Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Informace

MX národů 2013

 aneb Herlings proti zbytku světa.

.

 Motokros národů klepe na dveře a  pomalu a jistě můžete cítit vibrace, které začínají proudit vzduchem a srdcem každého motokrosového fanouška  . V médiích se začínají objevovat články, dohady a hlavně spekulace které tyto vibrace vysílají do éteru, čímž začínají vytvářet určitě úžasnou atmosféru, která bude doprovázet tuto skvělou motokrosovou událost, kde si celý svět již po 67 změří své síly. Samozřejmě se řekne celý svět ale o vítězství se podle mě bude rvát osm týmů . Než se však k těmto týmům dostanu tak bych rád vyslovil jedno jméno které toho může hodně změnit….  Jeffrey Herlings, všichni už píšou jako by si byli jistí že Herlings pojede motokros národů jenom proto, že závodil v Lieropu kde vyhrál i přes jeho stále čerstvý úraz ramene( zlomenina lopatky). Tak jo,  Helrings je hrdina a chce reprezentovat svou vlast a začíná již s posledním kolem v sérii MX GP které se jenom náhodou jede na jedné  z jeho nejoblíbenějších tratí která se nachází  v jeho rodné zemi. Já ale pevně věřím že hlavním faktem v Herlingsovém rozhodnutí závodit tohle poslední kolo série MXGP byl povrch této tratě který z devadesáti procent tvoří písek. Povrch této tratě byl doslova brutální o čemž svědčí pády jezdců jako je Cairoli, Dessale, Ven Horebbek a střelec jako je Ken De Dycker měl taky několikrát na mále. Pokud jste neviděli záznam posledního kola MXGP tak to musíte hned teď napravit, protože takový povrch tratě je skoro sebevraždou pokud ovšem nejste Jeffrey Herlings který je na takové trati jako ryba ve vodě. Zde je tento záznam z posledního kola MX GP.

.

Poslední kolo MX GP Benelux- Lierop

.

Tak to bylo brutální že jo !?!? Nyní zpět k mladému Herlingsovi kterého mám moc rád a to hlavně díky jeho talentu, rychlosti a jízdě. Vím že mnozí z vás asi čůrají do kalhot, když se jenom vysloví Herlingsovo jméno a také věřím že mnozí z vás si myslí že Herlings by s přehledem pojezdil celou AMA.  Už vás slyším, jak se čertíte ale nebojte, na konci článku jsou komentáře takže s chutí do toho ! Herlings je super talent ale superman určitě není. Stačí se podívat do třídy MX2 ve které není nikdo kdo by se mohl Herligsovi postavit. Není tam Roczen, Není tam Musquin…prostě třída MX2 neoplývá až tak skvělými střelci takže vyhrát každý závod s náskokem jedné minuty mě až tak neohromuje.

.

Ukáže se Jefrrey Herlings na MX národů ?

.

Pojďme se vrátit na začátek sezóny, kdy jsme měli několik tak zvaných „Superfinále“ kde MX1 i MX2 jeli jedno finále dohromady. I když měl Herlings KTM 250 proti 350 a 450 tak se jeho výkony velice lišily od výkonů ve své třídě.  Vím, že někdo z vás si řekne, že to nemůžeme absolutně srovnávat díky velkým rozdílům v kubatuře, já ale nebudu souhlasit. Stačí se podívat na časy těchto jezdců v obou třídách a zjistíte, že na některých tratích mají 250ky dokonce lepší časy než větší 450. Tak jo, nyní se vrátím k jádru věci a to je náš superhrdina Jeffrey Herlings. Napíšu to tady tak jak to cítím ! Herlings měl úžasnou sezónu která byla obrovskou injekcí ega a sebevědomí. S tímto sebevědomím a jeho dominancí začaly přicházet otázky ve stylu: „ a co AMA myslíš že jsi lepší“ ? „ Myslíš že se jim vyrovnáš“ ? ATD. V těchto chvílích se Helrings vyjádřil ve smyslu „ kdybych tam jel tak jim to pěkně zavařím“ těchto hlášek si všiml Ken Roczen i Eli Tomac a začala taková menší rivalita, zatím jenom přes média. Najednou kde se vzal tu se vzal, je tady Motokros národů a všechny řeči jdou stranou , je tady čas kdy na řeči není nikdo zvědavý ale všichni chtějí  vidět kdo je lepší a rychlejší jezdec.

Proč to všechno píšu ? Ok, nyní se to dozvíte… Herlings jel závodit poslední kolo MX GP na své skoro vlastní trati a vyhrál. Všichni předpokládají, že to je znamení, že Herlings pojede taky na motokrosu národů a abych vám řekl pravdu tak jsem si to myslel i já, až do doby, kdy jsem slyšel rozhovor se samotným Herlingsem na téma MXON. Redaktorka se zeptala, zdali ho taky uvidíme na MX národů a Herlings řekl: „  Víte MX národů není jako tady ten závod, je to závod kde se musíte potýkat z nejlepšíma z nejlepších jako jsou Carioli, Desalle, Roczen, Dungey, Tomac  a další. Na takový závod nemůžete být padesát, osmdesát nebo sto procent ale minimálně sto deset procent a to já rozhodně nebudu. Bolest z mého ramene už bude pryč, ale já tam nechci jet a být v první desítce. Já tam chci jet a vyhrát nebo alespoň dojet v první trojce. Samozřejmě bych strašně rád reprezentoval mou zem ale na druhé straně bych jí nechtěl udělat ostudu. Takže ještě uvidíme.“   Tak jo tohle už nechám na vás aby jste si to rozebrali podle svého a nyní se vrátím k samotnému motokrosu národů.

.

Kapitán týmu USA Ryan Dungey.

.

Na začátku jsem se zmínil o osmi týmech které dle mého názoru mají na to aby vyhráli, takže tady jsou:  Samozřejmě USA, Německo, Francie, Belgie, Itálie, Velká Británie, Holandsko a Austrálie.  Pokud Herlings pojede, tak Holandsko bude mít určitě o hodně větší šanci vyhrát ale rozhodně nemůžu souhlasit s tím že Belgie bude největším soupeřem pro USA. Jezdci jako Paulin, Tomy Searle, Cairoli a Roczen mají na to aby své týmy dostali před tým Belgie v Kterém je Desalle, Dycker a Horebbeck.  Nyní se mrknem na tým USA a hned ze startu vám řeknu že jsem byl velice zklamaný, když jsem se dozvěděl že Villopoto nepojede. Protože bez obav prohlásím, že pokud by Villopoto jel tak by neměl absolutně žádnou konkurenci  ani soupeře. Bohužel to samé již nemohu říct o nynějším kapitánovi týmu USA Ryan Dungey který je velice rychlý ale na Villopotovou rychlost nikdy neměl. Na druhé straně jezdec jako je Ryan Dungey skoro nikdy nepadá a to samé mohu říct o zbytku týmu který tvoří Barcia a Tomak. Ani jeden z těchto jezdců ještě neměli vážný úraz, který by ovlivnil jejich kariéru. Takže pokud se zeptáte mě tak to vidím absolutně na tým USA. Nemyslím si ,že všichni vyhrají  své rozjížďky ale jako tým mají největší šanci na vítězství.  Jedna věc na závěr: pokud Herlings pojede na tomto motokrosu národů tak tady budeme mít dva závody. Jeden bude MX národů a druhý bude mezi Herlingsem a celým týmem USA. Nemůžu si pomoci, ale nepřestávám mít tušení že tento MXON si budeme dlouho pamatovat !

.

Dycker je velkou zbraní týmu Belgie.

.

Děkuji za váš čas ....Mike-C-Fast....

« zpět na přehled

Komentáře

14.09.2013 10:44 MIKE
Ne, ale celou sezóny měl trochu problému s kotníkem. Pořád ho to bolelo a operace byla jediný způsob jak to odstranit...
13.09.2013 20:26 ktmmam
A co s nim má?On se někde rosekal?
13.09.2013 15:05 Mato
Villopoto ide tiež na operaciu kolena, tak sa mi zdá
13.09.2013 14:15 ktmmam
Villopoto nejede?Asi se bojí že by dostal na prdel! :-D Škoda že je Herlings po zraňení a nebude připravenej na 100%,jinak by je tam rosekal všechny!
13.09.2013 10:05 greenmonster450
Pokud Herlings pojede a dostane kartáč tak bude mít aspoň výmluvu že ho bolí rameno... V posledním kole v Lierupu Herlings vyhrál na brutálně rozbité trati a to má stále měsíc do MXnárodů. Takže pokud nepojede tak má starch že dostane na prdel protože se jede na normální trati... i když si myslím že od doby kdy mu to Rpczen natřel uběhlo už hodně času a nyní by to Rpczenovi asi naklepal.. uvidíme
12.09.2013 21:49 KupcMa
Skoda ze herli gs se zranil a nejel by zdravy mxon mohla by to byt prdel a rv me moc zklamal kvuli tomu sem se tesil nejvic na mxon ale tak hodnese tesim i na kena myslim ze nemecko mma.malou sanci obhajit i kdyz sou doma ama bude dominovat ve vsech tridach rd v mx1 ma snad jen tc222 tomac ma kennyho coz ale asj ken vyhraje protoze vzdy na mxon leti o moc vic nez v sezone a barcia taky taha dost takze vubec nelituju tech pe ez a hura do nemecka !!!
12.09.2013 20:13 yamaha
Teším sa, bude to zaujímavé, fandím každému, okrem Ameriky :D Myslím, že z EU je top Nemecko.

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce