Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Aktuality

Žhavíme Oakland SX

 aneb hurááá do čtvrtého kola !

.

 Takže za sebou máme jedno z nejbláznivějších kol AMA SX  jaké nikdo z nás už dlouho neviděl, nyní tu máme pátek a do dalšího závodu nám zbývají necelé dva dny. Nevím jak vy ale mám takový pocit, že Anahaim 2 byl pouze začátek něčeho na co nikdo z nás nebyl připravený. Nevidím žádný důvod, proč by zbytek sezóny nemohl být stejný nebo ještě bláznivější než minulý závod. Řeknu vám, že tento sport v USA sleduju už hooodně dlouho a alespoň si myslím, že jsem schopný závodní pole zanalyzovat a pokusit se odhadnout kdo může být vítěz v příštím kole. Minulý rok možná, ale v tomto roce, bych raději vsadil peníze na ruletu v kasinu než na potencionálního vítěze každého závodu v této AMA SX sezóně 2014 a myslím, že bych měl větší šanci vyhrát.

Vím, že o Reedovi se toho už napsalo více než dost,  ale on si tuto pozornost určitě zasloužil. Zdali ještě vyhraje nebo ne, nikdo z nás neví ale jak se již někdo z vás v komentářích zmínil, tak na tom až tak moc nesejde. To,  co Reedy předvedl minulý týden nebude dlouho zapomenuto a my všichni mu určitě přejeme jen to nejlepší. Na závěr  bych se chtěl zmínit, že Reed je jediný jezdec v Historii AMA SX který vyhrál závod na všech značkách motocyklu kromě KTM tím myslím Yamaha, Kawa, Suzuki a Honda . Tímto faktem se ještě nikdo pochlubit nemůže…

.

Oakland SX 2013 ... 

.

„Žhavíme Oakland SX“ začnu vzpomínkou na tento závod v minulém roce, kde se všichni hned po startu zapletli do hromadného pádu, kterému se pouze vyhnul Ryan Villopoto a už ve třetím kole měl náskok sedmi vteřin J !  Doufejme, že tohle nebude případ v Sobotu večer a všichni top jezdci odstartují tak jak mají. Další věc na kterou vás musím upozornit je něco, co tady už dlouho nebylo. Po třetím kole AMA SX tady máme pět top jezdců v čele bodového hodnocení. Rozdíl od prvního a pátého místa..nyní pozor !  Je  pouhých pět bodů ! mazec…. 

Asi bychom mohli začít s jezdcem, který Opět získal červené pozadí za své číslo, což znamená, že je opět v čele bodového hodnocení. Ken Roczen má náskok pouze jednoho bodu před Villopotem, což určitě není ta nejlepší vyhlídka do budoucna ale vedení je vedení ! Už se nestalo hodně dlouho aby nováček získal bodové vedení v prvním kole SX, v druhém kole ho ztratil a ve třetím opět získal. Jó Keny je prostě výjimečný a tak jak řekl v dokumentu „SX Behind The Dream“  tak si i počíná. Pro ty co tento film ještě neviděli, Keny říká tohle: „ Já to mám mentálně úplně jinak nastavené! Nezáleží na tom, jestli jsem nováček a tohle je můj první rok. Já tam prostě chci jet a vyhrát“! Žádná pokora, žádné skromné předsevzetí a po hlavě do toho. Ne všichni mají na to, aby tohle mohli říct, a ne všichni mají na to, aby si za tím mohli stát a potvrdili to jejich jízdou…. Ken Roczen je rozhodně ten který má na to aby tuhle sezónu mohl vyhrát.

.

Ten výraz tváře vždy mluví za vše....

.

Tak, Kennyho máme za sebou a tentokrát zůstaneme v týmu RedBull KTM a to jezdce RD5, který mě v posledním závodě velice překvapil. Nyní se nebavím pouze o finále, ale vše začalo už v HeatRace,  kde Dungey začal ukazovat agresivitu na kterou u něho nejsme zvyklí. Ryan Dungey ve svém Heatrace poslal k zemi jezdce týmu RCH Broc Tickle a v dalším kole málem sejmul druhého jezdce týmu RCH Joshe Hilla, když ho předjel a tím získal poslední kvalifikační pozici do finále. V hlavním závodě večera to Dungemu ještě nestačilo, v posledním kole to Dungey nasmažil na  Villopota a oba dva skončili na zemi ….WOW !? Bavíme se tady vůbec o Jezdci jménem Ryan Dungey, který by na trati neublížil ani svému největšímu nepříteli!? Ano bavíme, RD5 toho má zřejmě dost a už ho nebaví poslouchat ze všech stran, že kdyby byl více agresivní, tak by mohl více vyhrávat. No, pokud mu to vydrží i do příštího kola tak se máme na co těšit.

.

Dungey se s tím v Anahaimu 2 nemazlil.... že by nový RD !?

.

Villopoto je Villopoto a v mých očích má největší šanci vyhrát tento závod, ale čím je Ryan nervóznější, tím více chyb se dopouští a vidět Ryana na zemi není taky nic neobvyklého… James Stewart má podle mne taky velkou šanci vyhrát a i když v prvním kole spadnul a nedojel tak v bodovém hodnocení sedí na 6 pozici, se 16cti bodovou ztrátou za prvním místem což ho stále udržuje v honu na titul AMA SX 2014. JS7 v minulém kole nevypadal, že je už 100 procent zdravý ale i tak se udržel na druhém místě. Na Stewarta jsem v Oakladnu moc zvědavý a určitě nejsem sám. Justin Brayton v posledním kole taky nejel špatně a určitě ho nemůžeme vyloučit z první pětky a možná i pódia. Dnes jsem si myslel, že se rozepíšu na téma „Eli Tomac je zpět“ ale bohužel to vypadá že Tomaca opět neuvidíme. Když už jsme u těch zraněných jezdců tak se musím zmínit o Millsapsovi, který mě příjemně překvapil se zprávou, že ho možná uvidíme už v Atlantě což je mnohem lepší, než čekat na sezónu MX ! Canard, Bagget a Justin Bodgle by se měli oběvit v Dalasu což je také zahajovací kolo třídy 250 East .

.

Pokud se chce Barcia dostat do honu na titul, tak má na čase aby něco ukázal...

.

No a koho to tu máme úplně na konec !? Podle mne je stále velkým otazníkem této sezóny a určitě ne pouze v mých očích. Určitě už asi víte o kom je řeč… Kdo jiný než Bam Bam  Justin Barcia… Justi v prvních pár kolech ukázal celkem dobré časy ale jinak nic moc….  Justin určitě není spokojený s jeho výsledky a pokud se mu podaří holeshot, tak by se klidně mohl stát výhercem čtvrtého kola AMA SX v Oakladnu.

Ve třídě 250 jsem už tak trochu unavený vidět KTM a Hodnu v čele závodu, potom dvacet vteřin nic a až pak další jezdce. V posledním kole to měl Wilson hezky rozjeté, ale skončil na zemi,  což ho posunulo ze třetího na sedmé místo. Myslím že v Oakladnu to už nebude Ceely nebo Anderson ale jeden z těchto jezdců: Wilson, Zach Osborne a možná i Cooper nebo Justin Hill který se v posledním kole probojoval z posledního na páté místo ……. Tak jo, a v Sobotu večer brzo do postele určitě se bude na co dívat !!

.

Dean Willson vyhraje v Oaklandu !   :-)  nevím ale myslím si to ....

.

Děkuji za návštěvu ….Mike-C-Fast….

 

« zpět na přehled

Komentáře

25.01.2014 13:11 greenmonster450
Tak Tak dnes večer bude pódium žlutočerné _:-) !!!!
25.01.2014 11:51 KupcMa
myslím že na vítězství vystoupá dneska Red Bull KTM !!!
25.01.2014 11:17 Twitch
Vy otom ešte neviete ale vyhrá Stewart :-)
24.01.2014 22:42 Jaroslav Gazo | email
Ako najväčší fanda Reeda tipujem, že Vyhrá znova Reed! :) veď v A2 okúsil ako chutí víťaztvo tak prečo si to nezopakovať :D
24.01.2014 22:16 David
Řekl někdy Villopata, že miluje závodění? Já mám pocit, že to nesnáší víc a víc

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce