Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Informace

Druhý závod NW zóny 65,85ccm

V Německém  Wächtersbach – Aufenau

 O uplynulém víkendu se jel druhý závod NW zóny EMX65, 85, tentokráte na trati s tvrdým podkladem v německém Wächtersbach – Aufenau. Tento tvrdý podklad se ale již během sobotních tréninků a kvalifikací změnil k nepoznání a v neděli nastaly doslova bahenní lázně!


Ve třídě do 85ccm v trénincích suverénně kraloval Fin Kim Savaste jedoucí za Red Bull KTM Factory. Jeho největší rivalové se ovšem seřadili hned za ním, takže se dal očekávat těžký boj v kvalifikačním závodě. Ten vyhrál jeho týmový kolega – Španěl Jorge García Prado, který se na blátě cítí jako ryba ve vodě. Druhý dojel se ztrátou 7s právě Savaste a třetí vítěz minulého závodu v Dánsku – Belgičan Jago Geerts ze Sahkar Teamu. Nejlepším z našich byl na fantastickém čtvrtém!!! místě v současnosti jeden z nejtalentovanějších českých juniorů – Petr Polák. Dále 25. Dan Stehlík, 27. Honza Klimo a 33. Milan Šturma.

 Kim Savaste měl tentokráte pořádnou porci smůly…

.

Celou noc pršelo a tak se závody odjely v ještě mnohem horších podmínkách než tréninky a kvalifikace. Do warm-upu nastoupilo pouhých šest jezdců a zvítězil v něm náš Petr Polák. Pak však přišlo na závody a v těžkých podmínkách měl smůlu největší favorit na vítězství Kim Savaste, který ani jednu jízdu nedokončil a odjížděl z Německa s NULOU do bodového hodnocení! To byl celkem šok…
V prvním závodě fantastickým výkonem zaskočil po zranění a více než měsíční pauze vracející se Roan van de Moosdijk z Holandska, kterého se sice Prado snažil celý závod dohnat, přesto mu v cíli chybělo 5s. Třetí dojel Švéd Einarsson a čtvrtý opět po skvělém výkonu Petr Polák! Ten se na čtvrté místo vyhoupl až v posledním kole závodu. Za zmínku určitě stojí až deváté místo lídra seriálu Geertse, nebo například 15. místo Facchettiho! Další naši nebodovali, přesto solidní výkony vynesly Dana Stehlíka na 24., Milana Šturmu na 27. a Honzu Klima na 36. místo.

Před druhou jízdou lilo jako z konve a tak se dlouho rozhodovalo, zda-li se závody vůbec pojedou! Druhá jízda byla nakonec zahájena a stala se krasojízdou pro Jorge Prada, který ji ovládl od začátku až do konce a po závodě řekl, že vítězství věnuje své mamince ke dni matek. Druhý dojel se ztrátou více než třičtvrtě minuty opět skvěle jedoucí van de Moosdijk, třetí tentokráte bezchybný Facchetti. Jago Geerts dojel po velkém boji šestý a ztratil tak vedoucí postavení v seriálu. Tentokráte až dvacátý dokončil Petr Polák, který po slibném úvodu upadl a nakonec se na zemi ocitl vícekrát, ostatně jako většina startovního pole. 24. Šturma, 26. Stehlík a 32. Klimo.

Celkové pořadí závodu: 1. Jorge Prado, 2. Roan van de Moosdijk, 3. Adam Einarsson…9. Petr Polák, 26. Milan Šturma, 28. Daniel Stehlík, 34. Jan Klimo.

Do čela seriálu se díky vítězství dostal Jorge García Prado.

 Takhle vypadal Jago Geerts po závodě..


.


Díky dobrým kontaktům se mi po závodě podařilo vyzpovídat vítěze úvodního závodu v Dánsku a po závodě v Německu průběžně druhého Belgičana Jago Geertse.

Jago: ,,Ahoj kámo, díky moc za zprávy a podporu :). V tréninku jsem měl technický problém, takže jsem odjel jen tři kola, přesto jsem byl čtvrtý. V předkvalifikacím tréninku pátý a v kvalifikačním závodě třetí, to bylo super, protože strašně pršelo! Závody byly ale ještě těžší, v prvním jsem spadl dvakrát, ve druhém dokonce třikrát. Ale získal jsem body, takže žádný problém, navíc nejlepší pětka jde na pódium a já jsem byl pátý, takže jsem pro tebe tu bednu vlastně vybojoval haha, díky všem za pozornost a zdravím do České Republiky.“

A teď hurá na třídu do 65ccm. Pokud jsme mluvili o těžkých podmínkách pro třídu do 85ccm, tak co teprve malí prckové na malých motorkách? Doopravdy smekám před každým, kdo se vůbec do závodu pustil! I když kluci měli vyjeté koleje, neměli to o nic lehčí, ba naopak. S náročnými podmínkami si v trénincích nejlépe poradil mladý Dán Rasmus Pedersen. Za ním se pořadí dost měnilo. V kvalifikačním závodě to byl právě Pedersen, který odvodil celý závod a zvítězil s náskokem téměř půl minuty na druhého domácího Paula Bloye a třetího Nikitu Kucherova z Ruska. Z našich byl nejlepší 18. Martin Venhoda, 21. Patrik Příhoda a 26. Radek Větrovský.

Před prvním závodem 65ccm byl na trati také solidní slejvák a do warm-upu nastoupilo jen pět jezdců, z toho žádný z našich. Kluci se i v závodě dost natrápili, přesto opět suverénně kraloval Rasmus Pedersen! Ten zvítězil o 17s před druhým Maxem Palssonem ze Švédska a jeho krajanem Noelem Nilssonem. Radek Větrovský zajel skvělý závod a dojel 12., další naši již skončili bez bodů a to sice 28. Patrik Příhoda a 29. Martin Venhoda.

 Pro kluky na malých motorkách to muselo být peklo…

.

Ve druhé jízdě zvítězil král celého závodního víkendu – Dán Rasmus Pedersen. Tentokrát však jen s náskokem 7s před domácím Benem Hessem a půl minuty před třetím svým krajanem Magnusem Smithem. Fantastický úspěch čtvrtým místem zaznamenal teprve devítiletý!!! holandský supertalent Kay Karssemakers na Husqvarně. Tohoto klučinu jsem měl možnost sledovat na vlastní oči a vím, že jeho styl se v mnohém podobá Herlingsovi, uvidíme, co z něj vyroste, každopádně klobouk dolů v tak mladém věku prohánět starší a větší soupeře i v tak náročných podmínkách. Nejlepším z našich byl i tentokrát bodující 16. Radek Větrovský, pro jeden bod za dvacátou příčku v cíli se mohl radovat také Patrik Příhoda. Na 24. místě dokončil Martin Venhoda.

Celkové pořadí: 1. Rasmus Pedersen, 2. Nikita Kucherov, 3. Noel Nilsson…14. Radek Větrovský, 26. Patrik Příhoda a 27. Martin Venhoda.

Myslím, že se český juniorský motokros opět neztratil a je dobře, že si kluci vyzkoušeli také závody v náročných podmínkách, určitě získali spoustu zkušeností, které v budoucnu zúročí. Příštím závodem NW zóny EMX65,85 je závod v dánském Slagelse (24.-25.5.).

.

Děkuji za návštěvu  Martin Plesník

« zpět na přehled

Komentáře

Dosud nebyly přidány žádné komentáře.

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce