Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Informace

Husky to rozjíždí v USA !

Husky nebo KTM !?!?

 

Kolikrát jsem tady už použil mou frázi: „ KTM ví co dělá“ já vím,  už hodně krát a těm co tento oranžový stroj nemají v lásce to asi leze pěkně na nervy, ale bohužel nebo bohudík musíme konstatovat že to je pravda. Co to vlastně plácám, dnes tu nechci mluvit o KTM ale o Husqvarně, která si v USA slavnostně otevřela své sídlo pro oficiální zastoupení Amerického trhu v podobě střediska o rozloze 1400 čtverečních metrů.

 .

Nové sídlo Husqvarny v Kalifornii USA.

.

 Husqvarna nebo KTM to je vlastně jedno, nebo není !?!! Vím, že všichni máme ve zvyku říkat, že Husky je  KTM s modrobílými plasty ale i sám president amerického zastoupení pro Husky Jon-Erik Burleson řekl, že to tak není a to těmito slovy: „ Tohle pouze není o prodeji této značky Husqvarna ale o ochraně její dobré pověsti a tradice. Husky bude vždy vyrobena z prvotřídních a originálních dílů. Husky bude taky reprezentovat Švédskou kulturu,  její poslání  a samozřejmě závodění. Tohle všechno jsou fakta, které doprovázejí tohle znovuzrození naší značky jménem Husqvarna“.  Této události se zúčastnilo přes 300 největších prodejců motocyklů ve spojených státech plus spousta médií . Husqvarna doufá, že jejich motocykl se brzy stane velice populárním strojem v USA a také se těší na to, že nyní po boku KTM mohou bojovat na Americkém trhu proti čtyřem Japonským gigantům J !! Počkejte na rok 2015 v AMA ! Očekávám totálně drsné kamiony a tovární tým pro SX i MX… Koho si najmou !? 

Husky taktéž zveřejnila ceny svých motocyklů v USA:

 

Motocross
TC 85      $5,399
TC 125    $6,549
TC 250    $7,249
FC 250    $8,049
FC 450    $9,049

Enduro
TE 250    $8,349
TE 300    $8,549
FE 250    $8,649
FE 350    $9,549
FE 501    $9,899

Přepočítat a porovnat si to určitě dokážete sami, že jo.. ale je n pro zajímavost. Honda CRF 450 stojí v USA 8 699 dolarů( bez DPH), Kawasaki má stejnou cenu a KTM 450 SXf stojí v USA 8999 plus DPH. Takže to je celkem vyrovnané…..  No jsem zvědavý jak se Husky v USA chytí ….

Děkuji za návštěvu ….Mike-C-Fast….

« zpět na přehled

Komentáře

09.02.2014 20:24 MIKE | email
Ano, máš pravdu..... v průměru se " Sale Tax" což ve volném překladu znamená " Daň z prodeje" pohybuje kolem 8 procent. Každý stát to ma jíne a liší se to plus mínus dvěmi procenty. S tím internetem to je tak: pokud si to kupuješ na internetu z Eshopu který je ve tvém státě tak daň zaplatit musíš. Pokud si to kupuješ například z Floridy ale bydlíš v Georgii tak tuto daň platit nemusíš. Států které jí nevybírají není moc, nejsem si jistý ale myslím, že to je pouze Rhode Island.....
08.02.2014 19:19 foot
mike, ta DPH by mě opravdu zajímala jak to je. V USA údajně DPH neexistuje, Co se týká prodeje zboží v obchodech, údajně mají takzvanou Sales Tax. ta se pohybuje od nuly po maximální hranici určenou federací 10 %. Každej stát vybírá jinou. Některé státy ji nevybírají vůbec a je taky omezena pouze na prodej v obchodě, tedy jiným způsobem, třeba koupeno například na internetu se tato Sales Tax neplatí. Pravdou je, že jsem v USA nikdy nebyl. Jen jsem to četl. TC 450 za krásných 181 000 i kdyby plus 10 % max, krásná cena při jejich platech :-)

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce