Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Informace

FIM MX GP se pojede v Rusku a Mexiku !!

 PLUS PÁR ZAJÍMAVÝCH FAKTŮ Z HISTORIE MOTOKROSU V   CCCP !!!

 

 Youthstream ( FIM MX GP ) podepsal čtyřletou smlouvu s ruskou sportovní organizací " technical Sport Centre SEMIGORJE " která se bude starat o MX GP v Rusku .Naposledy se jel MX GP v Rusku v roce 2002 ve městě Sorochany 59 kilometrů od Moskvy.   Nynější nová  trať se nachází na asi 40 hektarů velkém pozemku  kousek od luxusního hotelu Semigorje s nádherným výhledem na řeku Volhu asi 400 km od Moskvy .

President spolecnosti Youthstreem pan Giuseppe Luongo řekl že je velice rád že se FIM MX GP bude opět konat v Rusku a to z mnoha důvodů . Jedním z nich je že na rozdíl od zbytku evropy a světa ruská ekonomie vzrůstá každým dnem a sní taktéž motocyklový průmysl ! Pan Luongo se taktéž zmínil že každý takový krok je velice významnou událostí co se týče našeho sportu . Pokaždé když přibude nová země přibude více fanoušků a sponsoru což tento sport potřebuje ! Další novou zemí pro MX GP se stává Mexiko a jen tak pro zajímavost organizátorem MX GP v Mexiku je Sebastian Tortelli určitě tohle jméno znáte a pokud ne Sebastian Tortelli měl velice úspěšnou kariéru v AMA SX a MX !     


Nyní pár zajímavých faktů z historie ruského motokrosu !


Od roku 1963 se rusko začalo pravidelně  účastnit mezinárodních motokrosových závodů na vyšší úrovni. Bohužel ruští motokrosaři museli čelit jednomu velkému problému a to byl výběr motocyklů. My starší tuto situaci známe ale pro ty mladší jsou tyto věci asi tak trochu neznáme ! Takže ruští a né jenom ruští MX talenti si mohli vybrat motorky vyráběné pouze v komunistických zemích a v té době bohužel nebo bohudík ČR byla jediná země která vyráběla krosovou motorku ,samozřejmě čezetu ! Bohužel čezeta již v té době začala pokulhávat za ostatními modely vyráběné v japonsku a rakousku .

I přesto se v roce 1965 závodníku Viktoru Arbeckovi podařilo vyhrát championship a to na čezetě což bylo velké neočekávané překvapení pro celý svět tehdejšího motokrosu . Arbeckov tehda dokonce porazil i skvěleho šestinásobného mistra světa Joela Roberta z belgie který byl v té době na špičce své kariéry !


Další výnikající ruský motokrosář a závodník  Genady Moisjev (tehdejší president Ruské motokrosové federace ) dokázal světu že rusko rozhodně nepostrádá motokrosové talenty.V roce 1973 na jednom z MX GP Genady Moisjev zůstal bez motorky . Moisjev byl domluvený s čezetou ale nikdo se neukázal ! Moisjev byl zklamaný a bezradný , v poslední chvíli mu tehda mladá KTM nabídla motocykl. Moisjev neváhal ,nabídku přijal a suveréně vyhrál tento závod !


Toto rozhodnutí stálo Moisjeva vyloučení z komunistické strany ruska a taktéž jeho místo presidenta motokrosové federace ! Přesto všechno si Moisjev tuto KTM ponechal . S touto KTM se Genady Moisjev stal trojnásobným mistrem světa a v roce 1974,1977 a 1978.

Bohužel v roce 1979 byla KTM Moisjevu zabavena a bylo mu přikázáno osedlat čezetu . V následujícim mistrovství Moisjev klesl na desáté místo !! 


Do roku 1980 rusko vyhrálo dvakrát Motokros Národů. Dvakrát dosáhli druhého místa a čtyřikrát byli třetí !


Co k tomu dodat ??? Je to velice smutné ale myslím si že takových příběhů bylo více a né jenom v rusku!! To je prostě úděl všech postkomunistických zemí . Každopádně si myslím že situace se pomalu ale jistě lepší ! Troufám si říci že supecross v Litovli pořádaný Lr Cosmetic Ados byla super akce a věřím že takových akcí uvidíme více a více. Mxkings určitě přiloží ruce k dílu v roce 2012 !!


Děkuji za váš čas ....Mike-C-Fast.....

Viktor Arbeckov Holeshot !!!

« zpět na přehled

Komentáře

01.11.2014 03:19 whole life insurance rates – RD4aSPuZ6Xgv | email | web
That's an apt answer to an interesting question
31.10.2014 23:17 health insurance – d5ab4EfTx7Sm | email | web
Woah nelly, how about them apples!
31.10.2014 21:17 viagra for sale – EetfGtDQDGJ | email | web
I was so confused about what to buy, but this makes it understandable.
31.10.2014 16:32 cheap car insurance – LiQ4zuiY3OwJ | email | web
Gee willikers, that's such a great post!
31.10.2014 16:10 NJ car insurance – RFY1VonOf | email | web
Heck yeah this is exactly what I needed.

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce