho kolo 1:46,8 bylo na úrovni Seewera a na hranici top10 nejrychlejších časů. Warm-up si dle svých slov jen tréninkově párkrát projel jako 23. a do závodu šel s čistou hlavou. Premiérova jízda je tady! S ní opět katastrofální start a začátek na zadních pozicích, přesto se mladý talent během závodu konzistentní jízdou bez chyb posouval pořadím vzhůru a dokončil na kvalitní 12. příčce!

Tak a je tu druhá jízda, s ní odhodlání ukázat ještě více. Start nemá Pauls špatný, ovšem…co se to děje? :O Během prvního kola škaredě padá!!! Po chvíli se zvedá a odjíždí do depa, tak to není šťastný konec první velké GP. Mrkejte na to!

.

Pauls se nám po závodech svěřil: ,,Nebyl to pro mě nejlepší víkend…v prvním závodě 12., ve druhém závodě jsem se hned v prvním kole těžce vycrashoval a odstoupil jsem ze závodu. Naštěstí jsem ok po tak velkém crashi, jako je tento, pouze mi několik stehů zdobí loket.“

I tak to v celkové klasifikaci stačilo na místo 17., což určitě není při premiéře špatné, přesto jsem čekal malinko více, ale je třeba nejprve nasbírat zkušenosti.

.

Děkuji za návštěvu    Martin Plesník

« zpět na přehled

Komentáře

Dosud nebyly přidány žádné komentáře.

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce