Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Informace

ADAC SX- Dortmund 12.01.2014 Day Three !

 Poslední den v Dortmundu/ Martin Plesník 

Tak včera (v neděli) absolvovali jezdci poslední den ADAC SX v Dortmundu.
Nebudu Vás zdržovat, půjdeme přímo na věc!

.

65ccm - start finále

.


Jako už tradičně začneme třídou do 65ccm. Zde první dva dny zcela ovládl dlouhovlasý Carl Ostermann. Ani třetí den tomu nebyl výjimkou, kdy Ostermann urval holeshot a náskok si v pohodě hlídal od začátku až do cíle. Tentokrát neprobíhaly nějaké boje o stupně vítězů, karty byly rozdány ihned po startu, na druhém místě proplul celým závodem Marvin Mueller a třetí překvapivě, ale zaslouženě Tristan Lohmann. Ostermann tak mohl být vyhlášen doslova králem víkendu, kdy vyhrál všechny tréninky i závodní jízdy a kdo ví, třeba o něm v budoucnu ještě někdy uslyšíme.

Kawasaki KX 85 Shoot-Out se jako již tradičně těšil velké oblibě fanoušků, protože tento specifický závod na jedno kolo je velice atraktivní. Před branami finále opět zůstalo několik medailistů z dnů minulých, ovšem finále mělo i tak velice kvalitní zastoupení. A bylo doslova masakrální! Po startu šel do čela Nico Mueller, na nějž si ale ve druhé zatáčce vyšlápl Tom Oster a pak jej ještě na dvojáku přeskočil Ben Gosepath. Poslední zatáčka a cílová roleta! Oster v čele, daleko za ním Gosepath a Mueller…ale co se to děje? :O Neskutečné!!! Gosepath začíná skákat roletu po dvou (jako jediný za celý víkend z 85!!!) a neskutečně se blíží k Osterovi! Diváci šílí a Gosepath jde do čela! Poslední hrb jej však rozhazuje a letí lehce do strany, za zády má Muellera, kterému roleta vyšla také bravurně, nakonec vítězí Gosepath o tři desetinky sekundy! Druhý končí Mueller a třetí se ztrátou osmi desetin do rolety vedoucí Oster, to byl závod!
.

  Kawasaki KX 85 Shoot-Out - semifinálový boj


.

A jdeme na SX2! Tady opět již od tréninků vyhrával Sullivan Jaulin, ovšem ne s takovou noblesou jako v dnech minulých, za zády měl totiž svého týmového kolegu – Dominiqua Thuryho.
Závody byly opět de facto pouze o těchto dvou závodnících, ostatní výrazněji zaostávali.

.

start první jízdy SX2

.


V prvním finále bere holeshot Thury, za ním Colin, Soper atd. Kde je Jaulin? Zaspal na startu a začíná až z 8. pozice! To bude stíhačka. A taky že jo! Během dvou kol šestý, za další dvě kola čtvrtý a po trati doslova letí! I když Thury na něj tou dobou měl více než 6s náskok, nemohl být v klidu, protože jakmile se Jaulin prodral na druhé místo, začal zajíždět nejrychlejší kola závodu a na Thuryho se téměř dotáhl! Cílem však jako první projel Němec s náskokem vteřiny. Jaulin předvedl skvělou jízdu a klobouk dolů před jeho stíhačkou. Třetí místo nakonec po velké bitvě udržel Mathias Jorgensen před Adrienem Escoffierem. Po skvělém souboji v jízdě první byli všichni natěšeni na tu druhou.
V první zatáčce tam byl opět Thury, ovšem spolu s dalšími třemi jezdci šel k zemi. A tak se na první místo pohodlně dostal Jaulin. Thury se ukázal jako skvělý bojovník a i přes velkou ztrátu pokračoval dál v závodě z posledního místa. Jel kola na úrovni Jaulina a probil se na páté místo!!!
Při snaze dotáhnout se na stupně vítězů však před zraky domácího publika podruhé padá a závod nedokončí. To je škoda, protože jeho stíhačka byla kořením závodu. Vítězí tedy Jaulin, před dalším týmovým kolegou Olsenem a Escoffierem. Nedělní závod tak celkově vyhrál Jaulin před Escoffierem a Jorgensenem, domácí hrdina Thury skončil i přes nedokončenou druhou jízdu čtvrtý (se stejným počtem bodů jako druhý a třetí).

.

stupně vítězů třídy SX2 - neděle (zleva Adrien Escoffier, Sullivan Jaulin a Mathias Jorgensen)

.

Králem letošní SX sezony ve třídě SX2 se stal Sullivan Jaulin, který měl náskok na druhého Thuryho 53 bodů! Celkově třetí skončil Adrien Escoffier.

A teď vzhůru na SX1! První semifinále vyhrál za obrovského aplausu domácího publika Denis Ullrich, který povodil i Izoirda a Arandu, to bylo překvapení! I když to bylo způsobeno také tím, že Aranda měl tradičně špatný start a mocně dotahoval zezadu. Smolařem jízdy byl Boris Maillard, před kterým spadl jeden ze soupeřů a Boris již nestihl reagovat a narazil do něj také, tudíž z jisté postupové pozice musel do opravky.
Druhé semifinále je tady! Nejsilnější se opět ukazuje hvězda tohoto víkendu – Američan Gavin Faith. Za ním celkem v poklidu dojíždí jeho 19-ti letý krajan Jace Owen, na kterého se za boha nemohl dotáhnout třetí Florent Richier.

V Last chance šel do čela hned po startu Loic Rombout, za ním jeli Kouwenberg, Coulon, Rodriques, Bonini a Maillard. Maillard s Boninim však brzy šli přes všechny své soupeře s výjimkou Rombouta, který vedl od startu až do cíle. Souboj Maillard vs. Bonini začal gradovat dvě kola před cílem a vyvrcholil v předposlední zatáčce…kdy do smolaře večera Maillarda Bonini ve snaze o předjetí napálil a shodil sebe i Maillarda…tím pádem se na druhé postupové místo dostal Kouwenberg. Bonini byl nucen skončit, Maillard nakonec naštvaný projel jako sedmý cílem a finále se tak nezúčastnil.

Finále je tady. Adrenalin stoupá…kdo bude první? Opět je to Richier! Neskutečné, i z tak špatné startovní pozice se dostává do čela! Druhý Ullrich, dále Clarke, Kouwenberg, Aranda…a kde je Faith? Faith bohužel ve druhé zatáčce končí v kolizi s Lefrancoisem, chytá se za ruku a končí, to je obrovská škoda. Richier si pohodlně jede v čele, domácí publikum jásá a tlačí dopředu Ullricha, ten za sebou  má francouzské duo rychlíků - Izoirda s Arandou. Těm také dlouho neodolá. Aranda stejně jako po celý víkend zajíždí nejrychlejší kola závodu a dostává se před Izoirda na druhé místo. Richier však bez problémů vítězí s třísekundovým náskokem a zapisuje se do historie tohoto závodu, protože je králem králů v třicetileté historii tohoto závodu s největším počtem vyhraných jízd.
Druhý končí Aranda, třetí Izoird, čtvrtý Ullrich a pátý Clarke.

.

král králů Florent Richier

.

Vítězem Dortmundu se však stává Greg Aranda, protože se pátek do celkových výsledků nezapočítával. Druhý končí Florent Richier a třetí Dennis Ullrich.

A aby toho nebylo málo, Aranda získal také titul německého SX mistra před Richierem a Faithem.

Na závěr dne se opět o skvělé představení postarali FMX rideři, kdy opět brutální backflipové kombinace vytahovali především Villa, Bizouard a Rebeaud. Miralles a jeho whipy dostávaly diváky do varu. Mladý Němec Luc Ackermann poprvé domácímu publiku předvedl backflip nac nac a měl z toho ohromnou radost. No a na závěr tandem backflip Gillese de Jonga s Robem de Clercqem, i tentokrát nádherně přistáli a celá hala tleskala ve stoje! To je asi tak vše podstatné, co se v neděli odehrálo.
Doufám, že jste se příjemně bavili prostřednictvím live přenosů a celý víkend nás sledovali.

.

FMX show

« zpět na přehled

Komentáře

Dosud nebyly přidány žádné komentáře.

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce