Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Informace

Geerts vs. Prado,

 alias bitva mladých pušek na 85ccm

.

 Ahojte všichni MX Kingsáci, dneska pro Vás mám opět jedno video. Někdo říká, že závody „dětí“ jsou nudné. Já jsem však opačného názoru, protože u mě to třída do 85ccm vyhrává na plné čáře, nebo alespoň posledních pár let tomu tak bylo a aktuálně na evropském poli stále je, protože jsou zde nejvyrovnanější boje o vítězství na jednotlivých závodech a také jezdci Factory KTM Teamu – Fin Kim Savaste a Španěl Jorge García Prado, je tu také svými šílenými předstartovními rituály po celém světě proslulý Ital Gianluca Facchetti jedoucí na Suzuki za Rockstar Energy a v poslední době stále známější belgický superrychlík Jago Geerts ze Sahkar KTM.


A proč o tomhle vůbec mluvím? Protože dva ze čtyř zmíněných kluků jsou na následujícím videu. A to sice tovární jezdec KTM Jorge García Prado a jeho belgický rival ze Sahkar Racing – Belgičan Jago Geerts. Jorge Prada zná asi každý, je to 13-ti letý talentovaný Španěl, který se v roce 2011 stal juniorským mistrem světa ve třídě do 65ccm a aktuálně kvůli motokrosu žije se svou rodinou v Belgii, kde denně trénuje na náročných písčitých tratích.
.

.
 Ale kdo je vůbec Jago Geerts? Já tvrdím, že aktuálně nejrychlejší jezdec ve třídě do 85ccm v Evropě!
(záměrně píšu v Evropě, protože stejně jako Jago dominuje zde, dominují na svých kontinentech také mistr světa 65ccm ze Sevlieva 2012 – Australan Caleb Grothues a v USA zase jezdec Pro Circuit a Kawasaki Monster Energy podporovaný supertalent Stilez Robertson). Že jsem neobjektivní, protože je to zároveň jeden z mých nejlepších kamarádů? Těmto nařčením se bránit nebudu, uvidíme po MS Juniorů :). Tento klučina není ve světě příliš známý, přesto má na svém kontě již řadu pěkných výsledků. V loňské sezoně se stal mistrem Holandska ve třídě do 85ccm na velkých kolech, kde porazil také pozdějšího juniorského mistra světa – Brita Conrada Mewseho a spoustu dalších talentovaných jezdců. Bohužel se z finančních důvodů nemohl zúčastnit závodů mistrovství Evropy, a tak nedostal šanci reprezentovat Belgii na juniorském mistrovství světa v Jiníně. Od letošního roku ale jede za Sahkar KTM, dostalo se mu finanční podpory, zúčastní se téměř kompletního seriálu EMX (také závodu v Jiníně) a vyhrál hned úvodní závod EMX85 v Dánsku (obě rozjížďky), dále ovládl dva závody holandského mistráku a pilně se připravuje na letošní mistrovství světa juniorů, které se odehraje v jeho rodné Belgii. Velkou výhodou je také to, že jeho mechanik (táta) byl také mechanikem továrního týmu Suzuki, takže jeho KTM je dle Jagových slov ještě lepší než ty tovární…

Uplynulý víkend se Geerts s Pradem utkali hned dvakrát! Poprvé v sobotu při ONK (mezinárodní holandský mistrák) v Axelu, kde Geerts vyhrál obě rozjížďky stylem start-cíl s náskokem téměř půl minuty (nutno podotknout, že Prado v první jízdě spadl). A v neděli se setkali opět! A o tom je tohle video. Závod se jel v belgickém Wuustwezel, tedy aktuálně v zemi, kde tihle dva střelci žijí. Byl to závod belgického mistrovství a byla to doopravdy neskutečná bitva!!! V obou jízdách urval holeshot Prado, Geerts se jej však držel jako stín, tvrdě na něj dorážel, dokud jej nedonutil k lehké chybě. Několik kol to byl vážně drsný souboj, takže užívejte si video a doufám, že jste si zase malinko rozšířili obzory o juniorském MX světě, protože jsem si jist, že o těchto borcích ještě v budoucnu uslyšíme.

.

Jago Geerts Vs Jorge Prado Garcia UNCUT from Frederik Van Eeckhoven on Vimeo.

.

Děkuji za návštěvu   Martin Plesník 

« zpět na přehled

Komentáře

Dosud nebyly přidány žádné komentáře.

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce