Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Informace

Jak to vidí Aldon Baker

aneb Aldonovi poranění vojáci RV1 a  AC46

 

 Už je to za náma a Villopoto je zdravý a jak říkal sám, tak ho uvidíme tento víkend v plné parádě a rychlosti. Už jsem  se k jeho a Cianciarulovému stavu nechtěl vracet ale když jsem objevil tento rozhovor s Aldonem Bakerem na téma Ryan Villopoto a Adam Cianciarulo, tak jsem si řekl, že to bude stát za to, se s vámi podělit...... Tak jo a začneme s RV1.

.

Starší foto RV1

.

RacerX: Ahoj Aldone, děkuji ti za tvůj čas a za to, že nám řekneš, jak to vypadá s Ryanem a Adamem. Celkem nepříjemný závod v Torontu, že jo !?

Aldon Baker: Ano byl to velice nepříjemný večer. Nejsme si jisti, co to bylo ale víme, že to nebyla žádná otrava z jídla protože Ryan neměl průjem.. Asi mu něco do jídla přimíchal Dungey ( Ne ! to byl můj vtip..jedeme dále J ).  Hodně zvracel ale to bylo všechno.

Můžeš nám říct, jak to všechno začalo? Myslím v průběhu týdne…

Ano, měli jsme normální týden příprav a v pátek jsme odletěli do Toronta. V pátek večer jsme se šli všichni navečeřet na naše obvyklé místo a všechno bylo fajn, žádné potíže na obzoru. V Sobotu ráno jsme se potkali na cestě do posilovny a on mi říkal, že musí na toaletu, a že se potkáme v posilovně. Mezitím mi jeho žena Kristen řekla, že ho celou noc bolelo břicho, tak jsem šel za ním do pokoje a našel jsem ho schouleného na posteli ze křečí, které pocházely z jeho břicha. Řekl mi, že má obrovské křeče, které jsou čím dál tím horší a horší. Taky mi řekl, že to začalo už v noci, ale zdaleka to nebolelo jako nyní….a tak to všechno začalo.

Co se stalo potom ?

No…snažili jsme se čekat, jak nejdéle jsme mohli, ale nic se nezlepšovalo. Nakonec jsme se rozhodli jet na stadion za traťovým lékařem. Doktor ho prohlédnul a doporučil nám, abychom navštívili nemocnici, tak jsme jeli.

To pro tebe musel být šok, určitě sis začal myslet, že to může být něco horšího než obyčejná otrava z jídla !?

Ano, v té chvíli jsem si nebyl jistý, co se děje ale věděl jsem, že to nemůže být třeba slepé střevo, protože bolest přicházela z jiného místa. Nemocnice v Kanadě jsou trochu jiné a zvláštní, mají tam úplně jiný systém než tady v USA. Je to něco, jako kdo dřív přijde ten dřív mele, takže jsme tam celkem dlouho čekali.

Wow, nikdy jsem nad tím takto nepřemýšlel. Jsi v situaci, kde se bojuje o titul AMA SX, všechen ten tlak, za pár hodin začíná závod a ty jsi v nemocnici, která je ještě ke všemu v jiné zemi !?

Ano a to na tom bylo to nejhorší. Snažil jsem se doktorům velice slušně a s respektem vysvětlit v jaké jsme situaci a jak důležité je pro nás závodit. Oni dělali vše úplně normálně, všechny standartní testy, které byly v tuto chvíli zbytečné, já jsem věděl, že nejrychlejší řešení bude kontrastní CT sken. Takže nakonec musel Ryan  vypít tu obarvenou tekutinu a mohlo se jít na test. Snažil jsem se všechno zrychlit, ale musíte být hokejista, aby se v Kanadě něco stalo, bylo to vyčerpávající…. (smích)

Takže v tuto chvíli jste již věděli, že se nejedná o otravu ze špatného jídla, že ano ?

Ano, přesně tak. Tuhle možnost jsme vyloučili, protože jeho příznaky neměly s otravou z jídla nic společného. Neměl teplotu a žádné jiné příznaky, pouze ostré a bolestivé křeče. Navíc jsme všichni jedli tu samou večeři a to bylo asi před 12 hodinami. Otrava z jídla většinou propukne o hodně dříve a jde to z vás ven z obou konců.

Takže s jídlem to nemělo nic společného !?

Ne, tohle můžeme absolutně vyloučit.

.

.

Takže co v nemocnici udělali, že mohl večer závodit ?

No, byli jsme v nemocnici již několik hodin, procházeli jsme jejich systémem a čekali na různé výsledky. Mezitím začaly křeče trochu ustupovat a Ryan se začal cítit trochu lépe a mohl se začít normálně hýbat. Za malou chvíli řekl, že by mohl zkusit závodit. Do této doby jsem si byl jistý, že se závodit nebude. Smířil jsem se s tím, že ztratíme 25 bodů a už jsem se začal soustředit na další závod. Pokud to chce Ryan zkusit tak musíme udělat plán a musíme ho udělat rychle. Museli jsme dokončit vyšetření v nemocnici, aby nás propustili a potom bychom museli za traťovým doktorem Bodnarem aby nám dál svolení k závodu podle vyhlášek AMA a FIM. Za malou chvíli přišly výsledky a vše bylo dobré, vzali jsme všechny zdravotní protokoly a jeli jsme za naším doktorem, který nám dal svolení závodit a šlo se na heatrace.

Takže poprvé, co se jeho kola dotkly tratě bylo až v  Heatrace!??

Ano .

V obou závodech bylo vidět, že je velice opatrný. Když jsme se dívali na závody živě tak nám bylo řečeno, že utrpěl otravu jídlem a já jsem si myslel, že je vyčerpaný a dehydrovaný. Byl opatrný protože trať neznal nebo měl stále bolesti ?

Ano, stále měl křeče i bolesti a taky byl dehydrovaný ze zvracení. Měl dlouhý den v nemocnici a celý den nic nejedl, což nebyla skvělá situace na závody, ale Ryan si vedl dobře. Nebyl žádný důvod, aby tam posunoval limity a riskoval.

Takže co to vlastně bylo a jak mu je ?

Bolesti i křeče jsou pryč. Ryan je nyní v Kalifornii, kde určitě přijdou na to, co to bylo ale zatím to vypadá tak, že Ryan bude v St. Louis sto procent !

.

Co k tomu dodat ? V nemocnici to musel být mazec a Aldonovi se určitě musel zavařit mobil než všechno zařídil co se týkalo kvalifikace atd. Taky jsem byl překvapený, když Aldon řekl, že byl smířený s tím, že nebudou závodit. Muselo to být opravdu špatné, když i Aldon usoudil, že nemá cenu závodit. Všichni víme, jak tvrdí jsou cyklisté J. Tak jo ! Ryan je zdravý a prahne po vítězství ! V posledním kole zachránil spoustu bodů a mnozí říkají, že pokud Ryan vyhraje Titul, tak bude moci ukázat prstem na tento závod a říct: „ v tomto kole v Torontu jsem vyhrál můj čtvrtý titul za sebou“ !!  Já osobně jsem nikdy na takové SX trati jako v AMA nejel a nedokážu si představit stát na startovací bráně bez jediného kola v tréninku. Všude píšou, že tohle se v historii AMA ještě nestalo a mnozí týmoví manažeři prohlásili, že by svého jezdce v tomto případě na trať ani nepustili……    Co je ovšem ještě úžasnější je fakt, že Villopoto má stále na Dungeyho náskok 25 bodů ! To je stále celý závod……

.

                                 Adam Cianciarulo

.

RacerX: Tak, nyní co tvůj druhý poraněný bojovník Adam ? Jak je na tom ?

Adam je nyní v Kalifornii kde je pod dozorem specialistů, kteří nám řeknou jak špatné to je. Brzy se s Adamem, jeho rodiči a doktorem spojím telefonicky a uvidím, jak se věci mají.( my už samozřejmě víme, že Adam je OUT. V tomto rozhovoru to Aldon možná ještě nevěděl.) Již nyní víme, že to není dobré a, že rameno je poškozené, jinak by nevyskakovalo. Podle mne, když rameno začne vyskakovat tak se to nezlepší, ale naopak zhorší a většinou to skončí tak, že musíte na operaci, v které se rameno musí řádně opravit.

Sakra !! Tohle je nepříjemná a nelehká situace. Adamova kariéra právě začala a určitě nechceš riskovat další nebo větší úrazy ale na druhé straně Adam je stále v honu na titul a třída 250 East bude mít po tomto týdnu několik týdnů volna. Vím, že tento úraz není sranda a pokud by mu to rameno vypadlo na trojáku nebo na roletě tak by to mohlo dopadnout hodně škaredě.

Ano máš pravdu, tohle bude opravdu těžké rozhodnutí, ale musíme počkat, co nám řeknou doktoři. V našem rozhodování musíme určitě myslet více na budoucnost než na přítomnost.

.

Adam s operací neotálel..

.

Je to jeho první uraz ramene ?

Ne, před rokem a půl si poranil to stejné rameno, takže musíme být opatrní. Hlavně si musíme dát pozor aby neměl tento problém později v jeho kariéře.

Vykloubil si jeho rameno při pádu nebo až potom ?

No, když už jsi o tom zmínil tak musím říct, že bylo zajímavé, že se mu rameno nevykloubilo při pádu ale až později na roletě. Očividně jeho pád byl dost velký a něco v rameně poškodil, takže uvidíme.

.

.

Hmm… já jsem uvažoval stejně: Říkal jsem si, že by to Adam mohl jeden závod vydržet a potom by měl tři týdny volno. Ale nakonec asi udělali správné rozhodnutí. Jenom mě mrzí, že Adamovi uteče i začátek AMA MX…no, ce se dá dělat…..

Děkuji za váš čas …. Mike-C-Fast….                                                                                      Source: RacerX

 

 

 

 

 

 

« zpět na přehled

Komentáře

29.03.2014 09:06 MIKE | email
Dikes ...
29.03.2014 05:54 Jaroslav Gazo | email
Mike v poslednej vete máš namiesto Adamovi napísane Ryanovi, ale keď si to zoberieme aký plyn drží adam :D tak to tam aj môžeš nechať :)) Je dobré sa dozvedieť aj takéto info, mňa osobne tieto rozhovory dosť zaujímajú, Ďakujem za preklad.

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce