Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Informace

Pár AMA a MXGP drbů na Sobotu ...

 aneb tento víkend bude Hustý !

Dnes je krásná Sobota a mnozí z vás dnes asi oklepáváte rez z vašich strojů ale pak tu jsme také my, takzvaní „ Bench Racers“ kteří jsou třeba zraněni, nemocní nebo třeba jenom milují tento sport i bez krosovové motorky v garáži J… 

Tak jo… tento týden jsem trochu opomenul MXGP a s tím také začnu…  Výsledky prvního závodu ve Qataru vytvořily v očích mnoha fanoušků spoustu otázek. Já osobně se ptám tohle: „ Byl Gautier Paulin opravdu rychlejší než Cairoli nebo Tonyho oteklý kotník mu zabránil, aby zmáčkl spoušť a jako vždy vymetl tento první závod ve Qataru !? Bude to zajímavé ale dle mého se Cairoli rozjede a tak jako vždy, nikdo nebude mít opět šanci !

.

Takhle vypadal kotník od Tonyho minulý týden ve Qataru !

.

Ve třídě MX2 byl největším překvapením výkon Jeffryho Herlingse, který před sezónou prohlásil, že jeho hlavním gólem bude perfektní sezóna, která se bohužel po závodech v Qataru rozplynula. Nic méně, Herling prý nebyl schopen trénovat celou zimu a tohle může být výsledek…uvidíme. Velkým překvapením byla jízda Dylena Ferrandise s kterou tento klučina vyhrál první moto v první rozjížďce. Další velice zajímává hláška byla od  jezdce jménem Max Anstie který ve Qataru závodil na jeho Yamaze modelu 2013, který ho v obou závodech dostal do čela, ale díky mechanickým problémům tyto pozice ztratil v obou motech.

.

Max Anstie měl po Qataru velice silné řeči, uvidíme zdali jeho motorka bude následovat jeho slova v Thailandu...

.

Po závodech Max Anstie poskytnul malý rozhovor a když padlo slovo Herlings, tak tohle bylo co Max Anstie prohlásil: „ Když mi bylo deset let a závodil jsem v písku s Herlingsem, tak již tehdy jsem věděl, že jsem ten nejrychlejší jezdec. On moc dobře ví, že jsem lepší. Nikdo na motorce nedokáže takové věci, které dokážu jenom já“ !!!   WOW !!  Tak to jsou silné slova, že jo…. Max tohle řekl o klukovi který už má dva tituly ve třídě MX2, 31 vítězství a jednou dokonce vyhrál závod na MXoN !!  Každopádně chci vidět jak se Anstie ukáže tuto Neděli.

Herlings se ve zkratce vyjádřil k tomuto závodu jednou ale velice výstižnou větou: „ Asi si budu muset zajet na pár Amaterských závodů abych si připomněl jak chutná Holeshot nebo jízda v čele“ Hezká a sebekritická věta, která svědčí o tom, že Jeffrey není absolutně spokojený se svým výkonem !  Ale nyní POZOR !!!   Jeffrey nám prozradil, že se letos chystá odzávodit dva závody AMA MX !!!!  Yeahhhh  Baby !!!  Na to jsem se těšil už dva roky !!!   Herlings proti jezcům jako Bagget, Cianciarulo, Davalos, Seely, Anderson atd…  Doufám, že to výjde protože tohle bude určitě skvělá SHOW !!

.

V mých očích bude Ferrandis největším problémem pro Herlingse v této sezóně....

.

Právě jsem se doslech že Ferrandis porazil Herlingse ve kvalifikačním závodě v Thailandu ….. Zde jsem taky našel GoPro které v Thailandu natočil Max Anstie :

.

.

            Villopoto, Roczen a Cianciarulo aneb " Three Amigos" 

.

Dalších pár slov věnuji třem jezdcům kteří si v AMA vysloužili novou přezdívku a to „ Three Amigos“  Villo, Roczen a samozřejmě Adam Cianciarulo. Můj nejoblíbenější reportér časopisu a  Webu RacerX  Steve Matthes se vydal na Floridu o týden dříve aby navštívil tuto trojici jak trénujou na Villopotově MX Farmě a nyní pozor ! Villopoto si jednu z jeho tratí nechal upravit aby vypadala přesně jako Daytona !!  Steve Matthes byl svědkem dvacetiminutového mota, které tito tři jezdci závodili a řekl, že to bylo něco absolutně brutálního! Víte kdo byl v čele nejdelší dobu !?  Prcek Adam !!!  Jak jde vidět, tak Aldon Baker a tito tři jezdci berou Daytonu smrtelně vážně !!! 

.

Cianciarulo v čele malého soukromého závodu na Villopotově farmě....

.

Villopoto si jednu ze svých tratí upravil na Daytona Style !!!

.

Na Villopotové trati byl také viděň jezdec Nick Wey...

.

Tak jo dnes je Sobota, je krásně,  tak vás už nebudu trápit J  Všem přeji úžasný víkend a víte kde se všichni sejdeme zítra ráno, že jo !?

Děkuji za váš čas ….Mike-C-Fast….

« zpět na přehled

Komentáře

09.03.2014 18:26 MIKE | email
MAK 166 !! Klobouk dolu chlape ! Drž se a doufám, že vám všem bude líp !! Moje klíční kost a žebra jsou už dávno zahojené ale taky toho už moc nenajezdím :-)
08.03.2014 19:12 MAK 166
Zdravím kolegy kolínkáře,první závod 2012 a boční vítr na skoku, při dopadu jsem si dupnul. Sezónu jsem v bolestech objel. V prosinci artroskopie menisku,říkám si to bude pohoda,ale po operaci jsem se dozvěděl,ze mám kaput přední křížovej. Ihned ortézy CTI a jezdìm zatím bez potížì. Je mi 40 doma 3 dítka,takže nutnost pracovat a ta ukrutně dlouhá rekonvalescence mě zatím odrazuje od zákroku. Snad mi to vydrží!!!!!
08.03.2014 13:23 greenmonster450
konečně se našel někdo kdo to Herlingsovi natřel...
08.03.2014 13:03 greenmonster450
konečně se našel někdo kdo to Herlingsovi natřel...
08.03.2014 12:59 Václav Anděl | email
Mike - už nic, jsem vůl, psal jsem sem moje heslo na face :D proto jsem se nemohl přihlásit a jinak KupcMa - tak to Ti nezávidím kámo, mně se to stalo na závodech 3 roky zpět, rok jsem fungoval , jenže pak jsem to dojebal opět a šel na artroskopii, což bylo v pohodě, jenže to koleno bylo takový nestabilní , doktor mi řekl, že dokud jsem mladý /23/ ať do toho jdu, že třeba pět let to bude fungovat a bude mi muset měnit celý kloub :D takže docela anarchie, hold tuhle sezonu trošku vypustim a příští rok na to vlítnu,aspoň bude motivace. Jinak rameno jsem měl dvakrát venku a zatím drží dál , klep - klep - klep!!! Tak držím palec aŤ se dáš do kupy :)
08.03.2014 12:53 Martin Plesník
Tak Dylan Ferrandis a jeho slova : ,,Super, porazil jsem Herlingse v kvalifikační rozjížďce! Získal jsem holeshot, ale on mě předjel dvě kola před koncem, já jsem mu to však vrátil a vyhrál!" ... pro Ferrandise mluví také nejlepší čas kvalifikace Doufám, že to Jeffreymu letos znepříjemní.
08.03.2014 12:32 MIKE | email
Wenco..o jakém heslu to mluvíš ? A jinak dikééés
08.03.2014 12:30 KupcMa
jo a teď koumám že ferandis vyhral taky a měl dokonce lepší čas na kolo než herlings což je bomba !!! aspoň něco se tam bude dít :D herlings se zapotí !!! yes
08.03.2014 12:28 KupcMa
kámo jsem na tom stejně loňskou sezonu jsem si vyhodil 9x rameno což bylo celkem peklo ale nějak jsem to odjezdil i když to byla hruza a na podzim jsem šel na operaci v pulce ledna jsem začal pomalu na moto a v pulce unora jsem si rameno opět vyhodil tak jsem prodal motorku a jen čumím jak všichni drtíja a jak mi ujíždějí ... ale ještě k článku paulin na cairoliho nemá ani náhodou .. vždyť dneska mu dal cairoli 4s v kvalifikačním závodě :D :D
08.03.2014 12:22 Václa Anděl - Wenca.mx
Fakt to heslo nevim :/ každopádně se nemůžu dočkat na zítra a jak jsi psal Bench Racers - jsem po plastice kolenního vazu a teď jsem čtyři měsíce po, ani si neumíš představit jak každému závidím, že můžou jít krosit... Já jen každý den doufám, že bude lepší než ten včerejší a v květnu snad budu na trati :) bude to zajímavé bez nulové přípravy,ale dřív, než nebude koleno okey do toho nejdu :) :) aspoň ,že MX-kings mi drží při životě , díky!!!

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce