Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Aktuality

Vlak dojel do poslední stanice ! AMA SX Las Vegas Je Tady...

 Roczen a Musquin, nebo Tomac a Will Hahn ?!?

  Ani nevím, jak a kde začít, a doufám, že se vám chce číst, protože tohle se stručně napsat nedá . Tak jo, už vím jak začít ...co takhle když se řekne  " Las Vegas" poslední kolo AMA SX sezóny  ,vyvrcholení veškerého úsilí,rozdělování cen a bonusů. Mega finále ve třídě 250, kde těch nejlepších deset ze třídy 250 West a z 250 east pojede jedno mega finále, kde se nerozhodnou pouze dva tituly, ale taky se ukáže, kdo je z těchto dvou tříd nejlepší ! Anahaim jedna je první závod sezóny a říká se, že všichni jsou pod tlakem a nervozita vládne nade všemi. O Las Vegas SX se říká, pokud nemáš nervy z ocele a neumíš odolávat tlaku, nejezdi na startovací bránu .Bohužel, jezdci na bránu jít musí a jestli si s tímto tlakem umí poradit nebo ne, to už poznáme velice brzy !

Připraví někdo Villopota o jeho 75 000 dolarů bonus za první místo ve Vegas ?

Začneme s třídou 450, kde si určtě myslíte, že bude nuda, protože už vlastně o nic nejde. Asi si říkáte, že titul už je přidělěn a všichni jsou už tělem i duší v rychle se blížící MX sezóně ! Ano, přípravy na MX jsou určitě v plném proudu, ale to neznamená, že v tomto posledním SX o nic nejde . V Las Vegas je v této třídě stále velky kus Pizzy, která čeká aby byla rozdělana mezi jezdce, kteří si ji salouží. Takže začneme s bonusem za umístění v celkovém bodovém hodnocení, který není vyplácen týmy, ale samotnou AMA. Zde se podívejte, kolik peněz  jezdci dostanou od prvního do dvacátého místa. A aby se vám to lépe polykalo, tak jsem to převed na koruny :-)


1.    1 900 000,- 

2.     665 000,-

3.     475 000,-

4.     408 500,-

5.     313 500,-

6.     238 450,-

7.     219 450,-

8.     214 700,-

9.     210 000,-

10.   205 200,-

11.   203 775,-

12.   199 000,-

13.   194 000,-

14.   189 000,-

15.   184 000,-

16.   180 000,-

17.   175 000,-

18.   170 000,-

19.   168 000,-

20.   166 000,-

Boj o druhé celkové místo a deset tisíc dolarů je mezi Dungeym a Millsapsem.

Chceme to komentovat ? Nebo snad přirovnávat ? Nechceme .....si kazit náladu, takže budeme pokračovat :-)  Takže AMA na konci sezóny vyplácí bonusy v celkové hodnotě 6 739 775 Kč !  To je celkem velka pizza, nemyslíte ? Například mezi druhým a třetím místem je rozdíl 200 000 Kč...takže kdo pozve rodinu na dovolenou, Dungey, nebo Milssaps ? Tyto dva jezdce dělí pouze tři body, a i když peněz mají asi dost, tak dvěstě tisíc na zemi nenajdou ! Ale největší souboj se bude odehrávat o poslední dvacáté místo, o které se bude prát více méně známých jezdců . Poslední místo dostane 166 000 kč, ale dvacáté první dostane velkou nulu ! Tito kluci většinou jezdí sami pro sebe, nebo pro malé týmy, peněz moc nemají a určitě se o těchto 166 000 tisíc škaredě porvou.

Davie odjede závod a hned nastupuje operaci kolena, ale na MX chybět nebude !

Tak tohle byly bonusy AMA a nyní se přesuneme k bonusům vyplácenými týmy. Las Vegas je poslední a velká tečka za SX sezónou a výherci tohoto závodu zůstanou dlouho v paměti všech fanoušků, a to je důvod, proč týmy vyplácejí tučné odměny za umístění na pódiu . Ryan Villopoto má například bonus 75 000 dolarů ( 1 425 000 kč ) za první místo, k tomu si připočtěte jeho bonus od AMA  a máte tady částku, která vám určitě zaručí klidný spánek na dost dlouhou dobu. Millsaps, Dungey, Canard, Barcia a další jezdci to mají určitě stejně . Takže tady je pár důvodů, které nám zajistí dobrou podívanou ve třídě 450 !

Roczen při odjezdu z LCQ v minulém závodě ! Ta reportérka má odvahu ....

A nyní třída 250 east a 250 West ! Mám takový pocit, že tohle finále tříd 250 si budeme dlouho pamatovat . Takhle dramatické finále tu už dlouho nebylo a já už se nemůžu dočkat jak to všechno dopadne . Čtyři jezdci....dva tituly a jeden závod ! Musquin versus Will Hahn a Roczen versus Eli Tomac . Ptáte se mě, co bude největším klíčovým faktem k získání titulu ? Rychlost, zkušenost a talent budou v Las Vegas určitě důležité, ale schopnost se vypořádat s tlakem, trémou a nervozitou, bude v tomto finále nejdůležitější. Otázkou nyní zůstává, jak se stím tito jezdci vyrovnají. Můžeme začít s Marvinem Musquinem, který je pět bodů za Will Hanem a jediné, co musí udělat, je vyhrát a doufat, že Will Hahn dojede na třetím, nebo horším místě. Marvin toho nemá moc, co by mohl ztratit, ale má toho hodně, co by mohl získat, a proto si myslím, že co se týče tlaku, tak Marvin je na tom nejlíp .

Will Hahn je rychlý střelec a má pět bodů náskok . Marvin se musí snažit !

Will Hahn má pět bodů náskok a jeho mise je jasná ! Nezáleží, jak dojede závod, ale musí dojet před Musquinem. Na rozdíl od Marvina, Hahn nemá tolik zkušeností, jako Marvin Musquin, co se týče boje o titul ( MX GP MX2) . Řeknu vám, že bych radši vsadil na ruletu, než na tento závod ! Ale myslím si, že Musquin vyhraje závod, ale titul vyhraje Will Hahn, to jen jak to vidím já .

Bude Musqin jediný, co nabarví tento titul oranžovou barvou ??

Nyní Ken Roczen a Eli Tomac .Oba dva jezdci již vyhráli titul .Roczen v MX GP ve třídě MX2 a Tomac ve třídě 250 west . Takže zkušenosti mají oba, ale co se týče trémy, nervozity a schopnosti závodit pod tlakem, tak musím říct, že na tom nejsou tito dva střelci až tak dobře a hned vám řeknu, proč si to myslím. Před závody v Salt Lake City za Roczenem přišla redaktorka a zeptala se ho jestli mu nebude vadit, udělat rozhovor na téma titulu této sezóny. Roczen s úsměvem odpověděl, že s tím nemá absolutní problém . Po rozhovoru se kameraman i reportérka shodli na tom, že Roczen byl tak nervozní, až se mu celou dobu třásl hlas, což u něho nikdy nebylo zvykem. No a co ten večer následovalo, už všichni víte . Roczen se dopustil spousty zbrklých chyb a učinil velice nerozvážná rozhodnutí .Jedno z nich bylo, že odjel z Heatrace...... asi si neuvědomi,l že výběr startovacího pole v poslední šacni kvalifikace, závisí na umístění v heatrace. Výsledek ? Roczen seděl místo závodění na gauči ve svém kamiónu. Když o nic nejde, tak se jede dobře, ale být schopný dosáhnout dobrých výsledků pod extrémním tlakem, jaký je v Las Vegas, je něco, co zvládne jen opravdový šampión a kdo to bude, nám ukáže až sobotní večer.

Nervozita, tréma, tlak ...ustojí Roczen tlak v Las Vegas ?

Nyní Eli Tomac. Tento kluk je sympaťák ale, netají se stím, že Roczena v lásce moc nemá. Ale to je nyní vedlejší . Teď zpět k důvodu, proč si myslím že Tomac má taky co dělat, aby se s tímto velkým tlakem vypořádal. Před posledními závody Tomac udělal něco neobvyklého . Když se na brány sjížděla třída 450 na poslední kvalifikaci ,tak Tomac nebyl nikde k vidění. Nakonec ho spatřili v nejvyšší řadě v hledišti, jak tam sám sedí a dívá se na trať . A jak to dopadlo ? Tomac mohl vyhrát závod a nyní být v Las Vegas s hezkým bodovým náskokem. Namísto toho Tomac sice vystartoval na druhém místě, ale jel tak hrozně, že se v jednu chvíli ocitl až na jedenáctém místě. A  i když sice sice dojel na šestém místě, tak  tento výkon můžem bohužel zařadit k jeho nejhorším . Tréma ,nervozita a tlak jsou démoni, s kterými se tito špičkoví jezdci potýkají celou svou kariéru. Samozřejmě, tady jsou vyjímky jako RV1, který může odjet dvacet kol s Dungeym a Milssapsem za zády, a to v předposledním závodě sezóny ! Ten kluk je prostě zvíře, a proto vyhrál již tři tituly za sebou a určitě nejsou poslední. 

Kdo bude lepší ? Němec nebo Američan ?

Závěrem musím říct, že tohle byla docela dobrá sezóna, i když mě dva jezdci trochu zklamali, a to Chad Reed a James Stewart. Očekávál jsem od nich mnohem více, ale MX se blíží a oba dva nebudou chybět na startovacích bránách spolu s ostatníma, takže se máme na co těšit ! A co se týče titulů ve třídách 250 east a west ? Já to vidím oranžově ..a co vy ? 

Děkuji za váš čas....Mike-C-Fast....

« zpět na přehled

Komentáře

04.05.2013 22:49 JIrkaZ
Je nějaká šance to sledovat online???
04.05.2013 21:49 JIrkaZ
Je nějaká šance to sledovat online???
04.05.2013 09:35 mike
Ano pojede ,ale nemyslím že bude konkurencí pro první pětku....ale můžu se mýlit .Kariéra tohoto kluka byla jako horská dráha a i když má velký talent a rychlost tak to vždy něčím skazil...(tráva,alkohol,party atd.) ale možná dostal rozum a pojede dobře !
03.05.2013 22:07 kochanda
ještě Jason Lawrence pojede MX ne? :-)
03.05.2013 22:02 kochanda
ještě Jason Lawrence pojede MX ne? :-)

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce