Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Informace

MMČR Kaplice jsou za námi..

 aneb rozjeté Francouzké TGV- Očima Petra Záruby

 Letošní seriál Buksa/Ados motokros 2014 mezinárodní mistrovství ČR v motokrosu tento víkend odstartoval závodem v Kaplici. Název seriálu dal jméno i dnešnímu závodu, protože jezdci týmu Buksa/Ados KTM kralovali ve všech rozjížďkách i třídách. Ale nepředbíhejme a pojďme to vzít pěkně od začátku.

.

Kvalifikace

 Po nočních deštích byla trať po ránu pěkně prokypřená a jezdci tak vyráželi za ideálních podmínek. Pravda bylo tedy trochu zataženo, ale oblaka pouze shodila pár kapek. A tak proběhla kvalda MX2 v rychlém tempu. Všechny od začátku překvapil junior Vašek Kovář z HT Group Racing Teamu, který zatáhl a prásknul čas, na který dlouho nikdo neměl. Ke konci se to podařilo Markovi Sukupovi z KRTZ s.r.o., toho ale v zápětí překonal Bence Szvoboda z Buksa/Ados KTM teamu, a v úplně posledním kole zajel nejrychleji jeho týmový kolega Sulivan Jaulin. Na pátém místě za Kovářem pak skončil Matthias Walkner z MoToman teamu, mistr světa třídy MX3. Všichni měli mezi sebou minimální rozestupy a tak odpoledne slibovalo bitvu jak řemen.

V MX1 to už od rána vypadalo, že celý den bude v režii dvou jezdců, Michka a Richiera, oba z Buksa/Ados KTM teamu. Tito dva se celou kvalifikaci přetahovali o desetinky a rozhodující bylo, jestli někdo bude schopen skočit všechny čtyři nové proskakováky najednou. Michek se dlouho odhodlával, ale nakonec si to rozmyslel. Kvalifikaci vyhrál Richier před Michkem, Smitkou (Hulho motocross team), Romančíkem (Team MAX2) a Neuraterem (Motosport Chýnov). Smola z Orion-RS Petrol skončil šestý.

Před první sérií rozjížděk promotér připravil trochu zpestření, když Michek s Richierem objeli trať s kamerkami GoPro. Pro rozpohybování diváků, kterých se v Kaplici sešlo poměrně dost, o přestávce zazpívala českou hymnu hvězda loňské Superstar Kristýna Šebíková, a přidala k tomu ještě pár písniček ze svého repertoáru.

 .

 85ccm

 

Jako první se na trať vrhli nejmenší účastníci, a aby byli řádně připraveni na přechod do dospělého motokrosu, počasí je zalilo provazy vody, ještě když čekali v předstartovním prostoru. Ale kluky to nerozházelo a předvedli neuvěřitelný závod, že všem divákům jen padala ústa, jak si to borci rozdávali.

Do první jízdy nejlépe odstartoval nejrychlejší borec z kvalifikace Martin Vondrášek, za ním se pak protáhl Petr Polák, následovaný Rene Hoferem. Vondrášek jel první kolo na 110% a utvořil si na čele malý náskok. Za ním Polák zpočátku nestíhal, nicméně oba se vzdalovali třetími Hoferovi. Na takto těžkém povrchu jako byl v Kaplici se snadno udělá chyba, a v šestém kole jí udělal Martin Vondrášek. Upadl, zvedl motorku a zařadil se za Poláka. Závod pokračoval a chyba Poláka na sebe nenechala dlouho čekat. Také upadl a než se posbíral, byl třetí. Nevzdal se a v předposledním kole se dotáhl zpět na druhé místo. Jenže Vondrášek neměl den a v posledním kole znovu upadl. V cíli nakonec dojeli jezdci v pořadí Polák, Hofer a Vondrášek.

Ve druhé rozjížďce opět nejrychleji vyrazil Vondrášek, zato Polák neměl tak dobrý start a nemohl ihned Vondráška pronásledovat. Když se propracoval na druhé místo, byl už Vondrášek v nedohlednu. Závod byl tentokrát trochu roztahaný a nejlepší podívanou předvedl Rene Hofer, který se během jednoho kola dokázal dostat z pátého místa na druhé. Při nájezdu do posledního kola vypadalo vše rozhodnuté, nicméně opak byl pravdou a Vondráškovi se ve sjezdu zavřela řídítka, dal si ránu do hlavy a závod nedokončil. První tedy byl Polák, druhý Hofer a třetí Jošt.

 .

 

.

 

MX2

 

 Letos se seriál Buksa/Ados motokros vrátil ke starému systému dvou rozjížděk, a tak už jsme neměli šanci vidět obě třídy společně na trati. Na startu bylo tedy připraveno minimálně sedm jezdců, kteří mohli vyhrát. Padl žebřík a jako raketa vyletěl Bence Szvoboda, následovaný týmovým kolegou Sulivanem, kteří ttřetího Sukupa a čtvrtého Kováře nechali v blátě za sebou. Marek Sukup měl v průběhu prvního kola trochu trable, když nedoskočil obří postupák a jen tak tak to ustál. S ubíhajícím časem se jezdecké pole natahovalo a rozestupy se zvětšovaly, Sukup není v Kaplici tak silný, a proto si na něj vyšlápl doslova letící Kovář, který ho v šestém kole předjel. Pak ho v devátém kole předjel i Walkner, takže Sukup nakonec dojel pátý. Pořadí na čele se do cíle také nezměnilo, šachovnici viděl první Szvoboda, za ním Sulivan a Kovář, který se v Kaplici ukázal ve skvělé formě.


Ve druhé jízdě nejlépe odpálil Jaulin před Kovářem a Szvobodou. Sukup odstartoval až v druhé desítce a musel se prodírat zezadu. První tři okamžitě ujeli zbytku světa a jejich rozestupy byly jak na gumovém laně, jednou se přiblížili, pak zase oddálili. Za nejkratší konec stále tahal Szvoboda, kterému skoro polovinu závodu Kovář nechtěl dát pozici. Nakonec však Bence našel skulinku a Kováře překonal. S obrovskou ztrátou skončil čtvrtý Matthias Walkner a na pátou pozici to dotáhl Sukup .

.

 .

MX1

 

Bylo to jasné už před startem: vítěz vzejde z některého z jezdců týmu Buksa/Ados KTM. Jen nebylo jasné, jestli to bude téměř domácí Martin Michek, nebo rozjeté francouzské TGV Florent Richier. Zdálo se, že na startu bude nejrychlejší jako vždy Richier, ale to by nesměl závodit Martin Michek, který na výjezdu z první zatáčky „zagasoval“ a zařadil se před Romančíka a Richiera. Chvíli to na startu vypadalo, že do čela půjde Bartoš, ale jeden z jezdců ho vyvezl ven a Bartoš měl po holeshotu. Jára Romančík v Kaplici jel opravdu fenomenálně a v prvních kolech byl jediný, kdo dokázal držet tempo s Richierem a Michkem. Jára držel Richiera za zády zuby nehty, avšak v pátém kole podlehl, a Richier měl volnou cestu k Michkovi, který byl vpředu skoro o 6 vteřin. Romančík se pak v průběhu propadal a na jeho pozici se dostal Rauchenecker. Diváci byli napnutí, jestli Richier dokáže Michka stáhnout. Florent je ale megatalentovaný jezdec a vždy dokáže něčím překvapit. A taky že jo. Kdo znáte Kaplici, tak víte, že pod startem je takový postupák, za kterým je hned zatáčka. Nikdo z jezdců to nebyl schopný skočit najednou tak, aby ještě stihl zatočit – tedy až na Richiera. Ten to tam dával s naprostým přehledem a na Michka jen tímto skokem naháněl celé vteřiny. Pět kol před cílem nakonec Micka dohnal, trochu si ho nadjel, celkem v pohodě se přes něj dostal a jízdu vyhrál.


Druhou jízdu přebral holeshot Richierovi opět Michek a snažil se co nejrychleji ujet, aby se neopakovala situace z první jízdy. Třetí odrazil od startu Smola a vypadalo to, že si konečně dojede pro dobrý výsledek. Čelo se mu ale vzdalovalo a čtvrtý Rakušan Baudrexl se mu nijak nepřibližoval. V osmém kole však na těžké trati Smola chyboval a propadl se až na 11. místo. Jeho příčku převzal Romančík, který stihl předjet Baudrexla. Ovšem třetí místo nebylo přáno ani jemu, a ve stejné zatáčce jako Smola upadl i on. Třetí tedy nakonec dojel Rauchenecker. Na čele jeli osamoceni Michek s Richierem. Ti měli mezi sebou nejdřív malý odstup, který se s přibývajícím časem ještě zmenšoval. Už v sedmém kole byl Richier nalepený na Michkovi a jen co proťali cílovou rovinku, Richier zvolil na lavici jinou drážku a ukázkovým „scrubem“ Michka překonal a uháněl vpřed svému prvnímu celkovému letošnímu vítězství.

.

 

 .

Výsledky:


MX1 1.jízda:
1. Richier Florent KTM
2. Michek Martin KTM
3. Rauchenecker Pascal KTM
4. Čepelák Jiří Yamaha
5. Smitka Petr KTM

MX1 2.jízda:
1. Richier Florent KTM
2. Michek Martin KTM
3. Rauchenecker Pascal KTM
4. Smitka Petr KTM
5. Čepelák Jiří Yamaha

MX2 1.jízda:
1. Szvoboda Bencze KTM
2. Sulivan Jaulin KTM
3. Kovář Václav KTM
4. Walkner Matthias KTM
5. Sukup Marek KTM

MX2 2.jízda:
1. Sulivan Jaulin KTM 
2. Szvoboda Bencze KTM
3. Kovář Václav KTM
4. Walkner Matthias KTM
5. Sukup Marek KTM

85ccm 1.jízda:
1. Polák Petr KTM
2. Hofer Rene KTM
3. Vondrášek Martin KTM

85ccm 2.jízda:
1. Polák Petr KTM
2. Hofer Rene KTM
3. Jošt Šimon KTM

.

Kompletní výsledky zde: czechmx.cz/component/result/

.

Zdroj: czechmx.cz/   Napsal: Petr Záruba

« zpět na přehled

Komentáře

Dosud nebyly přidány žádné komentáře.

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce