Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Informace

Davie Millsaps opět trénuje

 aneb jak mu sedí nová KTM 450 ?

 Jezdec týmu Rockstar Energy KTM Davie Millsaps za sebou má více smůly než kdokoliv jiný. V poslední AMA SX sezóně se tento jezdec držel 9 kol v čele průběžného hodnocení  a po té skončil na druhém místě za Ryan Villopoto,  kterému se začalo dařit až ke konci sezóny. Millsaps si vedl tak dobře, že jsme se nikdo nemohli dočkat na motokross v kterém se bohužel Millsaps neukázal díky jeho úrazu kolena. V průběhu jeho uzdravování se v jeho týmu změnila spousta věcí a jedna z největších změn, která Millsapse asi moc nenadchla, byla změna značky ze Suzuki na KTM. Millsaps byl se svou suzuki velice sehraný a přechod na evropskou  KTM pro něho nebyl vůbec lehký. Davie si však vedl dobře a na svou novou KTM450sx-f si začal rychle zvykat. Když už jsme se všichni těšili na Monster Cup tak Millsapse zastihla další kalamita a to v podobě polámaných kostí v chodidle a přervaného kotníkového vaziva. Tento úraz posadil Daviho opět na gauč na dobu šesti týdnů, nyní je Davie v pořádku a tento rozhovor byl zhotoven těsně před prvním Millsepsovým tréninkem.

.

Jo to byly " Suzuki" časy... Millsapsovi Suzuki rozhodně sedla.

.

TransworlMX: Právě jsi se uzdravil z úrazu, o kterém mnoho lidí nevědělo, snažil jsi to udržet v tajnosti ?

Davie Millsaps:  Ne to určitě ne, jenom jsem se s tím nechlubil na internetu….. Skočil jsem velký skok a při dopadu se mi nějak zvláštně zvrtla noha a zlomil jsem si kost v noze a přetrhal vazivo v kotníku. Byl to velice zvláštní úraz a do dnešního dne není nikomu jasné, proč a jak se to stalo.

Než ses zranil tak jsi byl už pět týdnů na nové motorce. Před tím jsi však dlouho nejezdil díky tvému předešlému úrazu kolena. Jak jsi se na tvé nové KTM cítil ?

Cítil jsem se skvěle, až do chvíle kdy se mi stal ten úraz. Myslel jsem, že to bude horší, ale opravdu jsem se cítil dobře. Ten úraz byl velice zvláštní, ale nyní jsem opět zdráv a cítím se skvěle.

Nyní popravdě, jaké to bylo si zvyknout na novou KTM ?

Samozřejmě že to bylo a stále je něco naprosto rozdílného, než na co jsem byl celý minulý rok zvyklý. Ale musím to brát tak, že mám motorku, na které můžu závodit a to je na konci dne to nejdůležitější. S novou KTM nám přibyla spousta lidí, kteří pro nás udělají všechno, co potřebujeme a stále dělají všechno možné, abychom motorku dostali tam, kde jí chceme mít. Tento fat je velice důležitý,  je to zázemí a podpora, kterou jsme u Suzuki neměli.  Samozřejmě to bude spousta tvrdé dřiny, než budu s tímto strojem stoprocentně spokojený, ale na druhé straně věřím, že KTM je toho schopna.

Dnes jsi zde, na motokrosové trati Milstone abys zjistil jak na tom je tvůj kotník. Je to poprvé po tvém úrazu co budeš jezdit?

Ano dnes je první den kdy mi doktoři povolili trénink ale i tak si nemyslím, že toho dnes moc najezdím, protože mě to stále dost hodně bolí. V kotníku mám jeden velký šroub, takže to bude chvíli trvat, než se to všechno usadí.

Kdy si myslíš, že budeš schopný začít trénovat na plno, na novou SX sezónu 2014 ?

Chtěl bych začít už příští týden. Před sebou mám ještě jednu rehabilitaci a poté by bolest měla  ustoupit nadobro což znamená,  že se do toho budu moci opřít naplno.

Na tuhle otázku je asi brzo ale zeptám se i tak. Jaké máš předsudky nebo co očekáváš pro SX sezónu 2014 ?

Minulý rok byl můj cíl zajet první pětku, ale to se nyní určitě změnilo. Když budu závodit, tak do toho dám všechno a pojedu, jak nejlépe umím. Pokud budu vědět, že jsem na trati udělal vše, co bylo v mých silách tak můj výsledek bude určitě dobrý a já s ním budu spokojen.

.

Přechod z Japonských modelů na evropský je pro jezdce vždy nejnáročnější.

.

Uvidíme jak se Millsapsovi povede tuto SX seonu 2014 !?

.

Co k tomu dodat: Myslím že Davie nebyl nadšený se změnou značek. Profesionálnímu jezdci trvá velice dlouho, než nalezne ty pravé nastavení na jeho motorku a taky mechanikům trvá dlouhé měsíce, než ví co má na motorce udělat když je jezdec nespokojený. Nechci Millsapse podcenit ale bojím se že SX sezóna 2014 se blíží moc rychle na to, aby byl Davie Millsaps stoprocentně sehraný s jeho novou KTM. Jednu věc ale píšu vždy a napíši ji znova. SX i MX je nevyzpytatelný sport a nikdy si nemůžeme být jistí s čím nás nová sezóna překvapí.

Děkuji za váš čas…. Mike-C-Fast….

« zpět na přehled

Komentáře

31.10.2013 12:16 mxrifer
Tá rockstar KTM je veľmi pekná, možno krajšia ako factory RedBull :D

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce