Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Informace

Kuba Terešák-Kluk který může dobýt svět ?!

 Veldhoven MX 125 Go Pro 

 Ahoj všichni milovníci motokrosu. Já na rozdíl od Mika děti nemám, takže se nemám na co vymluvit (ti, co této větě nerozumí, tak Mike napsal: Všechny vás opět vítám na MXkings a musím se omluvit za včerejší den, kdy to tu tak trochu spalo. Bohužel konkurenční weby mi unesly děti a podmínkou jejich propuštění bylo trvalé zrušení MXkings což mě přinutilo k tomu, abych únoscům řekl: „ tak v tom případě si je nechte“ ), takže se ani na nic vymlouvat nebudu, prostě nebylo o čem psát.

Ale dnes je to jiné, mám jednu pěknou aktualitku, která mi včera přistála ve zprávě na facebooku!
Je to jedno video, co na něm je ale ještě chvíli nechám tak, jen Vám prozradím, že je na něm Kuba Terešák, kterého byste všichni sice znát měli, ale myslím, že ne všichni jej znáte, přiznejte se dole v komentářích, kdo z Vás před přečtením tohoto článku Kubu neznal?!

Takže na úvod pár základních faktů, Kuba se narodil 24. března roku 1999. Na motorce začal jezdit už ve třech letech, a když už udržel rovnováhu, přihlásil jej jeho táta na první závody. V té době ještě ani nedosáhl na zem. V pěti letech začal jezdit na KTM 50ccm, na které se již začal občas umisťovat na stupních vítězů. Kuba ke svým začátkům uvedl na svých webových stránkách poměrně úsměvnou historku: ,,Během těchhle let jsem dostal báječný dárek. Byly to housle...a byly až z Mělníka. Měl jsem zrovna nějaké divné období a nechtělo se mi jezdit. Z obavy z hry na housle jsem okamžitě a rád začal jezdit. Když se mi trochu něco nevyvedlo, nebo když jsem dostal zase manýr, že jezdit nechci, donesly se housle a bylo po problémech. Ten šílený nástroj jsem pak postupně nenápadně likvidoval a likvidoval.“
..
Kdybych měl vypisovat všechny jeho úspěchy, tak bych se asi upsal k smrti, takže stručněji!
Již v roce 2007 se začala vyplácet tvrdá dřina. V této sezoně vyhrál všechny závody, ve kterých se postavil na start a vybojoval titul mistra ČR s plným počtem bodů!
V polovině roku 2007 dostal KTM 65SX, na které začal trénovat a současně závodil ve třídě 50ccm a 65ccm. V září 2007 odletěl do USA na motocross národů. Motorku si vezl zabalenou ve dvou kufrech, protože jinak nebyla reálná možnost jí tam dovézt. Jeho táta mu ji na závodišti složil a mohlo se závodit s celou Amerikou. Nakonec si dovezl bronz, protože měl v první rozjížďce technické problémy. V roce 2008 se Kuba zúčastnil všech podniků Mistrovství Evropy, kde obsadil celkově 19. místo, 9. místo v MMČR juniorů (kvůli zranění musel vynechat několik závodů), v roce 2009 se již opět začalo dařit více – 6. místo v Mistrovství Evropy, titul mistra ČR, 2. místo v Mistrovství Slovenska a také ve Středoevropském poháru.
.


.
Sezóna 2010 - v ČR opět zajížděl na stupních vítězů a v konečné klasifikaci třídy do 65ccm obsadil druhou příčku za Richardem Šikyňou, na Mistrovství světa juniorů ve Francii pak skončil 16.
V roce 2011 opět třída do 65ccm, na Mistrovství světa v italském Cingoli obsadil 7. a 5. místo, což v součtu stačilo na skvělé 6. místo!
..
Rok 2012 byl pro Kubu rok plný změn – přechod na větší motorku o obsahu do 85ccm, dost smůly, pár nedojetých závodů, zranění na předposledním mistráku v Horním Újezdu zapříčinilo až 16. příčku v hodnocení MMČR Juniorů (AČR), na závodech ČSMS si však dostatečně spravil chuť a hned při premiérové sezoně získal titul! Na MS juniorů v bulharském Sevlievu pak nebodoval, když do cíle dojel jako 35. a 26. A teď sezona 2013, tedy ta loňská, pro Kubu nejvíce úspěšná!
..
Nastoupil do ní opět na motocyklu o obsahu do 85ccm, v MMČR (AČR) vynechal kvůli ADACu jeden závod, jinak ale vyhrál všechny rozjížďky, a tak to vyšlo na titul, v seriálu ČAMS z toho byl také titul, ve výše zmiňovaném a skvěle obsazovaném německém ADACu celkové druhé místo za Glenem Meierem a jako zlatá třešnička na dortu fantastické 3. místo na Mistrovství světa juniorů v Jiníně ve třídě do 85ccm a v hodnocení národů spolu s Petrem Polákem a Filipem Podmolem vybojovali fantastickou 2. příčku! Tak, to by asi stačilo, uf, to jsem se zapotil!
..
No a co Kubu čeká v nové sezoně? Přechod na KTM 125ccm, kterou si vyzkoušel již v závěru roku 2013 na MMČR družstev ve Vranově a nevedl si vůbec špatně! Startovat by měl na MMČR juniorů, MMČR, ADAC a EMX125!
..
A teď můžu konečně prozradit, čeho se týká video, nebo to nechám na Kubovi? Ano, čtete správně! Kuba, který nemá příliš v lásce jakékoliv rozhovory po závodech, komentáře či další podobné věci mi věnoval několik minut a pokusil se pro Vás něco sepsat! Tak tady to je :

,,Protože se v ČR podmínky na ježdění opět zhoršily, jeli jsme za teplem do Belgie/Holandska s cílem si pěkně zatrénovat. První den jsme jeli do Holandska (Veldhoven). Super počasí, trať ok, ale na konci tréninku začalo pršet tak, že chcalo až do druhého večera, kdy jsme přejeli do Belgie do Lommelu, kde doslova chcalo i třetí den, tak jsem byl jedním ze šesti odvážlivců (všichni Češi) a s náma ještě čtyři další magoři z Belgie. Po hodině ježdění jsme udělali na písku jednu kolej a mohli jsme jet domů, takže super víkend.“

.


Užijte si šest minut moc pěkné jízdy z Veldhovenu z Kubovy GoPro.

.

PS : Myslíte, že tento kluk má na to, aby to někam dotáhl i na mezinárodní scéně? Já myslím, že ano!

.

Děkuji za váš čas Martin Plesník
« zpět na přehled

Komentáře

12.02.2014 15:17 David
Nabito má dobře, ale teď se to bude lámat. Doufám, že ho něco nezbrzdí. Já mu fandím!
11.02.2014 15:14 KupcMa
kuba letí !! ma mčr měl kolikrát lepší časy a ja jel na 125 !! jako držím mu palce !! letos titul čr 125 !! to ej jistota pokud se nezrakví a fandím mu na svět !!
11.02.2014 11:54 Fiky
Yes, doufám že je jeden z mála, kterej to může někam dotáhnout..asi málokdo má doma takový zázemí jako Kuba(materiální, finanční atd..) , ale tim vůbec neshazuju jeho umění, dřina to je v každym případě a držim mu palce!! Jen pro info ted v prosinci mi dal Kuba na vánočnim svezení 2 kola ..:D
11.02.2014 11:51 greenmonster450
Tak ty nájezdy na skoky mají drsné koleje ! Mazec.... Hezky tu dvacku ždíme :-)

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce