Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Informace

Kamarád z Holandska,

 aneb Stef Karssemakers spolupracuje s MX Kings.com ! (CZ - Eng. version)

 Ahojte všichni, možná si říkáte, že normálně jsem jak „mrtvola“ a ozvu se jen jednou za čas, tentokrát docela hýřím aktivitou, protože místo užívání si prázdnin a příprav na maturitu se pro Vás snažím denně přinášet aktuální info ze světa motokrosu :)


Dneska pro Vás mám opět nějaké to video. Nejdříve bych ale měl představit mladého ridera na něm!
Dohodl jsem se na spolupráci s mladým a talentovaným Holanďanem Stefem Karssemakersem. Tento klučina má 12 let a za svou kariéru již dokázal posbírat několik úspěchů. Například v roce 2011 byl vicemistrem Holandska ve třídě do 65ccm na malých kolech, v roce 2013 to byl výběr do KNMV, určitě také 3. místo v závodě EMX65 v Dánsku, největší váhu měla však účast na MS Juniorů v Jiníně, kde od prvních tréninků zajížděl časy v top10, ve warm-upu dokonce skvělé 4. místo, ale kvůli nervozitě ze startu na první velké akci tohoto typu nakonec v obou jízdách výrazně chyboval, padal a nebodoval.


.


.

V roce 2014 Stef naskočil rovnou do třídy do 85ccm na velkých kolech, přes zimu odjel pár supercrossů a před začátkem sezony ohlásil přestup z KTM na Husqvarnu! V letošní sezoně je pro něj prioritní Holandský mistrák, také mezinárodní Holandský mistrák, pokud bude šance, tak nějaké závody EMX 85 a ADAC. Sám jsem velice zvědav, nakolik se mu bude na větší motorce závodit, i když v Holandsku je specialitou třída 65ccm a 85ccm na malých a velkých kolech, aby si kluci snadněji zvykli na přechod na větší motorku, a tak by mu to nemělo činit větší problémy.
Hned prvním větším závodem, který na této větší motorce jel, byl závod NK (Národní šampionát) na trati v Heerde, ovšem co a jak se stalo, to necháme říci již samotného jezdce, který nám věnoval svůj čas a popsal závod ze svého pohledu.


,,Závod proběhl dobře. Příliš jsem nevěděl, co očekávat, protože přechod ze třídy 65ccm na velkých kolech do 85ccm na velkých kolech je příliš velký. Bylo to docela vzrušující jet poprvé takto velký závod na 85ccm, ale šlo to dobře, popravdě lépe než jsem sám očekával, především pak první jízda. Měl jsem dobrý start a jel jsem doopravdy dobře, cílem jsem projel jako sedmý a s výsledkem jsem byl velice spokojený. Můj výkon byl velmi dobrý po celý den, i přestože byla trať extrémně náročná, jelo se mi na ní dobře. S výsledky jsem spokojený a jsem velice šťastný, že jsem se díky 12. místu celkově kvalifikoval na závody ONK (Mezinárodní Holandské mistrovství) ve třídě do 85ccm.“


Asi zbývá jen dodat, že v první jízdě měl Stef poněkud smůlu, když upadl asi 50m před cílem a přišel o 6. příčku, ve druhé jízdě pak dojel 18., což jak již uvedl, stačilo na solidní 12. příčku celkově.

PS: Stef má také mladšího bráchu Kaye, který je již dvojnásobným holandským mistrem a přezdívá se mu malý Herlings, ale o tom zase až někdy příště. ;)Video z Heerde :

.

Děkuji za návštěvu  Martin Plesník

.

                                      English version

.Hello everybody,  today I have prepared a video for you. But at first I should introduce this young rider from this video! I have agreed on some cooperation with this young and talented Dutch boy, whose name is Stef Karssemakers. This young MX rider is 12 years old and in his career he has already  got some nice results.
For example, he was Dutch vice champion in 2011 in 65cc small wheels, in 2013 he was in KNMV selection, big success was 3rd place on EMX65 in Denmark and the biggest one was participation on the World Junior MX Championship in Jinín, where he was quite fast since the time when the first practice session  had started. (his times were in top 10), in warm-up fantastic 4th place, but because of nervousness from the first start on the big action like this he made so many mistakes in both heats and didn´t catch any points.


.


.


Into 2014 Stef advanced from 65cc big wheels to 85cc big wheels! In winter he has started on some SX races and before season he changed his bike from KTM to Husqvarna! In this year his main priority will be the International Dutch Championship, National Dutch Championship, some races EMX85 and maybe ADAC. I am really looking forward how fast he will be on a bigger bike, but in Holland there are special classes – 65cc big wheels and 85 big wheels, so I think that riders won’t have  any big problems to ride on bigger bikes.
The first Stef´s bigger race on 85cc was National Dutch Championship in Heerde, but this rider himself  will tell us what went on at this race.


,, The race went well. I didn't know what to expect, because the change from 65cc big wheels to 85cc big wheels is so big. It was quite exciting for the first time to ride a big race on the 85cc, but it went well, actually better than I expected, especially the first heat. I had a good start and rode very well, finish 7th and I was very happy with that result. The ride was pretty good the whole day, despite the extremely heavy track, very nice to ride. I'm satisfied with the results and very happy that I've qualified with a twelfth place overall for the ONK 85cc races.“


.

The video from Heerde:

.

At the end I have to say that in the first heat  Stef had  some bad luck when he fell down about 50m before the finish line and lost 6th place, in second heat he was 18th, in the overall results it was really good 12th place.

PS: Stef also has a younger brother named Kay, who is the two times Dutch champion and sometimes is called with nick name „little Herlings“ but we will talk about this kid some other time.. ;)

.

Thank You for your visit   Martin Plesník

« zpět na přehled

Komentáře

06.03.2014 14:02 MIKE
Zatím jsem to nikde nenašel... ale myslím, že to už někde bylo s anglickýma titulkama ale pak to zmizelo.... ono s tou holandštinou to je trochu problematické :-)
05.03.2014 18:26 Ruda5
Mimo téma.. nevíte někdo jestli už je někde ke zhlédnutí film Living for the weekend ? nebo to má vyjít až tento rok? díky http://www.youtube.com/watch?v=Bw1B5ySV4lQ

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce