Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Aktuality

Rozhovor Filip Podmol

  aneb z motokrosu na freestyle......

 Ahojte MX Kingsácká rodinko, dneska pro Vás mám poněkud netradiční rozhovor. Vše se semlelo asi takhle, Filip Podmol (úspěšný motokrosař, který letos „utekl“ k FMX) se mi ozval, zda-li bychom mu nemohli sdílet stránku, aby o něm více lidí a fanoušků vědělo. Při té příležitosti mě okamžitě napadlo, že bych s ním mohl sepsat rozhovor, protože i přes svůj mladý věk toho v životě závodníka zažil hodně a já doufám, že se Vám náš rozhovor bude dobře číst, přeji příjemnou zábavu.Ahoj Filipe, jak je o tobě známo, ty jsi ze závodnické rodiny, nejdříve závodil tvůj táta, pak i brácha než přešel na FMX, přesto se tě nemohu nezeptat, jak ses k motokrosu jako takovému dostal, co vše za sporty jsi zkoušel a jaké byly tvé motokrosové začátky?


Už od mala mě to k tomu pochopitelně táhlo, když jsem vyrůstal v crossové rodině, ale za mlada se mi taky hodně líbilo bmx a tak a na kole jsem od mala strávil hrozně času na dirtu před barákem, pak jsem zkusil závody a hned můj druhý závod jsem vyhrál, a tak to šlo dál a dál. V bikrosu, tam jsem udělal pár titulů a pak jsem se vrhl na BMX freestyle, tam jsem se účastnil velkých show, později jsem dostal motorku a bylo vymalováno ;).

Já si ještě teď pamatuji, jak jsi jako mladý klučina otočil backflip na svém BMX na náměstí ve Valašském Meziříčí, jak na tyto časy vzpomínáš?

Nejradši bych se do toho vrátil! 11 let, nic neřešíš, jen jezdíš a uživáš! :D :)


V  roce 2012 jsi jel v týmu u Jirky Jankovského spolu s Honzou Vondráškem a Martinem Krčem, kde jste tvořili de facto nejsilnější juniorský tým, jak jsi s klukama vycházel a jaké to bylo soupeřit s nimi i na tréninku?

S klukama jsme vycházeli na jedničku, občas když seš s nima každej den, tak začne ponorková viď, ,,občas nějaká ta rvačka“ :D ale myslím si, že bylo spíš hodně srandy !  A myslím, že to jsou právě oni, s kým zajdu na pivko až nám bude 40 a probereme, jak to všechno jde ;) ..:) :D 

.

.

Téměř všichni viděli také vaše promo video z téhož roku, jaké to pro tebe bylo stát před kamerami? Užíval sis to?

Jo, užíval jsem si to, bylo to fajn, a stát před kamerami jsme všichni spíš brali jako srandu :D :) a já osobně s tím moc nemám problém , měl jsem s tím zkušenosti už z BMX, tak jsem se nějak nestresoval, ale taková tiskovka s CAMS, když vedle vás seděj lidi typu K.Abrahám a další ?? !!! Jo, to už jsem se trochu zapotil :D :)


V roce 2013 jsi prožil jednu z těch nejlepších, ne-li vůbec nejlepší motokrosovou sezonu, kdy ses od začátku sezony držel na špičce juniorského mistráku, pak ses na mistrovství světa juniorů podílel na titulu vicemistrů světa v týmech, jak vidíš loňskou sezonu ty? Jaké to bylo stát na stupních vítězů mistrovství světa vedle možná budoucích AMA šampionů?

Byl to hezkej pocit a zjistíš, že ta dřina stála za to“!! :) A celkově loňská sezona se mi celkem povedla až na pár závodů, ale troufám si říci, že největší formu jsem měl přes zimu v Itálii, kde se mi povedlo jezdit hodně vepředu a vyhrát plážové závody v Bibione ! :) Chtěl bych poděkovat JD191 teamu za podporu a celkově všem kdo mi pomáhali ! :)


Zhruba od poloviny roku se ale nesly zvěsti, že přecházíš na FMX, i když s tím tak nějak každý počítal, protože máš za bráchu Libora a vždy ses vyznačoval brutálními whipy a scruby, přesto to bylo během tvé nejlepší MX sezony poněkud překvapivé rozhodnutí, co vůbec stálo za tímto nápadem?

Tak scruby a whipy, to je moje ! :D :) a narovinu už mě to tam táhlo mnohem déle, ale bavilo mě to, a jak v tom žiješ dlouhou dobu, je ti líto to opustit .


..


Na co nejraději z motokrosu vzpomínáš? Máš taky nějakou srandovní příhodu za ty roky, co jsi jezdil?

Tak celkově žít s individuem jako je Honza Vondrášek je hodně velká sranda :D jako zážitků bylo víc než dost, a ty hlavní tady radši říkat nebudu, ale když jsme v Itálii žili na "punkáče" v Ivecu ve 4 lidech 3 týdny v kuse a ohřívali párky v hrnci na radiátoru, to byla celkem sranda .. :D :)


Závodil jsi také hodně v zahraničí, dalo ti to hodně? A jak bys srovnal závody v zahraničí s těmi českými? Například závody EMX125?

Ano, to mi dalo nejvíce! Je to úplně jiný, tady v Česku to je jak kdybys jezdil motoGP na hlíně až na pár výjimek, nebo když hodně nezaprší, absolutně se to nedá srovnávat! V zahraničí už jen ten pocit, že jsi v depu s tím nejlepším, co na světě je, to tě hned nahodí do takové formy, že tě to baví úplně jinak ;).


A proč ses rozhodl přejít na FMX? Motokros tě už nebavil? Cítíš, že bys v FMX mohl dokázat více? Nebo jsi prostě jen chtěl jít ve šlépějích svého staršího bráchy?

Jak už jsem řekl, táhlo mě to tam dlouho, motocross mě stále baví, a když se jdu svézt, tak mám hrozně dobrý pocit! No, jestli bych v tom mohl dokázat více, to nevím, není to o moc lehčí jsem zjistil! Do toho molitanu musíš sakra párkrát skočit, aby ses to naučil a pak ještě překonávat furt dokola ten strach, abys to odjel natvrdo a tak je taky fajn ;) :) Spousta motocrossařů vidí FMX jako takový flákání a tak, ale je to trochu jinak! Samozřejmě nemusíš makat tak na kondičce jako MX kluci, ale o to víc musíš trénovat psychiku a obratnost a spoustu dalších věcí, abys byl dobrej a neflákl sebou .


Přecejen, MX je hodně náročný a nebezpečný sport, ale na FMX je riziko škaredých pádů ještě větší, nebojíš se toho trochu?

Týjo, nevím čím to je, ale od doby, co jsem přestal závodit a pak si udělal ten úraz (4 rozdrcené obratle), tak jsem se prostě nějak přestal bát a ani mi to problém nějak nedělá, ale je lepší se trik učit postupně, než tam hned skočit a pak nevěděl co s tím ;)

.

.


Hned při svém prvním závodě jsi na MMČR po cca dvou měsících tréninku skončil čtvrtý, nakoplo tě to?

Ano, to mě nakoplo, abych do toho šel! Učím se celkem rychle a od té doby jsem celkem pokročil, tak doufám, že to tak bude jen pokračovat.


Závodíš na náročných tratích se spoustou skoků, skáčeš FMX a zraníš se na poli, co se stalo a nepřijde ti to tak trochu jako ironie?

Jo, řekl jsem si, že jsem trochu koko* , když se rozbiju na poli na 5 plnej, sehrála se tam spoustu věcí, dlouho jsem nejezdil, byl jsem  trošku vyjančený a měl jsem hroznou chuť překonávat hranice, a navíc jsem měl bráchovu motorku s tlumičema na step-up, takže jsem to trochu nečekal, ale prolítl jsem se hezky :) doufám,  že už se to nebude opakovat, třikrát klepu na zuby! ;)


Už jsi ale zpět na motorce a byl jsi trénovat například ve Španělsku, jak se na motorce cítíš?
Jaký vztah máte s bráchou, vycházíte spolu? Obdivuješ ho? Myslíš, že máš na to být ještě lepší než on?


Jojo, na motorce se cítím hodně dobře, je dobré mít pro FMX zkušenosti z motocrossu, pak aspoň ve vzduchu víš, co máš dělat ;) :)  a s bráchou vycházíme dobře, dřív jak jsem závodil, tak jsme se moc nevídali, tak jsem se před ním trochu bál a tak, což je asi normální, když mě jakoby vychoval, spíš to bylo jako otec a syn, ale teď už jsme spíš hodně dobrý kámoši a říkáme si všechno ;).

.

.

Na závěr bych se ještě rád zeptal, co tě čeká v roce 2014 a jaké máš cíle do budoucna? Zanevřel jsi již na motokros úplně? A čeho bys chtěl v FMX dosáhnout?

Tak určitě mě čeká 17.května první závod v Brně, tak se přijďte mrknout, a pak se uvidí, všechno řeší manažer bratr! :D :) Do budoucna bych chtěl vyhrát X games, X fighters a mít nějaký ten titul mistra světa, budu se snažit pro to udělat vše! :)

Motocrossu se chci určitě věnovat aspoň tréninkově a třeba když bude rychlost, zkusit nějaký ten závod :)


Díky za rozhovor a přeji ti, ať se v nové disciplíně daří a hlavně bez zranění!


Na závěr bych chtěl poděkovat - tobě za rozhovor Martine a všem, co mě podporují, ať je to rodina, DC, Gopro, JD191 racing team - mgr, 50 rocks, FOX europe, MEX929, Veesaracing a dalším, díky!
 
PS: Chtěl bych říci lidem, fans, nebo prostě všem, kdo by mě chtěli sledovat nebo se na něco zeptat, ať sledují FB: www.facebook.com/FilipPodmolfmx
nebo Instagram: Filip Podmol

Díky!

Foto : Martin Plesník    Rozhovor: Martin Plesník a Filip Podmol

« zpět na přehled

Komentáře

01.11.2014 06:31 discount car insurance – WSDxVaf4 | email | web
This forum needed shaking up and you've just done that. Great post!
01.11.2014 04:01 carter insurance – 0AUnlIkL | email | web
Taking the overview, this post hits the spot
01.11.2014 01:30 car insurance quotes – UlDHrdAeM | email | web
A pleasingly rational answer. Good to hear from you.
01.11.2014 01:30 car insurance quotes – UlDHrdAeM | email | web
A pleasingly rational answer. Good to hear from you.
31.10.2014 23:45 on-line pharamacy prednisone – dcq8eTR5hv | email | web
Heck yeah this is exactly what I needed.
31.10.2014 18:37 affordable car insurance – glnRFx3rLnN | email | web
Wow! Great to find a post knocking my socks off!
31.10.2014 17:26 settlement insurance life – EBvwxCPZMg | email | web
I don't even know what to say, this made things so much easier!
18.04.2014 19:52 MIKE
Musím se přidat.... Rozumím všem a neodsuzuji nikoho... MX je v mém srdci jako nic jiného na světě a pokud bych měl syna, tak MX by byl směr v kterém bych ho rád viděl jít... Na druhé straně... pokud Tě srdce volá někde jinde, tak by jsi měl poslechnout a následovat, nemá cenu nic lámat přes koleno..... Brian Deggan je toho příkladem..... viz SX Behind the Dream 4...... Upřímně bych Filipa raději viděl v MX ale pokud ho srdce táhne na Free Style tak přeju hodně štěstí, úspěchu a pevných kostí :-) !!! Kill it Bro !
18.04.2014 19:19 Lopez – Pro Mx fanoušek | email
Co jsi dokazal ,že tu meleš h.o.v.n.a. ???!!! Ty mx fanoušku ??!! Jmeno asi hrdino nemáš ? Nebo se za sebe stydíš ?!! :-). Fildo všichni rádoby odborníci ti nesahají ani ke kotníkům !!! Dávej to tam co nejlépe umíš !!!!
18.04.2014 16:44 MXrider
Cíle máš vysoký, tak ať se plní! Hodně štěstí! ;)
18.04.2014 15:35 mx fanoušek
jednoznačně palec DOLU !!! srabský odchod z dřiny a krásy mx do světa šaškování a předvádění se..čiště dle mého názoru...lituju všech, kteří do něj vkládali své naděje a úsilý

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce