Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Aktuality

Žhavíme Arlington-Třída 450

 aneb hurá na pořádnou hlínu !!!

 OK..tak jsem opět zpátky a tentokrát tady máme o moc zajímavější „žhavení“,  protože jde o třídu 450 kde to je letos takový masakr, jaký jsem už dlouho nezažil. Kdybych k tomu musel něco přiblížit, tak by to asi byl rok 2005 kdy tehdy velice arogantní James Bubba Stewart nastoupil do třídy 450, aby si porovnal síly se slavným Rickym Carimichaelem.  Tohle ale není článek o minulosti, ale o této Sobotě kde to kluci ze třídy 450 opět pořádně rozbalí!!! Takže tímto oficiálně zahajuji reportáž zvanou „ Žhavíme Arlington sedmé kolo AMA SX třída 450“ !! Bum a je to tady !

.

.

Čím bychom dnes měli začít !?  Stewart nebo Reed ? Ok..začneme Reedem  protože to, o co se tento Australský hurikán pokouší je neslýchané ! Zlomená obratel T1, zlomená lopatka, pohmožděné zápěstí a klíční kost jsou fakta které by jsme asi nenašli u žádného jezdce který by si dovolil zaujmout pozici na startovací bráně supercrossu v sérii AMA !? Ano je to pravda, ale Chad Reed si stojí za svým a stále to vypadá, že se pokusí závodit tuto Sobotu v Arlingtonu. Když se na to podíváte z jiného úhlu, tak Reedy má všechny důvody na světě aby to zkusil. Za prvé, je stále pouze patnáct bodů za prvním místem, a kdyby v posledním závodu vydržel o pět začátek navíc a nesnažil by se předjet Roczena  v posledním kole, tak by na tom mohl být dost dobře. Reed moc dobře ví, že v SX je všechno možné a byly tady doby, kdy jezdci v čele bodového hodnocení spadli nebo měli mechanickou závadu a hned bylo všechno jinak. Další fakt, na který jste možná zapomněli je 250 tisíc dolarů a Toyota Thundra pickup.( poud nevíte o čem je řeč, zde je odkaz:  ) Tyto ceny vyhraje jezdec, který vyhraje tři závody sezóny nebo bude mít v těchto třech závodech  nejvíce bodů. Tyto tři závody jsou Anahaim 3, Texas a New Jersey. Nevím, zdali Reed může vyhrát tento sobotní závod ale 250tisíc dolarů je částka, za kterou by mnozí z nás vydrželi kdejakou bolest…  Reeda jsme podcenili již mnohokrát a on nás vždy překvapil…… Každopádně bych se nedivil kdyby to Reed zabalil hned po kvalifikacích ale taky bych se nedivil kdyby Reed skončil na pódiu !!!  Poslední slova..Go reedy !!

.

.

OK..nyní je na řadě James Bubba Stewart Junior !! Čím je Stewart starší tím více se mi líbí ! Tím nemyslím jeho ale jeho jízdu, povahu a pohled na všechno co dělá. Vím, že mnozí z vás to nesnáší, ale mi to nevadí a stále to napíšu J .  Pokud byste Stewartovi dali desátou pozici v prvním závodě Anahaim 1, který nedojel díky pádu, kterého se dopustil při předjíždění prvního  místa, na kterém byl Roczen, tak nyní by Stewart byl na prvním místě v bodovém hodnocení. Momentálně je James na čtvrtém místě v bodovém hodnocení ale stále si myslím, že celý tým Yoshimura Suzuki věří, že mají stále šanci vyhrát tento titul. Než se dostanu dále tak se samozřejmě musím zmínit o prodloužení Stewartového kontraktu s jeho týmem Yoshimura Suzuki  pro rok 2015. Tato zpráva mne nikterak nepřekvapila, protože všichni musí vidět, že Stewart je v tomto týmu velice spokojený a všechno jim tam zřejmě klape jak má. Stewart byl jediný jezdec, u kterého jsem si byl jistý, že zůstane u svého týmu což, ale nemohu říct o zbytku závodního pole. V tomto roce končí kontrakty většině továrním jezdcům,  jako jsou Roczen, Willopoto, Barcia, Canard, Brayton, Musquin, Bagget, Anderson, Wilson a další… Když se sezóna bude blížit ke konci, tak tato situace bude vypadat jako burza na Wallstreet nebo krmení dravé zvěře. Jsem moc zvědavý,  kolik kluků změní týmy a značky motorek.

Nyní jsme trochu odbočili, takže zpět za Stewartem. Nyní se Stewart posunul na čtvrté místo v bodovém hodnocení a je 21 bodů za prvním místem kde samozřejmě sedí Ryan Villopoto. Nyní se AMA série stěhuje na jedny z nejoblíbenějších Stewartových tratí, takže uvidíme…..

.

.

Keny boy !!!  Myslíte si, že na tomto světě může být někdo, kdo tohoto kluka nemá rád!?  Samozřejmě nepočítám Herlingse J….  Souhlasím… asi těchto lidí moc nebude ! Keny je super talentovaný závodní, skoro vždy mu na jeho tváři záři úsměv a ještě jsem neslyšel, že by na někoho někdy hodil nějakou špínu. Již nyní je Roczen miláčkem amerických fanoušků a jeho popularita stále roste a sní určitě i jeho cena ale o tom až v jiné reportáži J.  Keny je devět bodů za Villopotem, což není moc, ale pro všechny,  kteří si brousí zuby na titul v této sezóně tady mám špatnou zprávu.  Série se stěhuje na East Coast což znamená, že zadní kolo Villopotovy motorky začne znova drtit hlínu těchto tratí východní Ameriky!  Jsem zvědavý, jak se na těchto tratích bude dařit Roczenovi, podle mě Kenymu tyto kluzké tratě vyhovovaly a to hlavně díky jeho stylu jízdy,  který je pravým opakem agresivního a násilného  stylu . Ken Roczen se s jeho motorkou nikdy nepere a proto jsme ho ani moc neviděli padat což nemůžeme říct o Stewartovi, Villopotovi, Dungeymu, Barciovi a Tomacovi…..  Dalším faktem, na který bych rád upozornil, bude obrovské množství cestování, na které není Ken při závodech zvyklý. Ve třídě 250 jezdci jedou pouze polovinu závodů a mají vice volna. V poslední Roczenové MX sezóně si Keny hodně stěžoval na únavu z cestování, říkal, že to je otrava na kterou není moc zvyklý. V sezóně SX je toho cestování dvakrát tolik a i když se vám to nezdá tak i tohle může ovlivnit výkony některých jezdců.  Texas není zrovna SX v kterém bych očekával zcela rozdílný povrch, jako třeba v Atlantě nebo Daytoně ale rozdíl tam určitě bude…. Uvidíme !

.

.

Ryan Villopoto je v absolutním klidu. Série opouští tratě, které doslova nenávidí a jede na tratě, které miluje. Na rozdíl od minulých let je v této fázi AMA SX série v čele bodového hodnocení s náskokem devíti bodů a Jezdec který byl pouze dva body za ním se zranil ( Reed).  Villopoto to má skvěle našlápnuté ale již jsme v minulosti byli svědky, kdy Villo zahodil sezónu za hlavu, díky brutálnímu úrazu. Doufám,  že se nic takového nestane ale když je Villopoto nervózní tak má tendence dělat chyby…..

.

Villo a jeho trenér Aldon Baker po závodě v San Diegu

.

Ryan Dungey !??  Ano jeden vykřičník a dva otazníky . Co se děje s Dungeym ? Já si myslím, že všechno čím si Dungey prochází je vinnou psychického rozpoložení a pokud bych měl na důvod jeho problému ukázat prstem, tak bych ukázal na Roczena.  Dungey minulý rok podepsal dvouletý kontrakt s KTM což byla určitě dobrá věc, protože si myslím, že v této situaci by mu KTM už dvouletý kontrakt nenabídla ! Proč !?  Všichni jsme věděli, že Keny pojede dobře ale, že pojede tak dobře netušil nikdo z nás…. Dungey už není středem pozornosti a v jednom hnízdě není nikdy místo pro dva orly. Kdyby Dungey neměl dvouletý kontrakt, tak bych  se vůbec nedivil, kdyby změnil tým.

Barcia je tuto sezónu tak nějak mimo a na rozdíl od Tomaca nemá žádný důvod proč tomu tak je ! Na začátku sezóny jsem věřil, že Barcia vyhraje několik závodů, ale nyní o tom už silně pochybuji. Tomac v minulém závodě dojel na sedmém  místě, ale pro jeho tým byl tento závod pouze testem motorky, nastavení a dalších věcí. Tomac si stále stěžoval na jeho rameno a také na nastavení motorky které prý bylo hrozné. Od Tomaca tuto Sobotu očekávám mnohem lepší jízdu !    Tuhle reportáž bych nemohl ukončit bez toho,  abych se nezmínil o jezdci jménem Weston Paick.

.

Eli Tomac

.

Jednou jsem mněl v komentářích otázku jestli to je nováček . Taky by mne  to hned napadlo, ale není to pravda. Tento klučina to v této třídě drtí už nějaký ten rok ale nějakým zázračným způsobem se mu začalo dařit až nyní. V roce 2010 jezdil na Yamaze a jeho nejlepší umístění bylo 14té místo. V roce 2011 se Weston Peick kvalifikoval pouze na 7 ze 16 závodů !? V roce 2012 jezdil pro dva týmy a nestálo to za nic. Rok 2013 pro něho byl trochu lepší ale zase nic extra. V tomto roce a v této sezóně zajel dvě páté místa při čemž neměl problém předjet několik továrních jezdců !!  Tento klučina se mi líbí a je to úžasný příklad toho, že když makáte a věříte v sama sebe, tak se můžete dočkat úspěchu i po několika letech neúspěšné kariéry. Co to znamená ? Nikdy se nevzdávejte a pamatujte si, že naděje umírá jako poslední. U Westona Peicka jeho naděje neumřela, ale naopak se proměnila v tovární nabídky pro rok 2015 J !

.

Znovuzrozený jezdec Weston Peick

.

Takže já vám děkuji za váš čas a dobře víte, že tuto reportáž nemohu ukončit bez tipu na Sobotní pódium, takže:  1.  Villopoto,  2. Stewart,  3. Roczen !

.

….Mike-C-Fast….

 

 

 

« zpět na přehled

Komentáře

17.02.2014 12:17 David
Bylo by skvělé přiblížit Peicka víc např. v samostatném článku
15.02.2014 22:54 Jaroslav Gazo | email
http://www.vipboxeu.co/sports/motorsports.html
15.02.2014 20:22 MIKE
Chlapi pokud by někdo měl nový link na SX live....šoupněte ho sem ..moc díky !
14.02.2014 18:22 Jaroslav Gazo | email
Podľa mňa to bude mať Reed iba úplne malinké prasklinky keď to 1 skener nenašiel, a ak mu to nejak ošetrili co si myslím že to majú v USA na dobrej úrovni lekárstvo, tak môj tip je: Villopoto, Reed a Stewart ale možno že to Reed osoli a vyhrá!!! Go reeedy gooo!!! Vôbec by som sa nečudoval!!! A tip mojej priateľky je: Villopoto, Stewart, a tá 94 :-D ( Roczen) ja žhavým arlington už od pondelka :-D
14.02.2014 16:56 Green
Tipuju Villopoto, JS, Roczen...Reed jestli má opravdu to co má a nastoupí tak je šílenec :-D, s prasklým obratlem, kličkou atd. nemůže prostě jet, jen kdyby ho poslepovali...jinak Mike, koukni co jsem Ti psal pred zacatkem teto sezony, když jsi dělal u jmen otazníky a vykřičníky...psal jsem Ti ať nezapomeneš na Westona! :-)
14.02.2014 16:30 Jenda
JS to dá na první.. a potom bude Dungey,Roczen a Villopoto
14.02.2014 16:15 Jenda
JS to dá na první.. a potom bude Dungey,Roczen a Villopoto
14.02.2014 13:54 MAK 166
Jestli nastoupí Reed,tak je pro mě hrdina a to ani nemusí postoupit do finále.Jinak to bude souboj RV a JS o vítězství.

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce