Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Informace

Focení, aneb kopa srandy ve Vítonicích.

 

 Zdravím naši již početnou MX Kingsáckou rodinku! Protože byl foťák po loňské sezoně a letošním promo focení Osička MX Teamu pořádně zaneřáděný, poslal jsem jej k vyčištění, aby mi to „svinstvo“, které u MX tratí pravidelně odlétává, nezničilo foťák a nekazilo fotky. Vypadalo to, že si konečně užiju klidný a volný týden, kdy se začnu konečně nějakým způsobem připravovat k maturitě. No, mé plány byly narušeny již poměrně brzy (mou leností) a ve středu se do toho přidala ještě zpráva od Filipa Kohoutka, který mi napsal, že budou s Kubou Zmeškalem jezdit ve Vítonicích, což je sice malá trať (nikdy jsem na ní předtím nebyl), ale necelých 20km od mého baráku, a protože mi vůně spáleného benzínu neskutečným způsobem chyběla a chtěl jsem se pobavit s kamarády, odjel jsem si během volné hodiny nabít starý foťák a nachystat věci, abych vše stíhal tak nějak na čas.

No, co si budeme povídat, ze školy se vždy jde líp než do ní, obzvlášť když víte, že na vás čeká motokros. Přijel jsem domů, rychle naložil věci a bez obědu hurá na MX!
Na místo jsem dorazil až někdy okolo čtvrté hodiny, takže to vypadalo na max. hodinku focení. Přijížděl jsem v době, kdy se Filip s Kubou chystali na trať, tak jsem je jen pozdravil a šel fotit. Zalíbila se mi lavice u depa, kterou mi Filip doporučil, a také věděl proč! To, že se na tak malém skoku dají vysílat takové brutální placky jsem nečekal ani náhodou! A bác, Kuba za ním taktéž v parádní placce, no, brzy jsem začal litovat, že nemám svůj milovaný a vymazlený foťáček…protože ten by z toho na skoku udělal sérii fotek, kdežto ten co jsem měl na místě jen těžko zvládl udělat jednu…celkem frustrující. Filip to tam vysílal jako pán v každém kole víc a víc a já jsem si říkal kam až to může dotáhnout?! No ta jedna fotka, kde se na mě i dívá nevypadá špatně.

.

.

Ale to by stačilo, nemůžu fotit pořád na stejném místě, tak jsem se vydal o kousek výše k ještě menší lavičce. Jen z dálky jsem pozoroval, jak kluci začali skákat krásně rovně, když jsem z místa odešel, docela dlouho jsem se tomu smál. Na malé lavici jsem potkal Filipova kamaráda Pepu Svrška, který vždy natáčí na GoPro a kluci před ním dělají kraviny, takže jsem se těšil. Hned první kolo a Filip?!!! :O Cože??? Použil jsem taková slova, která zde snad nemohu ani napsat, to byl panečku scrub! Kuba zůstaval pozadu jen kousek. Jak vidno, Filipovi přechod na 250 svědčí, s motorkou si více hraje a vydrží s fyzickými silami. Po pár minutách si kluci dali přestávku. A tak jsme si popovídali, ukázal jsem jim nějaké fotky a byla sranda. Vypadalo to již na konec tréninku, pak ale Filip řekl, že ze skoro endurového výjezdu vedle trati se pokoušeli skákat do pár metrů vzdálené zatáčky, ale povedlo se to jen Honzovi Klinkovi. Pak proběhla malá hecovačka a ti blázni to šli zkoušet! U toho nemůžu chybět! No, první pokus … Filip dost zbrzdil a nic…Kuba si to zkoušel poprvé a projel to po zadním. Druhý pokus…Filip nic…Kuba???!!! Rozjel se, téměř neubral a vyletěl brutálním způsobem několik metrů do výšky a přeletěl to!!! Wow, mazec!!! Když to viděl Filip, tak do toho šel taky…a vida! Povedlo se mu to taktéž! Pak si tam začali skákat pro srandu pořád dokola, Kuba to dotáhl až do menších placek a no footů, no prostě jako malé děti! :)

.

.

Dalším skvělým nápadem bylo zkusit si jiný výskok, žádný dopad, jenom pár metrů trati a za ní pole.
Braaaaaaaaaaap Kuba poprvé vyletěl strašně vysoko a daleko! Filip taktéž. A druhý pokus?! Cože???!!! Zmešky přeletěl až do pole!!! Mazeeeec. Filip se i přes velkou snahu tak daleko nedostal a s těžší dvěpade tak daleko nedoletěl. Na závěr se šel zkusit jeden skok naopak. A co z toho bylo? Regulérní scrub contest!!! Doopravdy, začalo se lítat kus nad zemí a bylo to boží, pak se šlo čím dál níž a čím dál výše se skládalo! Tady oba předváděli doopravdy peckovní scruby a já jsem skoro až brečel, že jsem neměl svůj foťák, no nic, třeba zas někdy jindy.

.

.
Po skončení scrub contestu se Kuba rozhodl ukončit trénink. Filip si ještě chtěl dát dvě kola kvůli videu na svém GoPro, a i když už byla skoro tma, vydal se na trať. Já jsem si chtěl zkusit focení s bleskem v zatáčce, a tak jsem si stoupl do jedné pěkné. Ty kráááso!!! Přijíždí Filip a cpe nohu do drážky, náklon jak amííííík!!! Mazeeec, ale na výjezdu padá…rychle se zvedá a jede dál.

.

.

Druhé kolo, téměř si lehám na zem, abych to pěkně vyfotil! Filip přilítá, stejně brutální náklon a…znova padá! Tak na to raději kašle a zastavuje. Na chvíli se zakláme a mě napadlo, že bych mohl využít tmy a okolních stromů k nějakým pěkným fotkám u motorky. Tak jsme jich pár udělali a pak se Filip vydal po trati k depu, ještě na poslední lavici vystřihl nádhernou placku a trénink tím skončil.

.

.

Až po něm jsme ze stop zjistili proč Filip spadl. Nebylo to kvůli moc natažené noze nebo tak, ale protože drhnul o zem stupačkou! Až tak to naklonil kvůli fotce, blázen! :D Den jsem si doopravdy užil, s klukama byla sranda, jediné co mě trochu mrzí je, že jsem neměl svůj foťák, a tak jsou fotky pouze podprůměrné, omluvte prosím jejich kvalitu.  

.

Děkuji za návštěvu  Martin Plesníl

PS: Celou fotogalerii naleznete v sekci: "FOTO"  

« zpět na přehled

Komentáře

Dosud nebyly přidány žádné komentáře.

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce