Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Informace

Pár slov s Eli Tomac

 aneb vypadá to, že AMA MX bude stát za to !

.

 Před pár dny jsem se zde zmínil o jezdci jménem Eli Tomac, který nám všem vyrazil dech v Německu na MxoN 2013, kde vystartoval kolem 15tého místa a dvě kola před koncem závodu málem předjel Roczena,  který vystartoval na třetím místě, potom však přišel nepovedený scrub a z Eliho Tomaca byl na pár vteřin superman……. Tomac vždy patřil k mým oblíbeným jezdcům ve třídě 250, ale po tomto zážitku v Německu jsem si tohoto jezdce velice oblíbil a určitě jsem nebyl sám……V novém roce jsme se všichni těšili na jeho první sezónu AMA SX ve třídě 450 ale bohužel, žádného velkého překvapení jsme se nedočkali. Tomac se  sice zranil V Anahaim 1, ale od té doby se nám pomalu ale jistě zrychluje. Jak již jsem jednou řekl, Eli Tomac se těší na MX a já věřím, že se mu tam bude dařit mnohem lépe !! Zde je malý rozhovor po závodech v New Yorku, kde nám to řekne Eli sám…

.

Malá vzpomínka na MX národů 2013, aneb pro ty, co možná neví o čem píšu... Když jsem řekl Superman tak jsem tím myslel Superman ! :-)

.

Jo, byl to skvělý závod...

.

                         Krátký rozhovor po závodech v New Yorku

.

RacerX:  Po závodech v Seattlu jsi nám řekl, že to byl tvůj nejlepší závod v sezóně. Nyní to vypadá, že všechno začíná být lepší a lepší, že jo ?

Eli Tomac: Ano, dětské krůčky a zase dětské krůčky, asi tak nějak bych to nazval. Tentokrát jsem měl dobrý start a hned ze začátku jsem přejel pár lidí a dostal jsem se na druhé místo. Myslím, že mezi první čtverkou byly celkem velké mezery. Možná to bylo pro diváky trochu nudné, ale tak to bohužel bylo. Po celý závod jsme si všichni drželi skoro stejné odstupy. Ryan (Dungey) se na mě jenu chvíli přiblížil, protože jsem posledních šest kol nějak ztuhnul. Byla to škoda, kdybych se trochu uvolnil, tak bych na této trati mohl ještě zrychlit, ale mám pódium a to se dá.

.

.

RacerX: Jak obtížné to bylo?

Eli Tomac:  Bylo to dost obtížné ale určitě ne jako v Seattlu, dost podobné….

RacerX: Jsou takové podmínky pro tebe dobré ? Myslíš si, že ti to napomáhá ?

Eli Tomac: Ano, miluju hluboké koleje a hlavně v takovém měkkém  povrchu. Já v takových podmínkám zrychluju, na rozdíl od ostatních, co s tím mají problémy.

RacerX: Je tady něco, co jsi v posledních pár týdnech změnil nebo udělal jinak ? Vím, že jste měli nějaké problémy s nastavením motorky, bylo to ono, nebo jsi na tom prostě lépe se svým zdravím ?

Eli Tomac:  Je to kombinace všeho. Zdraví tu už určitě žádnou roli nehraje. Prostě se na 450ce začínám cítit pohodlněji. To bylo to, co mě vždy drželo zpátky. Cítím, že v sobě mám oheň, ale ještě není ten správný čas ho zažehnout !

RacerX: A co takhle za jeden měsíc ? Sezóna AMA MX tu bude než se nadějeme.. bude to ten správný okamžik zažehnout ten oheň !? Má to něco společnou s tím jak v poslední době jezdíš ?

Eli Tomac: Všechno je tak jak má být. Jsem připraven to rozbalit v sezóně MX. Supercross je určitě zábava, ale já se už nemůžu dočkat, až se vrátím zpět k mým kořenům a to je motocross !

.

.

Jo…MX bude pecka.. a nyní to vypadá, že Villo nebude chybět, Chad Reed je jistý....Teď se jenom modleme aby byl Stewart ok a budeme tu mít perfektní bouři v AMA MX !!

.

Eli Tomac ...... Video

.

Děkuji za váš čas ….Mike-C-Fast….

« zpět na přehled

Komentáře

29.04.2014 08:49 MAK166
Ahoj Miku,máš prosím nějakou informaci jak na tom 22 Chad momentálně je?Dík
28.04.2014 21:33 Mara
o tem Stewartovi nic nevite?
28.04.2014 20:27 vafo | email
Tomac GO GO, už sa tešim na MX a dufam že aj CANARD pojde palbu :D

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce