Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Informace

El Chupacabra is BACK !

 Blake Baggett si brousí zuby na tituly ....

Baggett a jeho manažer Mitch Payton

.

 Blake Baggett je zpět v akci a v SX sezóně 2014 se chystá všem ukázat že ve třídě 250 je řada na něm ! Nebo bych také mohl říct, že El Chupacabra vylezla z bažin a v roce 2014 se chystá sežrat celé závodní pole ve třídě 250 !  Pro nové návštěvníky těchto stránek a snad i tohoto sportu musím vysvětlit, že Blake Baggett získal tuto přezdívku díky stylu své jízdy. Blake se proslavil špatnými starty.  Polovinu závodu se vždy potloukal někde uprostřed závodního pole ale potom jakoby dostal koňskou injekci adrenalinu a vymáčkl ze sebe takovou rychlost, že slovo “šílená“  ji nevystihuje! Mluvím tady o rychlosti, se kterou předjížděl lidi jak vnitřkem, tak venkem až se dostal do čela závodu, prostě brutální podívaná! Proč EL Chupacabra ? Tato zelená příšera se podle Mexické pověsti schovává v bažinách a z ničeho nic dokáže bleskurychle  zaútočit  na svou obět tak jako i Blake Baggett dokáže zaútočit na závodní pole. Tentokrát ho kluci z TransworlMX magazine  zastihli v Kalifornii jak trénuje s jeho novým číslem 4 a připravuje se na rychle se blížící sezónu AMA SX ! Bagget měl poslední MX sezónu plnou  úrazů a tohle bylo potřetí, co seděl po dlouhé době na motorce ale i tak vypadal jako by už jezdil měsíce. Než se dostaneme k tomuto krátkému rozhovoru tak se mrkněte na tuhle krátkou rekapitulaci jeho AMA MX sezóny 2012 ve které bych rád upozornil třeba na padesátou vteřinu, kde Baggetta uvidíte jako jediného v historii této tratě skočit do takzvané Texsasské vánočky. Dokonce i samotný Stewart po závodu řekl že by to v životě neskočil, a to už je co říct !!

.

 

 

.

TransworldMX:  V prvé řadě se Tě musíme zeptat na všechna tvá zranění a jestli  jsi už 100 procent ?

Baggett: Vše je v perfektním pořádku a já jsem nyní stoprocentně zdráv. Po posledním MX závodu jsem nemohl nic dělat po dobu deseti týdnů, abych dal mému zápěstí dostatek čau na úplné zahojení. Moje zápěstí bylo po MX sezóně dost hodně dobité ale nyní je 100 procent a při ježdění o něm vůbec nevím.

Jak dlouho už trénuješ  ?

Dnes to bude teprve můj  třetí den na motorce což znamená,  že odpočítávání do SX 2014 pro mne již oficiálně začalo. Na všechno máme stále dost času a to je skvělé, nemám rád, když se všechno musí uspěchat.

Můžeš nám trochu přiblížit, co se ti vlastně všechno stalo? Myslím, že na začátku SX sezóny 2013 sis zranil zápěstí a potom se to nějak zhoršilo že jo ?

Všechno to začalo v první zatáčce na Anahaim 1. Motorka od Jessy Nelsona mi spadla na zápěstí , zlomila mi v něm tři ze čtyř kostí a potrhala veškeré vaziva. Musel jsem jít na operaci, kde mi všechno sešroubovali a voperovali nové vaziva. Tento úraz mě stal celou SX sezónu a když začal MX tak jsem si to stejné zápěstí poranil znovu. Nebylo to dobré ale byl jsem schopný dokončit sezónu. Po sezóně mi dal doktor dvě možnosti, buď to půjdu znovu pod nůž, nebo to nechám deset týdnů v klidu. Já jsem si raději vzal volno, protože jsem to nechtěl celé znovu rozpitvávat. V zápěstí mi zůstalo pouze 70 procent pohyblivosti, ale na to jaký to byl úraz to není špatný výsledek a prostě se s tím budu muset po zbytek mého života smířit.

 

.

.

 Všichni už jsou na testovacích SX tratích a trénuju na SX sezónu 2014, ty jsi ale zde na motokrosové trati..proč ?

Tohle je teprve můj třetí den tak jsem se rozhodl začít s motokrosem, který je trochu méně náročný než supercross. Když vám něco nevyjde třeba na roletě tak není úniku a většinou to skončí špatně, proto se chci rozjezdit na MX trati kde je vždy trochu více únikových cest. Když se trochu rozjedu tak začnu jezdit na SX testovací tratě. Do Anahaim 1 máme stále ještě dva měsíce což je dost času, teda pokud pojedu třídu 250 West. Mitch ( manažér týmu Monster Kawasaki) vždy rozhodne kdo pojede West a kdo East ale chce, abychom se připravili všichni na Anahaim 1pro případ že by se někdo zranil.

Příští rok máš opět zajištěný v týmu  Mitche Paytona. Je to určitě skvělý pocit mít stále stejný tým protože se nemusíš starat o nové kontrakty, zvykat si na nové motorky nebo nové manažery.

Určitě ano, tohle je již můj čtvrtý rok s Mitchem Paytonem, takže do roku 2014 jdeme se stejným programem a nastavením jako vždy. Samozřejmě, že pár věcí se vždy změní, ale tyto změny jsou pouze ve prospěch nás všech.  Můj největší cíl pro SX sezónu 2014 je přežít první kolo ve zdraví. Posledních pár roků mě první závod vždycky nějak divně dostal a zkazil mi zbytek sezóny. Tentokrát chci první závod odjet bez zranění a potom chci mít dobrou a úspěšnou sezónu.

Všichni víme, že na tvojí sezónu 2013 bys nejraději zapomněl. Díváš se na sezónu 2014 jako na nový start a začátek?

Ano určitě to bude čerstvý start. Prozatím se chci do všeho pomalu dostat, a když přijde první SX tak se hlavně chci cítit pohodlně na motorce.  Jak už jsem řek, mým cílem je přežít první kolo a potom se zaměřit na získání titulu.  Potom samozřejmě přídě na řadu titul v sezóně MX. Minulé roky jsem měl spoustu skvělých závodů, ale nikdy se mi nepodařilo všechno skloubit dohromady. Tento rok chci mít úspěšnou SX i MX sezónu, než se přesunu do třídy 450 v roce 2015.

Co k tomu dodat ? No řeknu vám že pokud Baggett jel tak jak jel i s poraněným zápěstím tak se máme na co těšit. Určitě budu držet palce všem nováčkům ale nesmíme podcenit El Chupacabru a taky našeho Musquina ! Bude to opět skvělá sezóna ....

.

.

Ta čtverka mu celkem sluší

.

Děkuji za váš čas....Mike-C-Fast....

« zpět na přehled

Komentáře

06.11.2013 19:42 mike
:D
06.11.2013 18:13 KupcMa
PRávě že nesluší :D :D 12 byla mnohem lepší :D

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce