Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Aktuality

SMS Morava - Přerov 2014 je za námi !

 Report plus foto..Martin Plesník 

 Zdravím všechny MX Kingsáky a fanoušky MX, v sobotu 19.4. se odjel druhý závod seriálu SMS Morava na známé trati v Přerovské rokli. Účast jezdců byla více než kvalitní, pořadatelé trať kropili již od pátku, a tak v sobotu ráno byl na trati idoš. Na kvalifikace se udělaly kostičky a na první závodní jízdy pořadatelé opět zvládali kropit. Při druhé jízdě Hobíků se lehce zatáhlo, při závodě tříd do 65+85ccm již bylo pořádně černo a těsně před startem juniorů řachnul doslova brutální slejvák, který odnesli všichni účastníci! To se také odrazilo na počtu startujících v druhých rozjížďkách. Na závěr byly rozdány velice pěkné poháry, teď se ale podívejme na dění v jednotlivých třídách podrobněji.

.


 Přerovská trať v celé své kráse

Více fotografií naleznete v naší sekci " FOTO" www.mxkings.com/foto/  + kopletní / všechny fotky ze závodů naleznete zdeplus.google.com/photos/118092733085147675234/albums/6005121559119778513

.

Jako první na start tradičně vyrazili Hobíci, kteří jsou rozdělení do dvou tříd – Hobby MX2 a Hobby Open. Holeshot pro Zdeňka Malíška. Do čela brzy šel Jiří Zavadil, za ním však jako stín bojoval Jan Lukáš. Tato dvojice předvedla nádherný souboj od začátku až do konce, kdy Lukáš nedal Zavadilovi ani na vteřinu vydechnout! Cílem jako první projel Zavadil, ale s náskokem pouhopouhých 0,7s na Lukáše! Třetí dojel Roman Skoček (všichni Hobby MX2).

.

 start třídy Hobby

.

Ve druhém závodě urval holeshot Petr Migdal na KTM. Toho ale brzy předjel Jan Lukáš, který si vypracoval během prvního kola solidní náskok. V předposlední zatáčce prvního kola mu však na nakropené trati podjelo zadní kolo a spadl…než zvedl svůj motocykl, předjelo jej devět soupeřů, do cíle se stačil probojovat jen na páté místo. V průběhu závodu se dostal na první místo Jiří Bradáč s Yamahou a toto vedení nepustil až do konce. Druhý skončil Petr Migdal (vítěz Hobby MX2) a třetí nakonec po velkém boji Roman Skoček.

.

Celkové výsledky Hobby MX2:

1. Jiří Zavadil                      45b.
2. Roman Skoček             42b.
3. Jan Lukáš                       40b.

.

Celkové výsledky Hobby Open:

1. Radim Kletenský         45b.
2. Jiří Bradáč                      43b.
3. Tomáš Křivonoska      38b.

.

Po Hobících se na start pustili vždy ti nejmenší – jezdci tříd do 65 a 85ccm, kteří v tomto seriálu startují dohromady. Chápu, že tříd je hodně a času je málo, ovšem loňské sloučení těchto tříd se mi příliš nelíbí. Nejen, že kluci ze tříd do 85ccm jsou ochuzeni o náročné pasáže tratí – např. v Přerově pověstná rokle, ale také jedou kratší čas než například na MMČR či ADACu. A hlavním problémem jsou skoky, kdy malí kluci ze třídy na 65ccm neskáčou téměř žádné větší skoky a naopak mezi 85ccm je velký problém najít někoho, kdo je neskáče, je to velmi nebezpečné, protože takhle je snadné někomu skočit de facto na záda…v Přerově to bylo párkrát jen o fous. A taky kluci na 65ccm ze závodů nic nemají, když jim velcí kluci dávají dvě kola…asi by se mělo vedení SMS Morava zamyslet nad tím, jak tento problém vyřešit, i když se prozatím krom incidentu vloni v Mohelnici nic vážnějšího nestalo, myslím si, že je to jen otázkou času…
.

 Bronzový Marek Nešpor byl překvapením závodu

.

První jízda je tady a s ní i holeshot pro Samuela Struka. Za ním se seřazují jezdci týmu Training JB – Marek Nešpor a Adam Dušek. Největší favorit Jozef Posluch ze Slovenska začíná až ze 6. pozice, ovšem to se během jediného kola mění a Posluch je rázem v čele. Pořadí Posluch, Struk, Dušek a Riedl vydrželo až do šestého kola, kdy výborně jedoucí Tomáš Pala na nové Yamaze předjel Riedla. To ale nebylo vše, pak nemocí sužovanému Duškovi začaly docházet síly a toho Pala dokonale využil, dostal se na třetí místo a to udržel až do cíle. Zvítězil suverénně Jozef Posluch, který před druhým Strukem měl více než desetisekundový náskok v cíli. Ve třídě do 65ccm zvítězil Lukáš Janiš před hostem ze Slovenska Nikolasem Markem a Tomášem Švirákem.

.

Vítězný Jozef Posluch

.


Do druhé jízdy již nenastoupil Adam Dušek, který aktuálně leží nemocný doma v posteli, snad se uzdraví do ADACu. Do druhé jízdy měl opět nejlepší start Samuel Struk, za ním se vyvezli Tomáš Pala a Marek Nešpor. Vítěz první jízdy Posluch opět odstartoval špatně, přesto na konci prvního kola již projížděl jako první. Druhý Struk, třetí Nešpor, čtvrtý Pala a pátý Riedl. Tohle pořadí vydrželo více než pět kol, pak však Pala upadl a přenechal svou pozici Riedlovi. Poté upadl znova a ještě jednou …zastavil tedy u svého táty a ten zjistil, že mu nefunguje brzda…i tak závod alespoň dokroužil na dvanáctém místě a získal pár bodíků.Nic zvláštního se až do cíle nestalo a opět tedy zvítězil skvěle jedoucí Jozef Posluch, o druhé místo to byl tuhý boj až do konce, úspěšnější byl Samuel Struk, který svého soka Marka Nešpora porazil o necelé dvě vteřiny. O skvělé jízdě Poslucha svědčí také to, že sedmý v pořadí od něj dostal kolo. Ve třídě do 65ccm opět zvítězil Lukáš Janiš. Druhý nakonec po nádherné bitvě projel cílem Tomáš Švirák, který se na druhé místo probojoval až v posledním kole a svého slovenského soupeře Nikolase Marka porazil o půl vteřiny!

.

Celkové výsledky 65ccm:

1. Lukáš Janiš                 50b.
2. Tomáš Švirák              42b.
3. Nikolas Marek             42b.

.

Celkové výsledky 85ccm:

1. Jozef Posluch             50b.
2. Samuel Struk              44b.
3. Marek Nešpor             35b.

.
  Holeshot Jakuba Zmeškala (131)

.

Teď hurá na juniorské třídy do 125ccm a MX2 Junior, které také závodí pospolu. V těchto třídách se jako největší favorit dle tréninků jevil téměř domácí Jakub Zmeškal, dále slovenský host Denis Poláš, Jiří Pach a Ondřej Tögel. Před závodem jsem se sázel s kamarády, že holeshot urve Kuba Zmeškal, protože zatím pokaždé, co jsem v Přerově byl, jej získal právě on. Bohužel se nikdo nevsadil, přesto jsem měl velkou radost, když se tam Kuba objevil. Za svými zády měl však Denise Poláše a Martina Vaškebu. Smolaři první jízdy byli čtvrtý a pátý z kvalifikace – Ondřej Tögel a Jakub Číž. Ondra po špatné startu šel hodně dopředu, pak však nepěkně upadl v táhlé zatáčce a závod dokončil v hloubi pole a Kuba chytl hned dva defekty v jedné rozjížďce....

.

 Scrubující vítěz první jízdy Denis Poláš

.

Během prvního kola šel na třetí místo na čtyřtaktní 250 netradičně jedoucí Pach. Pach jel skutečně výborně a během dalšího kola si vyšlápl i na Poláše a postupně začal stahovat Zmeškala. Ten se však nechtěl vzdát a tak to byl nádherný souboj, přesto zhruba v polovině závodu šel Pach do čela. Poláš na tuto dvojici již očividně ztrácel. Myslel jsem si, že Pach po předjetí pohodlně bude zvyšovat náskok a vyhraje. Opak byl však pravdou, Zmeškal nechtěl prohrát a tak se kousl a bojoval ze všech sil. Potom, co nastudoval Pachovy stopy se dokonce pokoušel o útoky! Chvílemi to už už vypadalo, že půjde zpět do čela, to se však nedařilo. Na emosáku scruboval jako o život a tam vždy Pacha stáhl, přesto to stále nestačilo. Pak se začali do cesty plést okoláci. A tak tento souboj dostal další náboj! V Polášovi jakoby bouchly saze a během dvou kol byl přilepený na této dvojici! Skvělý souboj začal vrcholit, když Zmeškal konečně našel skulinku a pokusil se předjet Pacha, přitom však chyboval, skončil v břehu a předjel jej Poláš! Ten začal stíhat vedoucího Pacha a vypadalo to na skvělý souboj. Při nájezdu do posledního kola vedl Jiří Pach, Denis Poláš však projížděl snad desetinu za ním! A při nájezdu na první lavici po startu Pacha doslova „předplackoval“ a šel do čela!!! Denis Poláš vítězí za obrovské radosti a aplausu rodinných příslušníků o jednu vteřinu před Jiřím Pachem. Skvěle jedoucí Zmeškal končí po chybě jako třetí, čtvrtý Tomáš Osička a pátý Filip Gross.

.

Souboj o vítězství v první jízdě mezi Pachem (138) a Polášem (97)

.

Druhá jízda je tady, ovšem v době, kdy jezdci čekali v předstartovním prostoru se spustil naprosto brutální slejvák! Krupobití, které trať změnilo v bahenní lázně! Tak to bude boj. Holeshot opět pro Zmeškala! Za ním vítěz první jízdy Poláš a Pach. Bohužel, smůla Denise Poláše v letošní sezoně nekončí a je nucen kvůli technické závadě ještě v prvním kole ze druhého místa odstoupit. Spousta jezdců má na totálně rozbahněné trati problémy vůbec něco vidět, natož závodit a je doopravdy těžké identifikovat jednotlivé jezdce. Na čele ale jede s přehledem Kuba Zmeškal, kterému však od prvního kola nejede motorka, vydávala hodně zvláštní a nezdravé zvuky, přesto Kuba opět ukázal, že je na blátě doopravdy jen těžko k poražení (byl jediný, kdo se doslova radoval z deště) a všem ukázal svou sílu, jel chytře, úplně jinačí stopy než ostatní a v cíli měl na druhého Herclíka náskok více než minuty!!! Na druhém místě jel dlouhou dobu Pach, ten ale zlomil řidítka a musel skončit. Na druhé místo se vyhoupl hlavou jedoucí Jakub Číž, tomu tyto podmínky seděly, v předposledním kole jej však předjel David Herclík a poté, co spadl v úplně poslední zatáčce ještě i Osička, Baran a Tögel, i tak mohl být Číž spokojený, protože po smůle v první jízdě vyhrál jízdu druhou ve třídě MX2 Junior. Celkem srandovní je také to, že třídu MX2 Junior vyhrál celkově vlastně nechtěně Kuba Vymazal, který se při ranní přejímce omylem do této třídy přihlásil.

.

Celkové výsledky 125ccm:

1. Jakub Zmeškal             47b.
2. David Herclík                40b.
3. Tomáš Osička               40b.

.

Celkové výsledky MX2 Junior:

1. Jakub Vymazal             42b.
2. Ladislav Benhart         36b.
3. Martin Vaškeba          36b.

.

Po juniorech šli na start Veteráni třídy A. Zde získal holeshot největší favorit na vítězství – Petr Dokoupil. Toho však překvapil atak Romana Bučka, který odstartoval až ze sedmé pozice a šel před něj ještě během prvního kola! Dvojice Buček – Dokoupil kralovala celému startovnímu poli a ostatním v pořadí ujeli o více než půl minuty. Přesto se Dokoupil nevzdával a díky jeho skvělé fyzické kondici se čtyři kola před cílem dostal před Bučka a zvítězil. Třetí dojel Marcel Malovaný na KTM.

.

 Odvážlivci třídy Veterán A

.

Před druhou jízdou přišla ta již vícekrát zmiňovaná smršť a poté, co většina veteránů sledovala juniory, nebyl v předstartovním prostoru vůbec nikdo! Nakonec se však dva odvážlivci, dle slov jiných blázni našli a šlo se na start. Prvním z nich byl Roman Buček a druhým host z Polska Sebastian Gryga.
Roman Buček na své KTM350 hned od prvních metrů udával tempo závodu a bylo vidět, že si tyto podmínky náležitě užívá. Zvítězil o více než dvě minuty před svým polským soupeřem. Nezbývá než vzdát holt těmto dvěma odvážlivcům!

.

Celkové pořadí Veterán A:

1. Roman Buček               47b.
2. Sebastian Gryga          31b.
3. Petr Dokoupil               25b.

.

Třídy Veterán B a C taktéž startují dohromady a na startovním roštu se v součtu sešlo 38 jezdců!
Holeshot získal Radek Capka (Veterán B), přesto jej během prvního kola předjel jeho rival Miroslav Štaud (Veterán C!!!). Miroslav Štaud i přes svůj pokročilejší věk ukazoval mladším soupeřům svá záda více než polovinu závodu! Pak si na něj vyšlápl Radek Capka, ovšem tato bitva byla otevřená až do konce, nakonec se radoval Capka, ale o pouhopouhých pět desetin sekundy!!! Třetí dokončil s více než dvacetivteřinovou ztrátou také účastník třídy Veterán C – Miroslav Ilčík.

Veteráni B a C se na rozdíl od svých mladších kolegů těžkého terénu nezalekli a do druhé jízdy jich nastoupilo 17, což je téměř polovina! Bohužel chyběli dva ze tří medailistů z první jízdy – Miroslavové Štaud a Ilčík. Start měl opět nejlepší Radek Capka, za zády si však vezl dva Petry – Tvrdoně a Weisse. Tahle jízda byla poněkud méně zajímavá, protože Radek Capka nedal nikomu šanci a ovládl ji od začátku až do cíle. Druhý skončil Petr Tvrdoň a třetí vítěz třídy Veterán C – Karel Videcký.

.

Celkové výsledky Veterán B:

1. Radek Capka               50b.
2. Petr Tvrdoň                  42b.
3. Ladislav Foretník        40b.

.

Celkové výsledky Veterán C:

1. Karel Videcký               36b.
2. Jiří Plaček                    32b.
3. Zdeněk Mikeška         31b.


A na závěr tu máme asi to papírově nejlepší – třídy MX2 a Open! Kvalifikaci ovládl jeden z nejtalentovanějších juniorů v ČR - Martin Krč na slabší KTM 250, druhý byl Jaroslav Sloupský a třetí nestárnoucí Jindra Hrabica. Holeshot získává Martin Krč! Těsně za ním je Jarda Sloupský, Jakub Strachota, Jindra Hrabica, Zdeněk Kratochvíl a nestárnoucí Petr Dokoupil, který si tradičně mimo veteránů dal i třídu Open! Jeden z největších favoritů a loňský vicemistr Dominik Hrabský se během tří kol probil na pátou příčku, jízdu však nedokončil. Mezitím na čele vládl Martin Krč, který se svou agresivní a velice rychlou jízdou velice líbil také přihlížejícím fanouškům, na druhé místo se probil Jindra Hrabica a třetí jezdil Jarda Sloupský. Martin Krč po nemoci opět ukázal, že v něm máme velice kvalitního jezdce a v první jízdě dominoval od začátku až do konce, v cíli měl náskok více než 11s na druhého Jindru Hrabicu. Třetí Sloupský v cíli ztrácel bezmála půlminuty. Ještě větší byla Krčova dominance v „jeho“ třídě MX2, kdy druhému Jardovi Spáčilovi nadělil 40s!

.

 Nejrychlejší muž dne – Martin Krč

.

Druhá jízda je tady a s ní opět menší účast jezdců kvůli podmínkám na trati. Chyběl i vítěz první jízdy Martin Krč, který se příští víkend chystá na ADAC do Drehny a tak nechtěl v náročných podmínkách zbytečně huntovat novou motorku, dle mého je to obrovská škoda, protože právě na blátě Martin umí ještě lépe. V lehce redukovaném poli tak získal holeshot Jindra Hrabica, který si také vyjel mírný náskok a vypadalo to na vítězství zkušeností v tak náročných podmínkách. Opak byl ale pravdou! Jarda Sloupský jel výborně, ve třetím kole Hrabicu bez větších problémů předjel a v cíli byl první o více než 23s! Jindra Hrabica jel hlavně hlavou na body do šampionátu, přesto třetího v cíli Juraje Popovicze ze Slovenska za sebou nechal o více než 8s.

.


Celkové výsledky MX2:

1. Juraj Popovicz              45b.
2. Jaroslav Spáčil              44b.
3. Filip Kohoutek             35b.

.

Celkové výsledky Open:

1. Jaroslav Sloupský       47b.
2. Jindřich Hrabica           47b.
3. David Matocha            40b.

.


Tak a to by bylo z Přerova nejspíše vše, určitě se sluší a patří poděkovat pořadatelům za hezké závody, bohužel se několika jezdcům na náročné přerovské trati nevyhla zranění, jednou dokonce ve třídě Hobby museli na trať nejen zdravoťáci, ale také sanitka, to k tomuto sportu bohužel patří. Nezbývá nám tedy nic jiného, než se těšit na další závod a tím bude 26.4. závod ve Vranově u Brna.

.

Kompletní výsledky zde:   www.casomeric.cz/vysl.php
Pokud jste se nenašli v naší galerii zde:   www.mxkings.com/foto/  nebo máte zájem o zakoupení fotografie v plném rozlišení prosím klikněte zde:  plus.google.com/photos/118092733085147675234/albums/6005121559119778513

V případě zájmu prosím kontaktujte Martina Plasníka na jeho emailové adrese:  martinplesnik007@seznam.cz 

Foto / Report  Martin Plesník    Děkuji všem za návštěvu !

« zpět na přehled

Komentáře

01.11.2014 06:49 women cheap insurance for – dcnaELyAXy | email | web
This is what we need - an insight to make everyone think
31.10.2014 20:50 cialis online order – ua6yW4jNNf | email | web
Well done to think of something like that
31.10.2014 20:05 levitra vs cialis – BrZ1g3fOpenC | email | web
I wanted to spend a minute to thank you for this.
28.04.2014 21:24 Martin Plesník
Děkuji strašně moc za pochvalu, moc to potěší! :) Je to velká škoda, snad bude brzo zpátky, rozjel se moc pěkně! :)
27.04.2014 15:06 Milan Švidra – super report | email
Ahoj Martine, super report, díky svělá práce. Vím co to obnáší času, ale pěkné počteníčko stojí za to. Přerov a Vranov se jede bez nás. Erik se uzdarvuje a moc se nudí. Snad bude brzo fit. děda Milan

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce