Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Aktuality

Žhavíme Indianapolis deváté kolo AMA SX ...

 aneb hurá do druhé půlky !

.

Žhavíme Indianapolis je tady a já musím konstatovat jeden fakt, s kterým budete souhlasit určitě i vy. Než se dostaneme k samotným závodům tak si v rychlosti připomeneme jezdce, který nám tuhle sezónu neočekávaně (pro většinu) ale velice příjemně zpestřil s pořádnou dávkou adrenalinu … Bohužel nyní je tento jezdec mimo hru, a nyní už víte, že se bavím o „Australském hromu z kamenného lomu“ jménem Chad Reed. Nezdá se vám, že od jeho zranění závodům něco chybí!?  I když nemusíte být Reedovi fanoušci, tak jste si možná všimli, že už to není takové, jako když tam byla Kawasaki s číslem 22! Proč jsem dnes začal právě takto? Určitě už víte, že jo J….  Kawasaki s číslem 22, už tento týden vystřídá Two Two Motosports Kawasaki s číslem 15 a na ní pojede sympaťák Dean Wilson. Já osobně věřím, že Wilson zajede první pětku, ne-li ještě lépe! K tomu abych si to myslel, mám několik důvodů. Když Wilson jel ve třídě 250 tak měl několikrát lepší časy než nejrychlejší jezdec ve třídě 450. Já vím, 250ka je jiný a lepe ovladatelný stroj ale Wilson je na rozdíl od Tomaca nebo Barcie velký klučina, který má nějaké to kilo navíc a věřím, že se mu na Reedové 450ce povede dobře. Dalším faktem je, že Reed se určitě zapojuje nebo zapojí jako druhý trenér, co se ježdění týče a to může být pro Wilsona velké plus. Dalším faktem je nervozita nebo tlak.. jaký tlak ? Jaká nervozita ? Správně, Wilson se bude bavit a nebude nic, co by mu bránilo, aby ze sebe vymáčkl 110 procent. Každopádně to bude hezké koření pro tento SX v Indianopolis a já se na Wilsonův výkon moc těším.

.

A tady ho máte při procházce v Indy.... a na motorce už je patnáctka :-)

.

Než se dostanu dále, tak se musím vrátit k minulému závodu a konkrétně bych se podíval na Mike Alessiho a Willa Hahna. To co Mike Alessi udělal, bylo absolutně neakceptovatelné. Alessiho sleduju celou jeho Kariéru a v USA jsem s ním dokonce prohodil pár slov a vždy se mi zdál, jako kluk který je v pohodě a o to víc nerozumím tomuto zkratu, kterému v panice neztratit poslední kvalifikační pozici Mike Alessi podlehnul. Nic na jeho omluvu ! To určitě ne, ale tento fakt absolutně zastínil Alessiho výkon, který byl v Atlantě naprosto úžasný a jeho časy, které Mike v závodě zajel byly naprosto neuvěřitelné !!!  Mrkněte :

.

Nejrychlejší časy závodu třídy 450

.

Mike se jako poslední a čtvrtý jezdec dostal pod hranici 53 vteřin! Stewart tento čas zajel už ve kvalifikaci, ale bohužel spadnul. Alessi byl několik kol v čele závodu a poté závod dokončil na šestém místě. Ocas nebo ne, ….  Tohle byl skvělý výkon !! Pouze pro vaší informaci, Alessiho motorka má do továrního stroje velice daleko, což jezdci také moc nepřidá, takže držet za sebou továrního jezdce jako je James Stewart a potom celé závodní pole třídy 450 tak dlouhou dobu je výkon, který si určitě zaslouží ocenění.

.

Mike Alessi.....bez komentáře 

.

Will Hahn zajel jeho nejlepší umístění sezóny a to čtvrté místo. Můžeme všichni říct: „WOW“   myslím, že ano ! Kdo z vás jste ještě neviděli druhou část „SX Behind The Dream“ tak se na to mrkněte a pak se vraťte k tomuto jezdci. Will Hahn vyhrál SX Titul ve třídě 250 v roce 2013 a poslední závod této sézony v Las Vegas  odjel se zlomenou rukou ! Ano, žádná prasklinka nebo něco…prostě zlomená ruka. Tento kluk má vůli z ocele a já bych se vůbec nedivil, kdy nás všechny opět šokoval s první pětkou. Nevím jestli má klučina na pódium ale nikdy nepodceňuj vůli a touhu takového jezdce jako je Will Hahn, který prohlásil, že má pět let ve třídě 450 aby vyhrál titul a, že to dokáže pouze neví kdy….

.

Will Hahn se jen tak nevzdá !

.

Další zajímavé téma je opět Roczen a Villopoto. Vím, že tohle téma omíláme pořád dokola, ale nejsme sami. Všechny světové MX weby tohle téma nechtějí nechat na pokoji, čehož jsem si všimnul i v několika rozhovorech po SX v Atlantě…. Nejvíce se mi líbil Jason Weigandt z Racer X, který je taktéž dlouholetým komentátorem AMA SX i MX. Tento legrační chlapík přiskočil s mikrofonem k Villopoťákovi a říká: „ tak co, Kenny dostane vyhazov, že jo „ ? nebo „ po tomto závodě už Kenyho na oběd asi nepozveš“ !?  Díval jsem se na Villopotovou tvář a s malým napětím a s velkou zvědavostí jsem očekával jeho reakci. Villo se jen zasmál a odpověděl, že pokud by měl titul vyhrát někdo jiný než on, tak by chtěl, aby to byl Keny.

 .

Keny věří, že titul této sezóny bude jeho..a co vy ?

.

 Roczen byl nucen na otázky tohoto rázu odpovědět také. Kenny říkal, že si všichni myslí jaké to musí být hrozné, ale doopravdy jsou v pohodě a stále kamarádi i když a nyní cituji: „ i když začínám být rychlejší“ !?!! WOW …..  potom Keny dodal, že to je jeho názor a, že věří, že Villopotův názor je stejný…. Je opravdu Villopotův názor stejný ? Má vůbec Villopoto místo na jeho názor ? Co kdyby se Villopoto seknul… s kým by Aldon Baker zůstal !?   Já vím, že spekulací by tu mohlo být více než dost, ale já i vy  tady letos vidíme jiného Villopota. Někdo z vás říká, že ho to už nebaví a že je unavený. Někdo zase říká, že se nemůže smířit s tím, že už není tak dominantní atd. atd. atd.  co je pravda a co ne, ví jenom sám Villopoto, ale faktem zůstává, že Villo je jiný ve stejné sezóně v které Aldon Baker přibral Roczena…..Tady je fotografie u které jsem si někde přečet: „Takové fotky berou za srdce, krása!“  možná mojí mamku ano, ale ne někoho kdo se o tento sport zajímá a ví co se děje v zákulisí… Od Kennyho tam upřímnosti a srdce vždy bude, ale už si nejsem tak jistý o té druhé straně, však se na foto pořádně podívejte…..

.

Nechci tady nic kazit, jen si myslím, že iniciativa zde pocházi od Roczena, Villo se jen veze.... možná !?

.

Všechno se stále točí kolem Roczena a Villopota protože jsou jenom 9 bodů od sebe v čele bodového hodnocení a důvodem je fakt, že třetí a čtvrté místo jsou dle všech moc daleko… Já si to ale nemyslím, vždyť nám stále zbývá devět závodů !?  Stewart je třetí se ztrátou 26 bodů a Ryan Dungey je čtyři body za Stewartem což znamená že mu na Villopota chybí 30 bodů. Nezapomínejte fakt, že jak Dungey tak Stewart nedojeli jeden závod ….. Když, budu psát o Dungeym tak vím, že nemusí vyhrát závod, ale taky vím, že se muže v každém závodě umístit na pódiu. Tohle ovšem nemohu říct o Stewartovi i když bych velice rád …O Stewartovi naopak mohu říct, že určitě vyhraje ještě pár závodů, ale už si nejsem tak jistý zdali může být v každém závodě na pódiu a vy všichni moc dobře víte proč L….

.

Pokud JS7 nespadne tak může vyhrát..ale to už všichni víme...

.

Zatím to není oficiální, ale vypadá to, že Barcia má poraněné koleno a v Indy závodit nebude. Davie Millsaps a Tray Canard se již připravují, ale tento týden je ještě neuvidíme. Vím, že poslední závod nebyl nic moc, ale mám tušení, že tentokrát to bude zajímavé…. Ptáte se proč ? Villo se už od Kenyho nenechá předjet a pokud Keny zatlačí tak to bude boj ! Série se přesunuje do druhé půlky a RD5 ještě nevyhrál závod ! Myslím, že tento víkend uvidíme agresivního Dungeyho který bude chtít vyhrát. James Stewart byl se svým pádem absolutně zdeptaný a věřte mi nebo ne… tento klučina chce vyhrát titul, a pokud to myslí vážně, jako že ano, tak to v Indy vidím na první místo nebo pořádný boj o pódium. Keny je pouze devět bodů za Villopotom a tak jako hladový žralok cítí krev tak i Roczen cítí červené pozadí ! Poslední tečky za tímto: „ Proč to bude masakr“ ?!?  Deany Wilson a Cole Seely na 450 !!

.

Cole Seely na 450 v Indy..hmm :-)

.

Než začnu třídu 250, tak se musím zmínit že tady máme další neoficiální zprávu a to, že Colle Selly pojede ve třídě 450 na motorce od Trey Canard… No nevím, měli bychom se radovat a říkat si, že to tam s Wilsonem rozjedou !?  Nejsem si tak jistý….. Před několika týdny se ptali Sellyho jestli pojede nějaký závod ve třídě 450 a on říkal, že tým nechce riskovat zranění, protože je v těsném boji o titul s Andersonem v jejich třídě 250 West. Taky říkal, že závodění je nejlepší věc jak se udržet ve formě a pokud by závodil tak by určitě nechtěl riskovat jeho první titul. Nevím….  Pokud Cole Selly pojede na plný plyn tak to tam s Wilsonem můžou moooc hezky zavařit !!!  Ok nyní se mrkněte na prvních pět časů z minulých závodů.

 .

Martin Davalos

.

Nerychlejší časy závodů ( finále) ve třídě 250

.

Dvalos a Adam byli jediní jezdci kteří se dostali pod hranici 54 vteřin. Wharton a Bogle nebyli o moc pozadu. Blake Bagget mne trochu zklamal, což také potvrzuje jeho čas, který je o vteřinu pomalejší než čas Davalose, který byl první…..  Věděli jste, že Martin Davalos závodí ve třídě 250 již devátým rokem a ještě nevyhrál titul !?  Je to tak…  ale tento rok to rozhodně vypadá, že na to má. Adam má stále červené pozadí a já mám tušení, že si ho udrží i po tomto závodě. Mám takový pocit, že Bagget tentokrát zaútočí a trochu nám zamíchá pódium..

.

Adam Cianciarulo

.

Děkuji za váš čas ....Mike-C-Fast....

.

PS:  450 Class- 1. Stewart 2. Villopoto 3. Dungey     250 Class- 1. Bagget  2. Davalos 3. Adam !

« zpět na přehled

Komentáře

28.02.2014 08:55 Fiky
Určitě to dopadne takhle: 450: 1. Stewart, 2. Roczen 3. Villopoto a 250 vyhraje Adam :) Yes..už se těšim!!
28.02.2014 07:01 KupcMa
450: Stewart, Villopoto, Roczen a 250: Davalos, Baggett, Cianciurulo
27.02.2014 22:28 Green
Baker asi nečekal, že by mohl Roczen mluvit do prvních 5 pozic v tabulce celkového pořadí :-D :-D, zajímalo by mne, co si Aldon myslí :-D :-D asi že to Villopoťáka nenastartovalo jak mělo, mělo to na něj zatlačit, ale spíš mi přijde, že RV žárlí, že má Aldon nového miláčka :-D
27.02.2014 22:25 Green
1.Stewart 2. Villo 3. Wilson :-) 1.Davalos 2.Cianc 3. Wharton
27.02.2014 22:10 vafo | email
Pekny clanocek,len my stale nejde do hlavy to trenovanie Villka a Roczena ako mozu spolu trenovat 2 najvacsi konkurenti to som este nevidel :))
27.02.2014 21:52 joe
1. Villo 2. Roczen 3. Stewart alebo Dungey neviem sa rozhodnut
27.02.2014 21:06 Jaroslav Gazo | email
450: 1Roczen, 2Dungey, 3Stewart, 250: 1Bagget, 2Adam, 3Davalos
27.02.2014 21:04 Jaroslav Gazo | email
Tak, tak ako odišiel Reedy tak to zostalo ,,nudné,, :-/ aj keď Roczen a Villopoto bol dobrý súboj, teším sa už na pretek, dúfam že to bude boj! :-)
27.02.2014 21:04 wenca.mx
Nádhera, uplně mi mluvíš z duše! :) uplně se slyšim jak tohle říkam každou neděli ráno přítelkyni a ta mi říká , počkej on je zase ten mladej němec prvn,on předjel i toho na kawě,toho jak spolu trénují? a co stewart, jede,spadnul? :D nedělní ráno někdy tajně natočím a hodim to sem, protože, já to prožívám takovým způsobem, že to snad není možný a když se do toho přisere mladá, to je konec :D :D :) díky za super článek před spaním :) 1st - stewart 2nd - roczen 3rd-hahn - začne bojovat, uvidíte

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce