Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Aktuality

Třinácté kolo AMA SX Texas !

 Kawasaki a Suzuki dominují v Texase ..

Velikonoce jsou za námi a s nimi  i dvoutýdenní volno v AMA SX .Volno je asi špatné slovo protože věřím že s blížící se MX sezónou byli všichni jezdci zaneprázdněni s přípravou jak na novou sezónu MX tak na konec toho SX 2013 ! Chad Reed nyní odpočivá po operaci jeho kolena a na druhé straně Tray Canard je zpět v akci po slabém otřesu mozku který utrpěl v posledním pádu. Masquin a Will Hahn jsou všechno možné jenom ne kamarádi a Ryan Villopoto je jeden velký zelený terč pro zbytek naší rychlé pětky která je už unavená vidět Villopotoa čtyřikrát za sebou vyhrát závod ! Takže dost řečí a mrkneme se na kvalifikace !

.

Ve třídě 450 to byla KTM číslo pět a na ní samozřejmě Ryan Dungey kterému se podařil zajet nejrychlejší čas kvalifikace a to 51.2 .  Bývaly doby kdy kvalifikační závody předurčily vítěze závodu ale dnes jsou všichni velice rychlí a časy jsou tak blízko že člověk nikdy neví jak to dopadne . Konec konců Stewart měl skoro vždy nejrychlejší čas a po té ve finále pohořel.   Dalších pět nejrychlejšíš jezdců bylo v rozmezí jedné vteřiny . Druhý nejrychlejší byl Trey Canard, potom následoval Stewart,Barcia,Villopoto a Davie Milssaps. Ve třídě 250 to jenom jiskřilo a všichni jsou zvědaví jestli Will Hahn konečně pokoří našeho mladého Francouze a vyhraje závod. Už ve kvalifikaci bylo vidět že hon na titul je pouze mezi těmito dvěma jezdci jejichž rychlost byla o stupeň vyšší než zbytek závodního pole. Will Hahn vypadal po dobu celé kvalifikace nerychlejší až do posledního kola  kdy Musquin zajel nejrychlejší čas a opět vnesl nervozitu do týmu Willa Hahna ! Hahn skončil s druhým nejrychlejším časem a třetí byl Tyler Bowers.

OK ! První předkrm v podobě kvalifikace je za námi a máme tady Heatrace 1 třídy 250 . Will Hahn si stál za svými slovy když po posledním závodu řekl že dnes uvidíme nového a jiného jezdce ! Will Hahn urval holeshot a svelkým náskokem vyhrál tento závod. Druhý byl Cole Thopson a třetí dojel Lance Vincent. Heatrace číslo dvě třídy 250 je odstartován a k velkému překvapení nás všech to je Marvin Musquin kdo urval holeshot a nyní je v čele závodu. Druhý je arenokrosový šampión Tyler Bowers a třetí náš dlouhovlasý zpěvák na suzuki číslo třináct Blake Wharton . Tohle pořadí vydrží až do konce závodu. Musquin a Will Hahn vymetají heatrace 1 a 2 !

.

450sátky jsou tady a jejich první Heatrace je odstartován . Tray Canard urval holeshot ale za ním to nevypadá dobře díky hromadné kolizi v které skončila spousta jezdců a mezi něma i Davie Milsaps který vystartoval na dvanáctém místě. Josh Hill je druhý a Barcia vystartoval jako třetí. Tray Canard vyhrává tento heatrace  ,druhý dojíždí Barcia a první trojku uzavírá Josh Hill. Milssaps se probojoval na čtvrté místo. Třída 450,heatrace 2 je na startovacích bránách . Tento Heatrace vypadá zajímavě už od samého začátku a to díky tomu že tady máme všechny rychlé jezdce dohromady ! Villopoto ,Stewart i Dungey ! Závod je odstartován a v čele vidíme Mike Alessi ,za ním se žene Ryan Villopoto ,Stewart a Dungey jsou na šestém a sedmém místě . Villopoto dlouho nečeká ,předjíždí Alessiho a dostává se do vedení . Druhé kolo je tady a máme tady červonou vlajku ! Jezdci se řadí jeden za druhým v pořadí v jakém byl závod ukončen a závod se restartuje. Villopoto je stále v čele závodu . Stewart se dotal na druhé místo ,Dungey je nyní pátý . Závod končí a vyhrává Ryan Villopoto .Stewart je druhý ,Mike Alessi třetí a Ryan Dungey dojíždí na čtvrtém místě .

.

Předkrmy a omáčky jsou za námi a tento večer nám konečně servíruje hlavní chod večera ! Finále třídy 250 je tady a s ním i číslo 25 a 19 na startovacích bránách. Závod je odstartován a první zatáčka nám opět přináší hromadnou kolizi . Naštěstí naše rychlá trojka tímto nebyla nikterak drasticky ovlivněna a závod je v plném proudu. V čele závodu je Blake Wharton kterého pronásleduje Marvin Musquin. Will Hahn je na třetím místě a dívá se jak se ti dva před ním mydlí ! Musquin předjíždí Whartona ale ten mu to v zápětí vrací a bere si první pozici zpět . V šestém kole se Musquin pokouší zaútočit na Whartona ale nezvládá situaci ,vyjíždí z tratě a končí na zemi. Rychle se vrací na trať a je stále třetí . Will Hahn využil Marvinové chyby a nyní je na druhém místě a brousí si zuby na Whartona který je stále v čele tohoto finále.  Will Hahn je stále druhý a vyvíjí tlak na Whartona ale pokaždé když ho chce předjet tak dělá chybu .  Wharton vyhrává jeho první závod sezóny. Will Hahn dojíždí na druhém místě a Musquin se musí spokojit s třetím místem ! V této třídě zbývají pouze dva závody a Musquin je pouze osm bodů za prvním místem kde je samozřejmě Will Hahn. Příští týden bude určitě zajímavý.

.

 

Finále třídy 450 je tady a sním i poslední závod tohoto večera. Mike Alessi opět vystartoval jako první ale moc dlouho ve předu nevydržel . První kolo ještě neskončilo a zelená Kawasaki je opět v čele závodu . Tray Canard je druhý ,Alessi třetí ,potom Ryan Dungey a za ním číslo sedm James Stewart. Davie Milssaps je na sedmé pozici. Závod se řítí vpřed a Ryan Villopoto si klasicky vytváří hezký náskok a opět všem ukazuje kdo je v této třídě číslo jedna. Mezitím co se Villopoto prohání v čele závodu se zapnutým tempomatem za jeho zády se odehrává bitva mezi Canard ,Dungey a Stewart. Stewart i Dungey předjíždí Canarda a dostávají se na druhé a třetí místo. Závod je v polovině a Ryan Villopoto je stále v čele tohoto závodu . Za Villopotem je pětivteřinová peřina a za ní je Ryan Dungey se Stewartem v těsném závěsu. Canard je čtvrtý , Barcia pátý a Milssaps se nachází na né moc dobrém sedmém místě . Stewart se snaží tlačit na Dungyho ale klasicky mu to ujíždí a Stewart jde opět k zemi ! I když vjíždí zpět na trať tak jede velice pomalu a nakonec odbočuje k mechanikům kteří se něco snaží rychle opravit. Stewart vjíždí zpátky na trať ale za malou chvíli opět odjíždí a jeho večer je zase v pr….Stewat bude brzy druhým otazníkem AMA Sezóny 2013!  Závod je u konce a Ryan Villopoto vyhrává jeho osmý závod sezóny a pátý závod za sebou ! Myslím si že jediná věc která zastaví Villopotoa ve získání tohoto AMA SX Titulu 2013 je atomová válka ! To se asi nestane a v mých očích je Villopoto na cestě ke svému třetímu SX titulu za sebou ! Dungey dojíždí na druhém místě ,Canard hezké třetí místo . Barcia a Milssaps uzavírají první pětku !

Nyní Má Villopoto 21 bodů na Milssapse a 25 na Dungyho ,to je jeden celý závod !?  Jak to tak půjde dál tak budeme znát šampióna této série už  v předposledním závodu 

Děkuji za váš čas ....Mike-C-Fast.....

Výsledky a hodnocení:

 250 East finále 

 1. Blake Wharton – SUZ
 2. Wil Hahn – HON
 3. Marvin Musquin – KTM
 4. Tyler Bowers – KAW
 5. Gavin Faith – HON
 6. Cole Thompson – HON
 7. PJ Larsen -
 8. L Vincent – KTM
 9. D Herriein – HON
 10. S Clarke – KTM
 11. L Kilbarger – HON
 12. Z Williams – HON
 13. Vince Friese – HON
 14. J Richardson – HON
 15. R Zimmer – HON
 16. B Ripple – KTM
 17. A J Catanzaro – KAW
 18. C Crawford – KAW
 19. Mitchell Oldemburg – HON
 20. Zack Freeberg – HON

250 East Bodové hodnocení

 1. Wil Hahn – 156
 2. Marvin Musquin – 148
 3. Blake Wharton – 133
 4. Vince Friese – 89
 5. Dean Wilson – 87
 6. Gavin Faith – 82
 7. Kyle Peters – 78
 8. Cole Thompson – 72
 9. Jeremy Martin – 71
 10. Justin Hill – 68
 11. James Decotis – 66
 12. PJ Larsen – 54
 13. Mitchell Oldenburg – 51
 14. Lance Vincent – 51
 15. AJ Catanzaro – 49
 16. Zach Bell – 37
 17. Zack Freeberg – 36
 18. Levi Kilbarger – 34
 19. Jackson Richardson – 33
 20. Steven Clarke – 27

450 Finále

 1. Ryan Villopoto – KAW
 2. Ryan Dungey – KTM
 3. Trey Canard – HON
 4. Justin Barcia – HON
 5. Davi Millsaps – SUZ
 6. Justin Brayton – YAM
 7. Andrew Short – KTM
 8. Josh Hill – SUZ
 9. Jake Weimer – KAW
 10. Broc Tickle – SUZ
 11. Matt Goerke – KTM
 12. P Nicoletti – YAM
 13. Robert Kiniry – YAM
 14. L Smith – KTM
 15. Chris Blose – YAM
 16. Kyle Partridge -
 17. Weston Peick – SUZ
 18. Adam Enticknap -
 19. James Stewart – SUZ
 20. Mike Alessi – SUZ

450 Bodové hodnocení

 1. Ryan Villopoto – 277
 2. Davi Millsaps – 256
 3. Ryan Dungey – 252
 4. Justin Barcia – 202
 5. Chad Reed – 196
 6. Trey Canard – 185
 7. James Stewart – 171
 8. Andrew Short – 162
 9. Justin Brayton – 137
 10. Broc Tickle – 133
 11. Matt Goerke – 129
 12. Jake Weimer – 106
 13. Mike Alessi – 85
 14. Weston Peick – 63
 15. Eli Tomac – 52
 16. Josh Hill – 50
 17. Robert Kiniry – 45
 18. Josh Grant – 40
 19. Jimmy Albertson – 38
 20. Kyle Chisholm – 38

« zpět na přehled

Komentáře

14.04.2013 18:33 JIRKAZ
Vilopoto je neskutečný robocop, to jak je chroupal o kolo jednoho po druhém jako by snad jel jinou soutěž...

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce