Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Aktuality

Ryan Villopoto-rozhovor

 aneb už zatopili pod kotly zelené parní lokomotivy které všichni říkají RV2 !

 Už se to blíží, už se to blíží a konečně tady máme zprávu, že Ryan Villopoto žije :-) Tím myslím, že v době volna RV2 absolutně nesnáší, když se ho někdo snaží otravovat a také nemá absolutní zájem to nikterak zakrývat. Ryana Villopota jsme naposledy viděli na Monster Cupu který pro Villopota skončil škaredým pádem hned po té, co v posledním kole zapomněl vjet do Joker Lane. Od té doby jsme se pouze dozvěděli, že Ryan je v pořádku a to bylo vše. Nyní, díky dotěrnému a neodbytnému redaktorovi Racer X jménem  Steve Matthes si můžeme  přečíst tento jedinečný rozhovor.  Ryan Villopoto si konečně našel čas, aby poskytnul rozhovor o tom, co dělá, jak se cítí, jak se mu trénuje s jeho novým parťákem Kenem Roczenem a hlavně jak se dívá na SX sezónu 2014 .

.

Ryan Vilopoto bude muset pořádně zabrat pokud chce obhájit svůj titul....

.

RacerX: Kolik si myslíš že jsem ti poslal SMSek než ses mi ozval !?

Villopoto: Nevím, asi deset? Nešel jsi na to tou správnou cestou. Měl jsi zavolat mé pravé ruce jménem Mikey ( Villopotův mechanik).

Já vím, a přesně to jsem udělal !

No a co říkal ?

Řekl mi, že to nebude možné !

No vidíš to, on je moje pravá ruka a co řekne tak to platí.

Ok, zapomeneme na to…. Zbývá nám měsíc do SX sezóny, jak to jde ?

Všechno jde podle plánu a myslím, že na tom jsme dobře. Stále se připravujme a každým dnem se to bude jenom zlepšovat.

Kdy odjíždíte do Kalifornie ?

Vlastně tam jedu jenom na jeden den nafotit nějaké plakáty. Potom tam pojedeme až koncem měsíce a už tam zůstaneme na celý začátek sezóny.

Velice mne zajímá, jak jste se domluvili, a hlavně za jakých podmínek jsi souhlasil s tím, že tvůj trenér Aldon Baker,  příjme Kena Roczena,  který určitě bude jedním z tvých největších soupeřů!?

Rozumím Ti … jednoduše řečeno tam Aldon měl místo a Ken měl zájem. Všechno jsme to probrali a shodli jsme se na tom, že možná potřebuju někoho, kdo mě bude trochu tlačit dopředu, a kdo mě donutí k lepším výkonům.

Nemáš z toho trochu strach? Vlastně mu dáváš klíče ke svému království a ukazuješ mu všechna svá tajemství!??!!

Určitě tam je šance, že se mi to může vymstít ale zatím nad tím tak nepřemýšlím a všichni se soustředíme na naší práci, kterou odvádíme dobře. Jsme kamarádi, a pokud bych nevyhrál já, tak Ken je ten, kterého bych rád viděl vyhrát. Ken právě přestoupil do třídy 450 a tohle pro něho bude zaučovací rok. V této třídě,  bude Ken také závodit mnohem více závodu než je zvyklý ze třídy 250, kde se závodila polovina závodů ve třídě East a polovina ve třídě West. Je pravda, že mu ukazuji spoustu věcí a doufám, že se mi to ke konci nevymstí, ale naopak, že mi to pomůže. Na konec, Ken bude závodit o hodně déle než já a tohle je pořád jeho první rok ve třídě 450.

.

Villopoto se kontaktu určitě nebojí což jde vidět na tomto brutálním startu...

.

Takže jak vám to zatím funguje ?!?

Ken tady zapadl velice dobře a řeknu vám, že když je tady, tak to je větší sranda. Je to mladý kluk. Vlastně jsem si až doposud myslel, že je o hodně starší. Vím, že mezi námi není až tak velký rozdíl ale mu je teprve devatenáct. Je s ním velké sranda a tento kluk dokáže být na deseti místech najednou. Já jsem momentálně v mojí kariéře úplně někde jinde než on. Tím myslím, že pro mne je všechno už jenom business jako každý jiný. Prostě si odjezdím svoje a jdu domů, v žádném případě na té motorce nezůstanu déle, než musím! A Keny ? Já už chci jít domů a Ken lítá po trati,  háže placáky a prostě se tam baví. Já si myslím, že tohle je moc fajn, protože mi to připomíná časy, kdy jsem byl jako on.

Slyšel jsem, že Adam Ciaciarulo a Ken jsou velcí kamáradi, a že si moc rozumí. Také se říká, že když jsou spolu tak to je jako komediální show.

Ano, je to něco takového ale mi osobně to někdy připadá až trochu divné.

Jsi na něho ( Roczen) stejně drsný a přísný jako na Adama? Už se někdy rozbrečel?

Ne, Kenny je o hodně tvrdší než Adam.

Já to náhodou velice oceňuji, protože to může být velmi riskantní. Pamatuji se na Reeda a TimFerry když ještě jezdili na Yamaze….. Když se dva dobří jezdci dají dohromady a jsou kamarádi tak to vždycky nemusí dopadnout dobře.

Já tam žádný problém nevidím…. A já absolutně nevidím, že bych já nebo Keny něco takového zapříčinil.  Nic takového by se nám nemělo přihodit. Vím,  že závodění je závodění a vše se může stát ale jsem si jistý, že ani jeden z nás by neudělal nic naschvál. Při závodech se může přihodit všelico, ale pokud budu vědět, že to nebylo záměrné tak se nemusíme ničeho obávat. Já se pokouším využít jeho přítomnosti v můj prospěch a věřím, že mu to také jenom prospěje.  Tato sezóna bude velmi těžká a my jste tady, abychom se navzájem využili. Tím myslím, že já si vezmu něco od něho, a on zase něco ode mne.

Tvůj kontrakt skončí za dva roky. Budeš pokračovat nebo to bude konec tvé profesionální kariéry?!

Ještě nevím.

Od posledního Monster Cupu jsi s nikým nemluvil…. Když se podíváme dva roky zpět,  na oba dva Monster Cupy,  tak jsi nedojel ani jeden z nich a na obou jsi dost škaredě spadnul. Myslíš,  že jsou tyto závody pro tebe tak nějak prokleté ?

Určitě ne, tento závod se ode všech ostatních velice liší. Na tomto závodě není jednoduché vyhrát a to je přesně co oni chtějí. Oni chtějí  aby se tam děly věci, které se nedějí nikde jinde a to je důvod proč tam je Joker Lane, proč má závod jenom deset kol a proč to je postavené tak, jak to postavené je. Ale jinak to byla moje hloupá chyba, prostě mi uklouzla noha ze stupačky což zapříčinilo můj pád. Vůbec to nebylo z důvodu, že bych zapomněl na Joker Lane, jenom jsem si myslel, že před sebou mám ještě jedno kolo. Když máte takový závod, jako jsem měl já se Stewartem tak poslední věc, na kterou budete myslet,  je nějaká Joker Lane která se používá jenom v jednom závodě za rok. Umístění Joker Lane taky nebylo moc skvělé, kdyby to bylo na rovném úseku trati, tak byste to viděl a jenom tam odbočil, tak to ale nebylo, což pouze dopomáhalo k tomu, že jste kolem ní projel.

Všichni fanoušci a všechny média se baví o tom, jak brutální tato sezóna bude. Máme tady Roczena a Tomaca kteří přestoupili do třídy 450. James Stewart vyhrál Monster Cup a nyní je zpět v SX sezóně 2014. Reed pojede na Kawasaki atd atd… Honí se ti tady tyto věci někdy hlavou? Přemýšlíš o tomto roce a říkáš si že tento rok bude mnohem těžší !??  

Musíš se na každý rok dívat stejně. Bude to o něco těžší, ale nikdy nebudeš závodit s těmi všemi jezdci, které jsi vyjmenoval a dal jim pořadí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nebo jakékoliv pořadí které jim dáváte. Vždycky budeš závodit s jedním nebo se dvěma a to celou sezónu, vždy tam bude někdo druhý a třetí a pravděpodobně tam budou celý rok. Vždycky to bylo a bude těžké, tento rok to bude možná o něco těžší, protože tu máme nové a mladé jezdce, kteří jsou dost dobří. Nevím, jestli to bude o tolik těžší ale je lepší když s tím člověk bude počítat.

Takže ty sám  přemýšlíš jak těžká tato sezóna bude, že ano ?

Myslím, že jenom idiot by o tom nepřemýšlel….

.

Keny a jeho nová 450 ! Vůbec bych se nedivil kdyby byl Ken Roczen jedním z největších Villopotovývh soupeřů a jejich kamarádství by si v průběhu závodu mohlo vzít menší dovolenou :-)

Co k tomu dodat ? Hmm….. Z tohoto rozhovoru jde vycítit, že Villopoto má obavy z nových mladých jezdců kteří do této třídy nastoupili. Na druhé straně tvrdí, že tento rok bude pro Kena Roczena takzvaným rokem zaučovacím, protože bude ve třídě 450 poprvé. Já na to říkám „ jenom abys nebyl překvapený Villopoťáku“ J  Roczen má možná jenom 19náct ale tento kluk je střelec a to jak jel na MXoN nemělo obdoby..  O Stewartovi se vůbec nezmínil, ale určitě mu také leží v hlavě. My jen můžeme doufat, že neuslyšíme o žádných dalších zraněních a v klidu si počkáme jak se kluci na Anahaim 1 ukážou…………

Děkuji za váš čas ....Mike-C-Fast....

« zpět na přehled

Komentáře

09.12.2013 00:03 dinocradle
a čo sa udialo medzi Reedom a TomFerry
06.12.2013 23:13 vafo | email
Zaujimave čítanie:-) a niečo o Tomacovi nebude? ako sa pripravuje a čo poraba pred sezonou???
06.12.2013 13:06 Twitch
hmm už len ako business

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce