Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Informace

CAMS kalendář

 

 Zdravím všechny MX kingsáky, před nedávnem se zde objevily kalendáře na MMČR (AČR), dnes Vám jako první přinášíme také kalendáře a informace o MMČR (CAMS).

.

.

Kalendář INTER MISTROVSTVÍ ČR MX 2014


Po dopracování všech důležitých MX kalendářů a jejich aktuálních změn jak u nás, tak i v okolních zemích Výkonný výboru Divize motokrosu CAMS schválil KALENDÁŘ motokrosových závodů pod hlavičkou CAMS.

KALENDÁŘ INTER MČR MX CAMS 2014:

06.04.2014 TŘEMOŠNICE
19.04.2014 TBA
24.05.2014 VÍCENICE (sobota!)
13.07.2014 OPATOV 
18.10.2014 LEDEČ nad Sázavou (sobota!) 
+ vyhlášení celkových výsledků seriálu
Změna místa, termínu či pořadatele je vyhrazena po schválení sportovní autoritou CAMS. 

VYPSANÉ TŘÍDY:
65ccm
85ccm
MX2/MX2 Junior
Open

Závod se skládá ze dvou samostatně bodovaných jízd, do kterých nastupující jezdci každé třídy, na pevně stanovený čas (65ccm = 10 min., 85ccm = 15 min., MX2 = 25 min, OPEN = 30min.) + 2 kola. V každé jízdě jsou jezdci bodováni dle umístění od 1. do 20. místa body 25-22-20-18-16-15-14-13-12-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1.

V rámci MX2 je vyhlašováno i samostatné pořadí jezdců Junior. 

Nově se ve třídách MX2/Junior + OPEN započítává do celkových výsledků seriálu jen 9 nejlepších výsledků (nejhorší jízda se škrtá)!

Tak a teď přichází čas na můj komentář. Takže, určitě je perfektní systém bodování, který je spravedlivý pro všechny, včetně škrtání, i když je to malinko nepřehledné, tak se občas stane, že Vám klekne motorka nebo máte smůlu, takže si myslím, že jeden omyl v sezoně je správný směr, vzpomeňme například na závody MMČR (AČR) v roce 2013 kdy při novém systému bodování přišel Martin Michek o šanci na titul mistra ČR hned v první rozjížďce na prvním závodě.
Určitě je super, že jedou malí kluci zároveň s velkýma, je to pro ně pěkná zkušenost, délky rozjížděk také chválím, i když u třídy do 85ccm se všude u nás jezdí „jen“ 15 minut, přitom na ADACu a všude jinde normálně 20 a více, takže tohle je trošičku škoda, protože pak kluci vyjedou za hranice a odcházejí na fyzičku. Tratě? No, Třemošnice je CAMS klasika, takže víme co zhruba očekávat. Ovšem, termín, který je zvolený ve stejnou dobu jako první závod SMS Morava mi tolik nekoresponduje s výše uvedeným textem, CAMS se snažila většinou jít cestou nejmenšího odporu, ale tohle je tak trochu škoda pro Moraváky. K závodu s nápisem TBA (to znamená neznámým místem konání) se snad ani nemá cenu vyjadřovat, když nevíme o jakou trať jde. Vícenice? Tak za ty jsem rád, tato trať je z těch českých snad nejvíce podobná těm americkým a jsou zde pěkné velké skoky, určitě dobrá volba! Opatov? Pro mě jedna z těch absolutně nejoblíbenějších tratí v ČR! Je na pomezí Moravy a Čech, navíc je zde snadný přístup k trati, je zde velká spousta krásných skoků a pořadatelsky byly závody vždy zvládnuty na jedničku! A Ledeč nad Sázavou? Obvykle se zde začínalo a tak se pořadatelé potýkali se zhoršenými podmínkami (vloni byly kvůli blátu rozjížďky zkráceny), ovšem nevím, zda-li je výhra pořádat závody za polovinou října, protože v tu dobu to bývá obdobné. Trať je to ale určitě pěkná.
Tento šampionát je určitě zdravou konkurencí pro AČR a pokaždé, když jsem na závodech CAMS byl, jsem byl příjemně překvapen organizací závodů, jsem zvědav, jaké ceny se letos budou rozdávat na konci roku, a také jak závody budou hodnotit sami závodníci.

.

Děkuji za návštěvu   Martin Plesník 

« zpět na přehled

Komentáře

Dosud nebyly přidány žádné komentáře.

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce