Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Informace

iVoTom pohár AVZO Merklín

 

 Všechny moc zdravím ! Zde nám přišel email s pozvánkou na MX Pohár do Merklína, po jeho přečtení jsem nemusel dlouho uvažovat o jeho zveřejnění. Myslím, že kluci v Merklíně to mají promyšlené a tyto závody budou určitě patřit ke skvělým motokrosovým zážitkům pro celé rodiny . MXkings přeje všem MX fandům v Merklíně mnoho zdaru a úspěchu :-) !

....Mike-C-Fast....

.

 iVoTom pohár AVZO Merklín otvírá západočeskou MX sezónu

 .

Přestože letošní zima byla příjemně krátká, zapálení pořadatelé z AVZO Merklín během ní stihli připravit svůj klubový motokrosový pohár. Miniseriál 4 samostatných závodů pod názvem „iVoTom pohár AVZO Merklín“ se v premiérovém ročníku pojede výhradně na inovované trati v Merklíně u Přeštic (okr. Plzeň – jih) a bude lákat k účasti motokrosaře všech úrovní včetně bezlicenčních jezdců. Zahajovací podnik se uskuteční již v sobotu 29. března, a tak je nejvyšší čas vyzpovídat Wernera Kříže, předsedu merklínských, aby motokrosové veřejnosti představil nový přírůstek do západočeské závodní nabídky.

Wernere, jak vznikla myšlenka vlastního klubového poháru?

Motokrosové závody mají u nás v Merklíně tradici již řadu let. V našem klubu jsme parta nadšených a pracovitých lidí a pořádání motokrosu nás prostě baví. Přestože jsme menší trať, každoročně se u nás odjede jeden nebo dva přebory různých SMS, vloni jsme dokonce úspěšně hostili i MMČR žen. V posledních letech jsme však byli zklamáni slabou jezdeckou účastí na našich závodech a začali přemýšlet, co můžeme zlepšit. Samozřejmě také sledujeme, co se děje okolo nás v českém motokrosu a společnosti vůbec, čímž narážím na nový občanský zákoník. No, a tak jsme se rozhodli zorganizovat si vlastní závody. Chceme je postupně vyladit, aby byly přitažlivé pro jezdce a nás to bavilo a dalo se to finančně zvládnout.

Čím chcete jezdce přitáhnout?

Předně nabízíme regulérní, seriózní závody. Začíná to propozicemi a registrací startovních čísel, obojí se dá najít na našem webu. Závody budou kompletně pořadatelsky zajištěny, což zahrnuje připravenou trať, proškolené traťové komisaře, lékaře a zdravotníky se dvěmi sanitkami, časomíru COBRA TIME PLZEŇ pana Vidláka nebo třeba kvalitní ozvučení a komentář Petra Maršálka.

Jak je to s pojištěním?

Závody zařazujeme do kalendáře akcí naší zastřešující organizace AVZO TSČ ČR, což je zkratka Asociace víceúčelových základních organizací Technických sportů a činností České republiky. Akce a její účastníci tím získávají potřebné pojistné krytí od České podnikatelské pojišťovny.

Jak moc je účast na závodech v Merklíně komfortní pro jezdce a doprovody?

Myslím, že to není špatné. Je k nám pohodlný příjezd – areál leží přímo na okraji obce, ve které se dá samozřejmě nakoupit, natankovat nebo zajít do restaurace. Máme prostorné travnaté depo, které pravidelně sekáme. Sociální zařízení je k dispozici na sousedním fotbalovém hřišti. Vše je v provozu již v předvečer závodu stejně jako stánek s rozmanitým občerstvením přímo na závodišti. Na prvním závodě budou registrovaným jezdcům také usnadněny formality, vše budou mít od nás připraveno na podpis.

Kdo si u vás bude moci zazávodit?

Prakticky kdokoli. Pojedeme 4 třídy – Open pro rychlé piloty licencí A a B, Veterán pro závodníky nad 40 let, Junior pro kubatury do 65 a 85 ccm a Hobby, kde se svezou jak licence C, tak bezlicenční jezdci. I ti jsou u nás vítáni. Pro všechny je lepší, když si neregistrovaný amatér může zajezdit na regulérní trati a poměřit síly s ostatními, než aby se proháněl někde po lese nebo na poli. Aby to kluky bavilo, tak třídu Hobby rozdělíme podle dopoledních časů na výkonnostně vyrovnané skupiny, ve kterých se bude odpoledne závodit. Přece jen řada závodníků s licencí C je docela rychlá.

Vyhlášení vítězů bude na každém závodě nebo až celé série?

Každý závod bude mít vlastní vyhlášení s poháry pro 5 nejlepších. Samozřejmě v klasifikaci budou jednotlivé třídy rozděleny dle kubatur a u veteránů navíc i věku – do a nad 50 let. Pro celkové vítěze seriálu je pak připraven putovní pohár. Chtěli bychom věcně odměnit také hole-shot v každé rozjížďce.

Už jste stanovili termíny závodů?

Ano. V rámci našich možností jsme se logicky snažili najít co nejvolnější termíny, abychom se nekryli s jinými závody někde poblíž. Chceme motokros podporovat a vhodně doplňovat kalendář sezóny, nikoli se s jinými pořadateli přetahovat o jezdce. Samozřejmě občas se nemusíme každému trefit do noty, ale s tím nic nenaděláme. iVoTom pohár AVZO Merklín zahajuje v sobotu 29.3. a dál se pojede 4.5., 21.6. a 19.7.

Nemůže konání prvního závodu přerušit nejisté počasí teprve začínajícího jara?

Podle předpovědí už návrat zimy a sněhu nehrozí. Naopak má být docela hezky. Nerušili bychom závod ani kvůli vydatnějšímu dešti, protože merklínská dráha je na kopci a máme hlinito-písčitý povrch zcela bez jílu.

Na trati je vidět řada úprav…

Intenzívně pracujeme na zlepšeních už více než rok. Hlavní změnou před loňskou sezónou byl nový start, který byl posunut níže do louky s depem. Nyní má kapacitu 40 míst a je za ním protihluková stěna. Posunuli jsme tím také první zatáčku blíže k divákům. Upravili jsme i skok do cílové rovinky, aby byl bezpečnější. Letos jsme se přes zimu hodně věnovali části trati na kopci, kde vede bývalým sadem. Trochu jsme to tam vyčistili, trasu zjednodušili a rozšířili a vybudovali nové skoky. Samozřejmě jsme při úpravách mysleli i na bezpečnou sjízdnost pro jezdce všech úrovní. Každopádně je svezení u nás nyní dynamičtější a zábavnější. Trať má aktuálně délku přibližně 1400 m a kvalitní časy budou okolo 1:15 min.

Myslím, že traťové novinky budou zajímavé i pro diváky…

Ano, nezanedbatelným přínosem změn je také pohodlnější a bezpečnější přístup diváků do horní části závodiště, kde se jim nyní odkrývá atraktivní výhled na delší pasáže s několika skokanskými prvky. Pro návštěvníky bude připraveno také parkoviště, sociální zařízení a bohatá nabídka jídla a pití. To vše za lidové vstupné, kdy navíc děti mají vstup zdarma a důchodci slevu.

Vše je tedy nachystáno a sluší se popřát novému poháru do života vše nejlepší…

Děkuji a srdečně zvu všechny motokrosaře a diváky k nám do Merklína! Budeme se snažit, abyste si závody u nás opravdu užili.

.

Kontaktní web: motokrosmerklin.cz/

.

                                           Fotografie tratě    

                                                  Fotky v plné velikosti naleznete v sekci " FOTO"

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

           Fotografie v plné velikosti naleznete v sekci "FOTO" 

 .

Text: Míra Šimek

Foto: Petr Maršálek

« zpět na přehled

Komentáře

Dosud nebyly přidány žádné komentáře.

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce