Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Aktuality

Ryan Dungey pod lupou

 aneb co se děje s RD5 ?

 Všem bylo jasné že Dungey nebyl ten koho jsme očekávali ale on sám to věděl ze všech nejlépe.

.

Rozhovor s Kenym jsme si už přečetli a nyní tady máme rozhovor s týmem USA. Vlastně ne až tak docela, protože Ryan Dungey poprvé ve své profesionální kariéře odmítnul podat jakýkoliv rozhovor. Fakt že odmítnul veškeré evropské média mne v této situaci ani nepřekvapuje ale to že odmítnul rozhovor jeho kamarádovi  Steve Matthes  který pracuje pro Racer X je pro mne šokem. Ano, mám na mysli toho vždy usměvavého, slušného a inteligentního AMA šampióna jménem Ryan Dungey . Já, Vy i celý svět viděl hroznou jízdu kterou Dungey o tomto víkendu předvedl. Samozřejmě jsem slyšel hlášky, že sedmé a šesté místo nebylo špatné !? No… možná  pro někoho jiného kdo jezdí do první desítky ale ne pro kapitána týmu USA a držitele AMA SX a MX titulu ! Kdysi mi Dungey moc neříkal, ale po letech jeho kariéry  prostě nejde aby jste si ho neoblíbili. Dungey si zřejmě klade za vinu že tým USA nevyhrál což bych ani tak neřek. ( Dessale nedojel poslední závod a jeho tým vyhrál) ALE…vždy tu máme to velké“ ale“ které všichni z nás moc rádi používáme. Jediných pár vět co se reportérům na tiskové konferenci podařilo z Ryana dostat bylo : „ prohrát již dvakrát za sebou je zdrcující. Nikdo z vás neviděl toho opravdového Ryana Dungeyho už několik let. Musíme přijít na to co se to s semnou děje. Všichni z nás jsme tam nechali všechno co v nás bylo ale bohužel to nestačilo. Musíme to vzít jako ponaučení ale každopádně nyní máme ještě větší motivaci pro MXON 2014. „Tohle ještě není všechno ! Jedné z evropských MX stránek se podařilo odchytit Rogera De Costera a zeptat se ho na pár otázek, jedna z jeho odpovědí mě doslova šokovala a myslím že Ryan Dungey na tom byl stejně !  

Otázka zněla takto: Pozoroval jsem Ryana Dungeyho a všiml jsem si, že není spokojený. Také vím, že jste v průběhu závodů dělali spoustu velkých změn v celkovém nastavení motorky. Měl Ryan problémy s motorkou nebo byl jenom unavený z problémů které se vám staly při cestováni do Evropy?

Roger DeCoster odpovídá: „Ano měli jsme nějaké problémy při cestování a Ryan zůstal trčet v Amsterdamu více než 24 hodin ale to není žádná výmluva. Ryan si myslí a je přesvědčený, že problém je v motorce, ale jediným problémem je on sám.  Ryan na tom není mentálně dobře. Nesoustředí se na svou jízdu a není schopný najít řešení na dané situace, v kterých se ocitne při závodění, jako třeba najít ty správné stopy na trati atd. Vůbec to není motorkou a jejím nastavením. Ryan použil úplně stejné nastavení jako Ken Roczen. Tony Cairoli jel na 350ce a jak mu to šlo. Všichni byli na stejné trati a všichni měli stejné podmínky.  Ryan se nyní musí zastavit a pořádně se nad sebou zamyslet. Já sám moc dobře vím, že někde hluboko v jeho srdci to on sám ví ze všech nejlíp“ .

Mazec ! WOW ! Ty bláho !!! Tak to bylo silné kafe i pro mě . Chudák Dungey, tohle muselo bolet. Tohle je krásný příklad, jak psychika jezdce může ovlivnit jeho kariéru. Také nám to pomáhá nahlídnout do zákulisí tohoto vrcholového sportu  kde jezdci nemusí bojovat pouze se soupeři na trati ale hlavně sami se sebou což ve většině případů je to nejtěžší. Každopádně pevně doufám a věřím, že tým RedBull KTM v čele s Rogerem bude schopen tento oříšek rozlousknout. Určitě to nebude jednoduché, ale já pevně věřím, že když brány poprvé spadnou na AMA SX 2014 v Anahaimu tak do první zatáčky vjede nový a spokojený Ryan Dungey.

.

Všichni jsme viděli co se odehrávalo na trati ale nikdo nevěděl co se odehrávalo v Ryanové přilbě....

.

Tak to je zatím vše a za chvíli bude následovat rozhovor s Tomacem, Barciou a Tonym Cairolim !!

Děkuji za váš čas….Mike-C-Fast….        

.                                                         

Foto: Supercross.com/RacerXonline.com

« zpět na přehled

Komentáře

02.10.2013 18:15 MIKE | email
:-) Je to tak hoši, AMA SX je pro kluky z ameriky důležitý ale když si na trati tak se jede a hlavně když reprezentuješ svou vlast. Dungey má problém a ví to. Nyní bude jenom a pouze na něm jak se s tím vypořadá ! Super komentáře, opravdu mi vyloudili velký úsměv a hlavně se mi líbí že se tu sprostě nehádate :-)
02.10.2013 18:11 Břeťa
Ok,beru:-) Myslel jsem že jeho priorita je sx a porazit konečně Villopota,ale máš pravdu a potom jak se vyjádřil Roger,to nebude jen o sx
02.10.2013 17:41 KupcMa
tak břeťo cos napsal je kokotina .. vsichni chcou byt ready na sx .. tomac roczen dungey barcia paulin urcite evropske supercrossy atd.. takže sorry ale je to hnupina ..
02.10.2013 16:22 Břeťa
Díky,možná že usa jezdci nejsou zvyklí na různé typy povrchů,ale že jel o tolik pomaleji než ve státech,mě přišlo divné,možná že chce jen zůstat zdravý na sx,tak v těch rozbitých kolejích a na úzké trati nepředjížděl

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.




Registrace








 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!



Reklamní partneři

Inzerce