Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Informace

EMX 65,85 - Dánsko

 

.

 Nazdááár všichni MX Kingsáci, o víkendu se nejelo jen MXGP a SMS Morava, ale také první závod EMX65 a 85 v dánském Korskro Banenu. Tyto závody, jak jsme již předeslali v článku před závody, byly také s českou účastí. Trať byla lehce písčitá, s několika skoky a pro české závodníky velkou neznámou, teď si ale prohlédneme, jak to v jednotlivých třídách probíhalo.

Ve třídě do 65ccm do Dánska dorazilo 36 jezdců. V trénincích byli značně nejrychlejší domácí, jediný, kdo s nimi dokázal jakž takž držet krok byl mladý a velice talentovaný devítiletý Kay Karssemakers z Holandska, kterého velice dobře znám, a tak jsem jeho útok na čelní příčky očekával, i když v zahraničí závodil poprvé. Náš Radek Větrovský zajížděl časy ve třetí desítce pořadí.

Do první jízdy měl nejlepší start právě Kay Karssemakers, který je v 9 letech snad vůbec nejmladším účastníkem této třídy! Odvodil prvních pět kol, poté však podlehl ataku domácího Rasmuse Pedersena a musel se spokojit se druhým místem. Třetí dokončil Max Pälsson. Radek Větrovský závod bohužel nedokončil.

Do druhé jízdy tentokrát nejlépe odstartoval vítěz jízdy první – Rasmus Pedersen a ukázal všem svým soupeřům záda, druhý dojel se ztrátou 10s Noel Nilsson a třetí opět Max Pälsson. Maličký Kay Karssemakers byl jediný, který dokázal bojovat s domácími jezdci a dojel jako čtvrtý! Výborně zabojoval také náš Radek Větrovský, který si při zahraniční premiéře vybojoval dva body za 19. místo.

V celkovém pořadí zvítězil Rasmus Pedersen s plným počtem 50b., druhý Max Pälsson se 40b. a třetí Kay Karssemakers také se 40b. Mladý holandský závodník se po dojezdu cílem a informaci, že dokončil v celkovém pořadí na třetí příčce rozběhl za svým tátou, objal jej a rozbrečel, až takto si váží třetí příčky z prvního závodu Mistrovství Evropy!
.

Kay - emoce

.


A teď hurá na třídu do 85ccm, kde se sešlo celkem 48!!! jezdců, takže byla kvalifikace vlastně bojem o přežití. Již od tréninků jasně prokazoval největší rychlost belgický Jago Geerts, jedoucí za Sahkar KTM. Těsně za ním jezdila dvojice továrního týmu Red Bull KTM – Kim Savaste a Jorge García Prado.

V kvalifikačním závodě byl opět nejrychlejší Jago Geerts před Kimem Savastem. Druhou skupinu ovládl Jorge García Prado před Gianlucou Facchettim, kterého jistě všichni znají z jeho „crazy startů“ a Raivo Dankersem (loňský mistr Evropy 65ccm). Náš Petr Polák byl v této druhé skupině pátý! Dan Stehlík s Milanem Šturmou se z kvalifikačních rozjížděk do závodu nedostali.

V první jízdě jasně dominoval Jago Geerts, který za sebou továrního jezdce KTM Savasteho nechal o 15s, třetí Facchetti ztrácel v cíli již více než půl minuty, čtvrtý Prado 45s, pátý Haarup 48! Petr Polák zajel skvěle a 13. místo v obrovské konkurenci bylo určitě úspěchem.

Do druhé jízdy vstoupil nejlépe Jago Geerts. Brzy jej však předjel špatně startující Kim Savaste, vévodil startovnímu poli bez problémů až do chvíle, kdy do hry vstoupili okolečkáři. Savasteho v posledním kole zpomalili, toho Geerts využil, dotlačil se na něj a po úspěšném ataku projel vítězně cílem! Druhý skončil hodně zklamaný Kim Savaste, třetí Jorge Garcia Prado, čtvrtý jeho krajan Sergi Notario Lopez a pátý Jarni Kooij z Holandska. Petr Polák i tentokráte bodoval, i když pouze dvacátým místem. Do závodu se dostal po nenastoupení jednoho ze svých soupeřů také Dan Stehlík, který srdnatě bojoval s tratí i soupeři a obsadil 34. příčku.

Celkově zvítězil Jago Geerts s plným počtem 50b., druhý dokončil Kim Savaste s počtem 44b. a třetí Jorge García Prado s 38b. Náš Petr Polák si celkově vybojoval 16. příčku s 9b.

 .

Jago-winner

.

Díky skvělým kontaktům na přední kluky ze tříd do 85ccm (všichni z top3 jsou mí kamarádi) se mi podařilo získat komentáře po závodě.

Jago Geerts: ,, Je to něco neskutečného! Když jsi mi říkal před závody, že vyhraju, protože se Ti to zdálo, nevěřil jsem tomu ani náhodou, ale trať mi sedla a závody jsem si užíval. Ve druhé jízdě jsem sice měl horší start, ovšem můj kamarád Glenn řekl, že když zajedu 1-1, tak přestane kouřit, takže jsem strašně moc chtěl vyhrát a to se mi podařilo, děkuji moc všem fanouškům, týmu a hlavně rodině za podporu! Těším se na další závod.“

Kim Savaste: ,, První závod Mistrovství Evropy je za námi, pro mě to byl hodně těžký víkend na písčité trati. V prvním závodě jsem dojel druhý po tom, co jsem upadl a propadl se na čtvrté místo. Ve druhém závodě jsem neměl moc dobrý start, ale probojoval jsem se na první místo, v posledním kole mě však předjel Jago a tak jsem dojel druhý. Jdu se připravovat na příští víkend, kdy budu závodit v Německu na ADACu.“

Jorge García Prado: ,, Třetí místo v Dánsku na Mistrovství Evropy? Jsem doopravdy šťastný, že začínám sezonu na pódiu, obzvlášť po tom, kdy jsem do nedávna nemohl jezdit kvůli zlomené ruce.“

Příštím závodem EMX65, 85 bude závod v Německém Wächstersbachu (10.-11.5.)

.

PS: Jen bych rád na závěr poopravil naše kolegy z juniormx.cz, kteří na svém facebookovém profilu uvedli tuto zprávu: 

První závod evropského šampionátu se odjel o tomto víkendu v dánském Korskro. Za český team se představili na těžké piskové trati ve třídě 65cc Radek Větrovský, který díky druhé jízdě vybojoval své první evropské body. V první jízdě nedokončil pro poruchu motocyklu ve druhé dojel na 19.mistě.
Ve třídě 85cc Petr Polák celkové 16 místo. První jízda 13. a v druhé po pádu na startu z poslední pozice 20. místo, celkem tedy 9 bodů. Dan Stehlík se dostal do závodu ve druhé jízdě a celkem dokončil na třicáté sedmé pozici. Milan Šturma se nedostal z kvalifikace. 
Pro úplnost vítěz 65cc domácí Rasmus Pedersen, v 85 cc belgický jezdec Jago Savaste.
celkové výsledky na 
www.mylaps.com/en

Martin Pichl


Co bych vlastně poopravil? Přijde mi jako závažná chyba špatně uvést jméno vítěze třídy do 85ccm – belgického Jago Geertse a zaměnit jeho příjmení s jeho finským kolegou a v cíli druhým Kimem Savastem ;).

.

Děkuji za návštěvu  Martin Plesník

« zpět na přehled

Komentáře

Dosud nebyly přidány žádné komentáře.

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce