Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Informace

Pauls Jonass- Lotyšský Supertalent

 

 Zdravím MX kingsáky, před časem se zde objevil můj článek o supertalentu z Lotyšska – Paulsi Jonassovi (jako jediný mistr světa juniorů ve dvou kubaturách atd.), loňský suverén EMX125, který letos přesedá na čtyřtaktní 250 a na konci jsem se ptal, jestli se vydá ve šlépějích Herlingse nebo dokonce Roczena či dopadne jako jeho předchůdce Gajser. 


Pauls má za sebou první větší závod na čtyřtaktu a vedl si vskutku skvěle! Závody se odjely v italské Riole, startovala zde i velká spousta závodníků z MS (ve 450 např. Cairoli, Rattray, Watters, Van Horebeek atd.). Ve třídě do 250ccm ovšem nastoupila také velká konkurence! Jména jako Gajser, Chiodi, Bonini, Lupino, Tonkov, Febvre, Tixier, Charlier, Tonus vzbuzují velkou pozornost!
Kluci si prostě chtějí odzkoušet, jak na tom před začátkem sezony doopravdy jsou.

.

.

Ale ani mezi těmito velkými kluky, de facto nejužší špičkou celého MS se čerstvě sedmnáctiletý Jonass zdaleka neztratil, ba naopak! První jízda solidní start, začátek okolo sedmé příčky. Pak ovšem skvělá jízda, kdy si Pauls vyšlápl dokonce na Tixiera, Febvreho, Lupina a na závěr i Tonkova a obsadil fantastickou třetí příčku za dvojicí Tonus, Charlier, což je na úvod něco neskutečného!
Druhá jízda byla zároveň jako superfinále, tzn. že Pauls byl na startu také s hvězdami ze třídy do 450ccm. Start se mu nepovedl, hodně zaspal a začínal z poslední pozice. Poté však rozjel skvělou stíhací jízdu! Po sedmi kolech se dostal na neuvěřitelnou 14. příčku, v závěru ještě zabral a posunul se až na 12. příčku celkově a 4. v MX2 (1. Tonus, 2. Febvre, 3. Tixier)!!!
Celkově mu to vyneslo fantastickou třetí příčku v MX2, což by asi málokdo čekal. Snad mu nebude vadit, že jej ocituji, co po závodech napsal : ,,První závod roku 2014 je za mnou, v prvním závodě třídy MX2 jsem měl dobrý start a spoustu pěkných bitev s velkými kluky a skončil jsem třetí…V superfinále byl můj start doslova otřesný, začínal jsem poslední a dojel 12., 4. v MX2. Jako první závod ve třídě MX2 to není špatné. Ale stále potřebuji pracovat na své rychlosti a uvidíme…“

Na závěr mi Pauls prozradil jednu perličku, díky tomuto výbornému výsledku to vypadá, že se plány pro sezonu změní a prioritou nebudou starty v EMX250, ale v MS. Prozradil mi, že se určitě uvidíme v Lokti, tak to jsem zvědav, jak se s premiérovou sezonou mezi velkými kluky popere, ale myslím, že všem ukázal, že klidně může být černým koněm seriálu a třeba někde v průběhu roku zavaří i Herlingsovi, kdo ví.

PS: Na vysvětlenou, dát sem tento článek až týden po závodech mělo jeden prostý důvod – měl jsem od Paulse přislíben exkluzivní obsáhlý komentář k závodu, nakonec se mi však omluvil, že se z  časových důvodů musí naše spolupráce odložit.

.

Děkuji za návštěvu    Martin Plesník    

« zpět na přehled

Komentáře

Dosud nebyly přidány žádné komentáře.

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce