Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Informace

Night of The Jups FMX

 Libor Podmol opět řádí...

 Zdravím všechny příznivce našich stránek! Co za závody bylo tento víkend? Ano, AMA…ale…nejen AMA, je tu totiž jedna událost, která si dle mého zaslouží Vaši pozornost! 

V pátek a sobotu byla zahájena letošní sezona Mistrovství světa FMX – NOTJ, závody se konaly v rakouském městě Linz. Jak jistě všichni víme, v loňském roce opět až do posledního závodu bojoval o titul náš Libor Podmol, ten mu však těsně unikl ve prospěch francouzského killera a Liborova kolegy Davida Rinalda. Ten si ovšem v Bulharsku (poslední závod loňské sezony) při double-upu a backflipu superman double grabu přivodil zranění (zlomenina ruky), a tak zatím nemůže závodit.

V Linzi vše začalo kvalifikací – tu jednoznačným způsobem ovládl vítěz posledních dvou závodů NOTJ v Liberci a Sofii – Španěl Maikel Melero. Hned za ním byla česká dvojice v pořadí Pilát, Podmol. Dále Brice Izzo, Remi Bizouard, Massimo Bianconcini, prvním nepostupujícím do finále byl nováček seriálu Australan Joel Brown. „Zabijákem večera“ se stal špatně postavený super kicker. Nejdříve zde spadl náš Martin Koreň a poté i mladý německý talent Luc Ackermann (nejmladší člověk co kdy otočil backflip). Ten poprvé v soutěži předvedl backflip nac nac. Oba dva naštěstí vyvázli bez větších zranění, ale museli zapomenout na finále.

.

.

Před finále se jako vždy odehrálo ještě pár menších soutěží tak říkajíc „for fun“, teda hlavně pro zábavu publika. Best whip ovládl Francouz Maxime Gregoire před Massimem Bianconcinim a Liborem Podmolem. Skok do výšky zase Massimo Bianconcini (7,7m) před Maikelem Melerem (7,3m) a Lukasem Weisem (7m).
Massimo byl v jednom kole a ihned po skončení těchto doplňkových soutěží šel na start finále.
Předvedl své nejlepší triky, ale ani to s 302 b. nestačilo na lepší než 6. místo. Pak přišel na řadu Remi Bizouard! Divákům předvedl svůj fantastický ruler flip, cliffhanger flip a také heart attack flip a svým stylem si získal nejen publikum, ale také rozhodčí, kteří jeho skvělý výkon náležitě ocenili (375b.).
Dalším „pánem na holení“ byl další Francouz – Brice Izzo. Ten předvádí téměř dokonalý cordova flip a spoustu dalších hodně protažených triků, nevyvaroval se však chyb a 343b. nestačilo na lepší než 5. příčku v hodnocení pátečního závodu. A už se to blíží! Libor Podmol je tady! Zajíždí klasicky skvělou jízdu plnou dynamiky a krásných salt, ale co to?! Snad poprvé v životě vidím cliffhanger backflip to no hand landing!!! Šílené, Libor jde jasně do čela. Petr Pilát zahajuje také svou jízdu. Pilník předvádí spoustu nových kombinací, které jsme u něj ještě neviděli! A zajíždí životní jízdu na NOTJ, ovšem…obdržel 373 b. a to na Bizouarda nestačí…a Pilník končí na 4. pozici, a tak si na své první stupně vítězů opět musí ještě chvíli počkat. Na závěr ještě Maikel Melero, poslední člověk, který může Libora přeskočit…podaří se mu vyhrát třetí závod NOTJ v řadě? Melero předvádí výbornou jízdu, končí však těsně druhý a my můžeme slavit, Libor Podmol vyhrává zahajující závod letošního NOTJ!

A shrňme si ve zkratce také sobotní závod, který jsem příliš nesledoval (kvůli AMA SX). V kvalifikaci vítězí Podmol, o dva body před Melerem a o osm před Petrem Pilátem. Do finále se na úkor Bianconciniho dostává Australan Brown, jinak zůstává finálová sestava stejná. Ve whip contestu opět vítězí Gregoire před Bianconcinim a Podmolem. Skok do výšky alias Highest air tentokrát ale má vítěze dva! Maikel Melero a Massimo Bianconcini shodně překonali 9,1m, což je o jeden a půl metru více než v pátek! Třetí opět Lukas Weis.

Joel Brown se premiérově dostává do finále, v něm je ale výrazně slabší než jeho ostatní soupeři a končí šestý. Před ním se na pátém místě umístil Maikel Melero, který se nevyvaroval větších chyb. Čtvrtý končí také lehce chybující Remi Bizouard, který sice opět předváděl své brutálně protažené tsunami a to i v saltu, ovšem porazili ho jeho krajan Brice Izzo a dva Češi. Ano, čtete dobře, dva Češi!
Třetí končí Brice Izzo, který zajíždí jednu ze svých životních jízd. A je to tady dámy a pánové, Česká republika získává první double v historii NOTJ!!! Petr Pilát zajíždí ještě lepší jízdu než včera a premiérově končí na stupních vítězů, jen těsně za vítězným Liborem Podmolem, který předvádí svou klasiku. Tsunami flip, backflip heelclicker to superman indy, cordova flip, rock solid, flinstone, seat grab indy flip, mocný double nac, switch blade flip, LP 360, cliffhanger to no hand landing a na závěr opět úžasný cliffhanger flip to no hand landing! To byla nádhera, nádherný moment vidět dva naše reprezentanty stát na nejvyšších stupních vedle sebe. A Libor Podmol se díky dvěma vítězstvím opět pasuje do role favorita na souboj o titul mistra světa.

 .

.
Krásná tečka za velice zajímavým a úžasným víkendem z pohledu fanouška. Kluci mi dali nádherný dárek k mým devatenáctým narozeninám, díky!

PS : Jako bonus pro Vás mám video z Liborovy páteční jízdy, enjoy it!

..

Děkuji za návštěvu  Martin Plesník

« zpět na přehled

Komentáře

Dosud nebyly přidány žádné komentáře.

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce