Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Informace

Pauls Jonass míří do světa

 aneb něco ze světa Juniorů...

                                     Pauls Jonass míří do světa

.

Před časem (13. ledna) slavil své sedmnácté narozeniny lotyšský supertalent Pauls Jonass.
Protože jej lehce znám díky MS – J 2013, které bylo, jak jistě všichni víte v jihočeském Jiníně u Strakonic, přišlo mi jako slušnost mu popřát. A tento klučina mi hned velice pěkně poděkoval, napsal mi i hodně pěkných vět k mým fotkám, tak jsme se dali i do řeči a zjistil jsem, že je to i přes velké úspěchy velice ochotný, skromný a prostě obyčejný kluk.
.

 


.

Sdělil mi také několik zajímavých informací ohledně letošní sezony. Ale nejlepší bude začít pěkně popořádku – Pauls Jonass se narodil 13. 1. 1997 v Lotyšsku, kde také vyrůstal. Aktuálně však žije v Itálii, kde se pod křídly Marchetti Racing Teamu připravuje na novou sezonu, ve které bude jeho prioritou EMX250, kde je jeho cílem umístění v top3.
Dále ovšem, což je pro mě celkem překvapení, bude při své první sezoně na čtyřtaktu startovat také na 7 podnicích MS MX2! Přípravou budou starty v italském mistrovství, na motorce teď sedí, jak říká téměř každý den a neskutečně jej to baví, a to je základ pro solidní výsledky, nemyslíte?

 .

.


Ještě na chvíli zpět v čase, Pauls má za sebou veleúspěšný rok 2013 (juniorský mistr světa 125ccm a také mistr EMX125cc, kde vládl úplně neuvěřitelným způsobem!). Odstartoval na 7 závodech a v 6 z nich v obrovské konkurenci mladých střelců vyhrál! A hádejte, kde nevyhrál? Ano, u nás v Lokti. Má s naší tratí stejný problém, jaký má např. Toni Cairoli? Nikoliv, pouze upadl v první zatáčce a začínal z posledního místa, poté zajížděl nejrychlejší kola závodu a dokončil jako čtvrtý! A protože měl díky těmto skvělým výsledkům po 7 z 8 závodů již mistrovský titul jistý, postavil se na start posledního závodu v Lieropu na KTM 250cc ve třídě EMX 250. Již od tréninků ukazoval svůj talent a jezdil v top5. V závodě pak nadchl širší veřejnost a při prvním startu na čtyřtaktu se po pár trénincích umístil jako čtvrtý, kdy o umístění na stupních vítězů přišel až v posledním kole.
Je to jediný člověk v historii juniorských MS v motokrosu, který dokázal vyhrát dvakrát (také ve dvou různých třídách), tohle nedokázali ani jména jako Zach Osborne, Blake Wharton, Ken Roczen, Jeffrey Herlings, Eli Tomac, Jordi Tixier či Joey Savatgy! Je slabší konkurence nebo je Pauls Jonass doopravdy tak výjimečný? Co si myslíte Vy? Dopadne jako jeho suverénní předchůdce Tim Gajser, který se ve světě příliš neuchytil, nebo se vydá po stopách Herlingse, či dokonce Roczena?
Já jsem na něj velice zvědavý a přeji mu jen to nejlepší!

.

Děkuji za návštěvu  Martin Plesnik

« zpět na přehled

Komentáře

24.01.2014 20:30 Martin Plesník
Na základě jejich výsledků na juniorských MS ;)
24.01.2014 20:29 Martin
Jak s ním můžeš porovnávat US jezdce typu Blake Wharton, Eli Tomac nebo Joey Savatgy kteří v podstatě nikdy v evropě jako junioři nestartovali? S výjimkou MXON.
24.01.2014 16:46 KupcMa
to jsem pravě zvědavý co proti gajserovi pojede ... ale tak tixier taky byl mistr evropy 125 a ted kdyby tam nebyl herlings je istr sveta :)) ale trvalo mu to nekolik let ..

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce