Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Aktuality

Tyla Ratrray 2014 MX GP

 aneb Go Go Husky !

.

Určitě všichni znáte šampióna třídy  MX2  ze seriálu GP, rodáka z Jížní Afriky jménem Tyla Rattray který i v USA dosáhl celkem slušných úspěchů a to hlavně ve třídě 250. Před pár měsíci jste mohli na MX ranči v Millestounu  USA zahlédnout tohoto jezdce jak se prohání na na nové KTM. Tyla totiž podepsal smlouvu s továrním týmem ICE1 Racing Team na sezónu MX GP pro třídu MX1. Tento tým je novým týmem pro tovární značku Husqvarna která jak už určitě všichni víte byla zakoupena velmocí zvanou KTM. Tento tým neměl tyto tovární Husqvarny připraveny tak prostě posadili Tylu Rattreye na KTM než budou Husky ready. Konec konců je to jen rozdíl v plastech že jo …. Nyní je Tyla Rattray již tři týdny v Evropě kde testuje svůj nový stroj a připravuje se na MX GP 2014. I když tento nový Husky tým nemá až tak hvězdné obsazení tak si stále myslím, že  to v MX GP můžou hezky zamíchat a to v obou třídách. Ve třídě MX1 bude tento tým reprezentovat  Tyal Rattray a Todd Waters a ve třídě MX2 to bude skvělý mladý talent a drtič  Alexander Tonkov  spolu se Francouzkým pilotem Romain Febvre.  No…na Herlingse to asi stačit nebude a zajímavé to bude určitě …… Nyní si můžete přečíst krátký rozhovor který Tyla Ratray poskytnul  Transworld MX před odjezdem do Evropy.

 

TransworldMX: Budeš celý rok V Evropě nebo se vrátíš na pár závodů do AMA MX ?

Tyla Rattray: Celý rok budu v Evropě ale když sezóna skončí tak pojedu zpátky do US kde normálně žiju. V době sezóny MX GP můj tým chce abych byl tam což je logické. Můj tým má skvělé zázemí které sídlí v Belgii kde budu bydlet i já. První tři závody sezóny MX GP jsou v zámoří takže desátého ledna pojedu do Itálie kde budu bydlet v obytňáku až do prvního závodu který začíná prvního Března. Co se týče AMA MX tak to nevidím nadějně, protože moje hlavní soustředění bude na sezónu MX GP.

Jsi rád, že ses rozhodl závodit v Evropě. Vím že jsi v Evropě strávil dlouhou dobu a vše tam dobře znáš.

Rattray: Ano, přesně tak . V Evropě jsem strávil osm let a vyhrál jsem tam titul ve třídě MX2 takže moc dobře vím co můžu očekávat. Tady v USA jsem závodil pět let a nelituju ani jednoho dne. Bylo mi velkým potěšením závodit pro tak dobře postavený a zaběhnutý tým jako je Monster Energy Kawasaki v čele s úžasným manažerem Mitchem Paytonem ( chlap na vozíku). Nyní mám nové cíle ve třídě MX1 a je na čase tyto cíle realizovat.

Tvůj kontrakt na příští rok je velice zajímavý a to hlavně z toho důvodu že se jedná o Husky. Můž nám o tom něco říct z tvého pohledu?

Rattray: Ano, to máte pravdu. Mám skvělý kontrakt s Husqvarnou pro rok 2014 a opravdu se moc těším.  Je to pro mne skvělá příležitost a fakt že KTM koupila Husky naznačuje jenom to, že Husquarny budou skvělé stroje. Když jsem tuto nabídku dostal tak, jsem po ní okamžitě sáhnul, protože závodění v GP se mi vždy líbilo a věřím, že to pro mne bude dobrá změna. Ale ta nejdůležitější věc je že chci vyhrát MX1 titul !

Znamená to, že budeš závodit na KTM, která má jenom jiné plasty?

Rattray: Ano , to je přesně to co mi řekli i oni. Neznám úplné podrobnosti a specifické údaje ale tohle všichni říkají, takže to asi tak bude.  Husky bude skvělý stroj. Už jsem měl šanci jí otestovat a bylo to skvělé.

Co říkáš na fámu že Reed pojede Husqvarnu ?

Rattray: Vůbec bych se nedivil. KTM je v pozadí tohoto nového stroje takže všichni ví že to bude skvělá motorka. Nevím jestli by si Reed vybral tento stroj ale jedno vím jistě a to je že Husqvarna již plánuje tým v USA !

 .

.

Husky plánuje tým v USA …..Hmm, drsné !  KTM to prostě má vymáknuté. Byly doby, kdy by nikdo nevěřil, že se KTM v Americe chytí tak jako se chytla. Nyní je na řadě Husky, která má určitě stejný rozpočet jako KTM. USA má největší kupní sílu na světě a proto je cílem všech výrobců dostat jejich produkty do této země.  Husqvarny se mi moc líbí a už se nemůžu dočkat na tým, který tato společnost  v USA založí ….. V příštím roce budou všem lepším jezdcům končit jejich dvouleté kontrakty a já si myslím, že tohle bude moment kdy Husqvarna zaštěrká pokladničkou a ještě budeme překvapeni jaké v tomto týmu uvidíme jezdce J

Děkuji za váš čas....Mike-C-Fast.....

PS: Speciálně pro Twich a KupcMa a samozřejmě  pro  zbytek MXkingsáků :-)

« zpět na přehled

Komentáře

28.11.2013 22:45 KupcMa
díky moc za články ;)
28.11.2013 22:32 Martin Plesník
Na mě nezapomínej, skvěle se to čte od začátku až do konce Miku, skvělá práce! (y)
28.11.2013 15:36 Twitch
Dakujem že si nato našiel čas, aspon som sa zase dozvedel niečo nové :)

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce