Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Informace

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

 Zdravím všechny MX Kingsáky, ani vlastně nevím odkud začít, ale asi tak, že jsem se Vám od MXON až doteď neozval žádným článkem. Důvod je prostý - po absolvování maturity jsem postoupil dále a aktuálně jsem studentem na Báňské univerzitě, takže toho času bohužel příliš není, ale to není hlavní důvod, hlavním důvodem je, že jsem v uplynulých 14 dnech měl více focení, než jsem vlastně sám očekával (ale jsem za to hodně rád), takže Vám teď všechny čtyři focení naservíruji dohromady.

.

MX trénink Branky 7.10. Galerii naleznete v naší sekci "FOTO" nebo zde: www.mxkings.com/foto/

.

První akce, které jsem se zúčastnil, byl motokrosový trénink v úterý 7. října na mé domácí trati v Brankách. Ovšem na trať jsem přijel až někdy v pět hodin (a to jsem ještě o něco dřív utekl ze školy, abych to stihl), a tak se již poměrně stmívalo a podmínky nebyly úplně ideální, přesto jsem se pokusil využít je ve svůj prospěch a nakonec jsem si pohrál s bleskem a vyzkoušel věci, které jsem ještě nikdy neměl šanci zkusit. Bylo skvělé zde vidět letošního mistra SMS Morava ve třídě do 125ccm Ondru Togela na nové čtyřtaktní Suzuki. Vůbec to nevypadalo na jeho druhý trénink na této motorce a Ondra si s ní vyloženě hrál a posílal moc pěkné placky i scruby. Dalším z nováčků na dvěpade je také Honza Roztočil na Yamaze, tomu to šlo mnohem líp než na dvacce a poslal tam také jednu placku, na které dle slov kluků vypadá úplně jak Barcia…no nevím, to asi ne :D.

.

.


Posledním z kluků, kteří ještě tak pozdě na tréninku zůstali byl Dominik Rafaj, ten si stále pohrává s myšlenkou vyzkoušet FMX a nedávno si také zkusil, jaké to je skákat u Kuchty z rampy, přesto mě překvapilo, když během normálního tréninkového kola na mě na jedné z lavic vytáhl can cana. Po tréninku jsem si chtěl ještě vyzkoušet něco nového – a tak mi kluci zapózovali u motorek.
.

MX trénink Branky 2,  9.10. Galerii naleznete v sekci"FOTO" nebo zde: www.mxkings.com/foto/

.


Jelikož jsem fotky stihl během dlouhého čtvrtečního školního dne na notebooku udělat, pohrával jsem si s myšlenkou, že se na trať stavím i ve čtvrtek. Zkomplikovali a  zároveň mi to také ulehčili vlastní rodiče – jeli do Prahy a potřebovali odvézt na vlakové nádraží do Hranic na Moravě, což je přesně okolo tratě, takže jsem je jen odvezl a na cestě zpátky se zastavil alespoň na chvíli, sice i tentokrát již bylo na focení i trénování docela pozdě (okolo 17:15), přesto jsem stihl udělat několik fotek, popovídat si s klukama a zlepšovat dovednosti s bleskem, se kterým příliš často nefotím, a tak mě to opět neskutečným způsobem bavilo. Na tréninku jsme až do šesté hodiny večerní zůstali již jen s Filipem Kohoutkem a ten se mi mezi řečí zmínil, že se v sobotu jede Cross Country dvojic v nedalekých Vítonicích (asi 16km), což mi nějak zůstalo ležet v hlavě.

.

A i když se mi v sobotu ráno příliš nechtělo, do Vítonic jsem se nakonec na dvouhodinovku dvojic vydal a vůbec jsem později nelitoval. I když to byly „jen“ hobby závody na malé trati namotané křížem krážem a nedalo se zde najít moc zajímavých míst na focení, závody jsem si užil. Jako první šly na start kategorie Hobby 1 a Veterán. Přijel zde i několikanásobný účastník šestidenní Martin Gottvald, který byť věkem veterán, na trati tak rozhodně nevypadal a ve své třídě spolu se svým poněkud pomalejším parťákem Jiřím Benešem dle očekávání bez problémů vyhrál, zajímavostí pak ale bylo to, že zajel na vteřinu stejné nejrychlejší kolo celého dne.

.

Vítonice CC dvojic. Galerii naleznete v sekci "FOTO" nebo zde: www.mxkings.com/foto/

.


Po kategoriích Hobby1 a Veterán následovalo vyhlášení a pak už start kategorií Hobby2 a Profi. Zde to byly o každou z pozic zajímavé boje již od začátku závodu, nakonec se z vítězství radovala téměř domácí dvojice motokrosařů Filip Kohoutek s Davidem Novákem, kteří za sebou nechali i tak zkušené enduráky, jakými jsou Miloš Škuta se Standou Čtvrtkou. Byl to sice jen menší závod, ale i tak jsem byl rád za další den na trati a hlavně příjemně strávenou sobotu s kamarády.

Pro ty, koho by zajímaly kompletní výsledky z této akce, tak tady: casomira.eu/data/000252.pdf

.Poslední akcí, které jsem se aktivně zúčastnil, byl motokrosový trénink v Přerově (v sobotu 18.10.). Ten den jsem byl dopoledne na rally, ale když se mi Martin Krč ozval, že pojede do Přerova a jestli se nechci stavit, s chutí jsem z rally odjel o chvíli dříve a vyrazil směr Přerov. Byl jsem velice příjemně překvapen, když jsem na trati viděl nejen Martina, ale také Filipa Kohoutka, Davida Nováka, Martina Horyla, Lukáše Blažka a další.

.

MX trénink Přerov. Galerii naleznete v sekci "FOTO" nebo zde: www.mxkings.com/foto/

.


No, domluveno bylo jít na první lavici po startu, že to tam Martin párkrát složí a uvidíme co z toho bude, fotili jsme tam spolu i vloni, takže jsem zhruba věděl co čekat, no každopádně složeno to měl ještě jednou tolik co loňský rok, takže hned z první placky jsem byl trochu mimo, ostatně kluci to natáčeli na gopro a jejich komentáře byly nepublikovatelné :D. Nafotili jsme ještě spoustu dalších míst a snažili se oba postupnými kroky fotky zlepšovat. Po tréninku jsme nafotili ještě nějakou tu jízdu po zadním a atmosférovky. Strašně moc jsem si tento den užil, můžu říci, že to byl jeden z nejlepších dnů v mém životě – rally + motokros v jeden den…co víc si přát? Pak následovalo již jen rozloučení s klukama a hurá směr Branky.


A co říci na závěr? Bylo to úžasných 14 dní, ve kterých jsem si užil spoustu srandy a času s kamarády. Párkrát se mě několik lidí ptalo, proč trávím svůj volný čas s hobíkama na trati? Na tohle mám jednoduchou odpověď…užívám si každý den na trati a je mi jedno s kým, dělám to proto, že motokros miluju, je to pro mě relax, a protože mě focení baví, takže jsem rád za každou zkušenost a možnost jít si zafotit, navíc na takovýchto trénincích a závodech se toho vždy strašně moc naučím - mám možnost vyzkoušet si spoustu věcí, na které v sezoně není čas a chuť, popřemýšlet co zlepšit a co dělat jinak. Aktuálně se budu snažit využít každé příležitosti na focení, protože zima se již nezadržitelně blíží a kdo ví, jestli k nám motokrosovým nadšencům bude pánbůh stejně milosrdný jako na přelomu let 2013/2014. .

.

Děkuji za pozornost    Martin Plesník

« zpět na přehled

Komentáře

Dosud nebyly přidány žádné komentáře.

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce