Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Informace

Nesmíme zapomenout na Tonyho !

 pohled Cairoliho na MXoN a více....

 Paulin, tým Francie, Tomac, USA… Belgie a Strijbos ale ani slovo o našem italském šampiónu Tonym Cairolim….  V tomto sportu to tak bohužel je a jak Ryan Villopoto řekl v jeho dokumentu „ Cesta Šampióna“ tak cituji: „ v tomto sportu jsi jen tak dobrý jako tvůj poslední závod, vyhraješ tak jsi hrdina, prohraješ a nikoho nezajímáš“ … možná to není až tak úplná pravda ale něco to do sebe má. Takže zde máme menší rozhovor, který Cairoli poskytnul RacerX po ukončení posledního závodu motokrosu národů. Tony seděl na své židli a na jeho koleně si držel ručník s ledem, podle jeho obličeje ho koleno dost bolelo a fakt, že se jednalo o koleno, které mu už několikrát operovali v roce 2008, jeho náladě moc nepomohlo. Tony si na jeho KTM 250 vedl výborně, a i když neměl dobrý start tak se bez velkých problémů prodíral závodním polem a s elegancí jemu vlastní předjížděl jezdce na 450kách… Potom se bohužel dostal za Nagla a v adrenalinové euforii si neodtrhnul fólii z brýlí, což mu trochu zastřelo vidění a Cairoli se ocitl na zemi……   I přesto všechno, tento vždy usměvavý sympaťák ze Sicílie rozhovor neodmítnul a nyní si ho můžete přečíst zde na MXkings….


RacerX:  S tou rychlostí, kterou jsi ukázal na tvojí 250ce to mohl být úžasný víkend….

Tony Cairoli:  Já vím… Moje rozhodnutí jet na 250ce bylo dobré. Itálie skončila na šestém místě a to jsme měli celkem špatné výsledky. Mrzí mě, že jsem spadnul, ale musel jsem do toho dát všechno a zkusit vyhrát. Vždycky jsem ten, co musí odjistit pojistku a pořádně to osolit. Cítil jsem se skvěle a vůbec jsem nebyl unavený. Snažil jsem se jet stále rychleji a rychleji. Dostal jsem za Maxe Nagla, bylo to na poslední lavici před proskakovákama  a z jeho zadního kola jsem dostával hlínou přímo do obličeje. Měl jsem si odtrhnout fólii z brýlí, ale nechal jsem to tak a trochu špatně jsem viděl. Zajel jsem do hluboké koleje, která mi  strhla mojí levou nohu ze stupačky. Pokusil jsem se to zachránit a málem se mi to podařilo, pak ale přišla další vlna a už jsem letěl. Ani jsem pořádně nevěděl co se děje ale, když jsem se zastavil tak jsem cítil velkou bolest v mém pravém koleně. Po krátké chvíli jsem vyjel zpět na trať a zkusil pár skoků, hodně to bolelo a já jsem si nebyl jistý, jak špatné to může být, tak jsem to musel vzdát, dát na to nějaký led a pásku. Po půl hodině mi celé koleno ztuhlo. Druhý závod byl těžký a musel jsem být opatrný. Hlavně jsem se soustředil na to, abych závod dojel, to pro mě bylo nejdůležitější.

RacerX: Co se stalo, když jsi v druhém závodě vrazil do brány. Byla to začátečnická chyba na 250ce ?

Tony Cairoli: Ne, pouze jsem se chtěl dostat dopředu co nejrychleji. Věděl jsem, že všechny 450ky byly po mojí pravé straně a jediná šance by byl dobrý start. Moje koleno mě dost bolelo, a proto jsem si chtěl pomoct dobrým startem. Bohužel to nevyšlo a vystartoval jsem poslední.

RacerX: Tvůj pád mě překvapil. Ty jsi na takových tratích vždy velice dobrý a na úseku kde jsi spadl jsi v předchozích kolech předbíhal jezdce ?!

Tony Cairoli: Možná jsem to přehnal s rychlostí a jel jsem tam příliš rychle. Věděl jsem, že v té sekci jsem získával hodně času na kluky, kteří byli přede mnou.  Prostě jsem to přehnal, moje chyba !

RacerX: V závodu se Ti podařilo úžasné předjetí  Van Horebeeka, opravdu jsi vypadal, že tě to baví, a že si to tam užíváš.

Tony Cairoli:  Ohh Yeah !  Cítil jsem se na té motorce ještě lépe než na mojí 350ce protože jsem si mohl dovolit více věcí. Cítil jsem se opravdu skvěle a hlavně jsem nepociťoval žádný tlak, který někdy cítím v normálních GP závodech. Byl to skvělý zážitek.

RacerX:  Možná by nebylo špatné, kdyby zrušili věkový limit ve třídě MX2 abys tam mohl přejít a ukázat to Herlingsovi.

Tony Cairoli: Ha ! No nevím. 350ka nebo 450ka je mi to celkem jedno. Pro příští rok máme novou motorku tak doufám, že moje koleno bude v pohodě, a za dva týdny budu moci začít tuto novou motorku testovat na novou sezónu.  Provedli jsme opravdu mnoho velkých zlepšení a myslím, že budu mít na mé nové 350ce spoustu zábavy.

RacerX: Tvá nynější motorka je stále postavena na základě originálního modelu 350ky z roku 2010, nebojíš se této velké změny pro rok 2015 ?

Tony Cairoli:  Vlastně se moc těším, protože jsem už měl šanci tuto motorku projet a hned jsem pocítil spoustu pozitivních změn.  Opravdu se moc těším, až na ní začnu pořádně testovat a trénovat.

RacerX: Takže tvé plány jsou testovaní a dovolená ? Taky máš před sebou několik motorkářských výstav a premiéru tvého nového filmu „ Tony Cairoli the Movie“

Tony Cairoli: Ano, nechám moje koleno odpočinout, dokončím testování a vezmu si dovolenou. Trénovat zase začnu asi na začátku listopadu. Mám před sebou spoustu oslav. V našem volnu si užijeme spoustu legrace a zábavy. I když tam budou nějaké povinnosti, tak je stále skvělé, že můžeme mít trochu času na zábavu.

RacerX: Poslední věc…Vypadá to, že Ryan Villopoto bude závodit MXGP. Už jsi jednou říkal, že tě to určitě motivuje k lepším výkonům. Vidíš to pořád stejně ?

Tony Cairoli: Určitě ano, Je skvělé, že někdo jako je Ryan Villopoto přijede a bude s námi závodit sezónu MXGP. On je nejlepší jezdec v Americe a bude to skvělá zábava, bojovat s takovým jezdcem o titul GP v průběhu celé sezóny. Věřím, že budeme mít spoustu skvělých závodů.

.

Tak jo, tady jsme měli pár slov a názorů od Tonyho a musím říct, že na světě asi není mnoho lidí, kteří by neměli Cairoliho rádi. Tony Cairoli je pravý šampión a vždy se na trati chová jako správný sportsman ! Takových jako je Tony nebylo, není a asi nebude mnoho a já věřím, že se k nám blíží úžasná sezóna v které se střetnou dvě největší legendy současného motokrosu.

.

Video:

Snad tomu trochu rozumíte a pokud moc ne, tak Tony tady jen říká, že to bude skvělé pro sport a pro GP samotné. Asi si myslíte, že Mike-C-Fast drží palce Villopotovi ale v případě Cairoliho a Villopota budu šťastný když vyhraje jeden nebo druhý. Hlavně si přeji aby se nezranili a předvedli nám 18 skvělých závodů a pak...nechť ten nejlepší z nejlepších vyhraje tento titul, který bude mít o hodně větší cenu než si vůbec dokážeme představit.......

.

Děkuji za váš čas a návštěvu .... Mike-C-Fast....

« zpět na přehled

Komentáře

01.11.2014 13:08 health insureance – 6aIc34RZ | email | web
Great insight! That's the answer we've been looking for.
01.11.2014 06:40 cheap automotive insurance – iCRKIv6bHwk | email | web
This is crystal clear. Thanks for taking the time!
01.11.2014 04:42 impotence injection – nD1vl9kJ0MvF | email | web
You have the monopoly on useful information-aren't monopolies illegal? ;)
01.11.2014 03:35 best car insurance deals – Xw5RpHF7Flh | email | web
Awesome you should think of something like that
31.10.2014 22:01 cheapest car insurance – fSNjDwakdPV | email | web
You couldn't pay me to ignore these posts!
31.10.2014 20:57 portugal car insurance – lcVSfsmQ1sxM | email | web
I have been so bewildered in the past but now it all makes sense!
31.10.2014 19:15 levitra for sale – yAsULNloC | email | web
Just cause it's simple doesn't mean it's not super helpful.
31.10.2014 16:41 viagra on line – FO8lTJIgI1 | email | web
YMMD with that answer! TX
03.10.2014 21:48 Hanz 304
Takže Tonyho koleno je v pohodě?To sem rád,už sem měl strach,aby to neohrozilo jeho přípravu na sezonu.Co s nim vůbec měl?Jenom naražený?
02.10.2014 22:06 David
Tonda je prostě bůh
02.10.2014 20:44 Marcel 999
Jsem velký fanda Villopota,ale je mi jasné,že výhoda je na straně Cairoliho který dokonale zná tratě a prostředí MXGP! Jedna sezona bude možná málo na adaptaci.

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce