Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Aktuality

Poslední tři otazníky sezóny 2014

 aneb tři veterání proti zbytku závodního pole nebo světa ?!?

Tři králové ...

.

 James Stewart, Ryan Villopoto a Ryan Dungey ……  Téměř bychom mohli říct tři králové sezóny AMA 2014. Tihle tři jezdci budou svými největšími soupeři v této sezóně ale tak nějak mají jednu věc společnou,  což by je mohlo tuto sezónu tak trochu sblížit nebo alespoň vzbudit malé vzájemné sympatie…. Tihle tři veteráni mají určitě jeden velký cíl a to je titul, ale mimo to, bude tato trojka čelit obrovskému tlaku z ostrova zvaného Mladý Talent. Ta tomto pomyslném ostrově bude v roce 2014 spousta horkých hlav, které mají také za cíl  titul AMA SX 2014,  ale pokud ho budou chtít získat, tak budou muset pokořit tyto tři ostřílené veterány což budou mít sakramentsky  těžké. Skoro bychom to mohli nazvat mladí proti starým, ale to by se mohl Chad Reed urazit J.  Takže kteří jezdci  budou pro naší trojku největšími soupeři ? Justin Barcia, Ken Roczen, Eli Tomac a pokud se Tray Canard brzy uzdraví tak i on. Tohle bude boj na život a na smrt a pokud jste například u Ryana Dungeyho byli zvyklí, na ne moc agresivní jízdu, tak vám slibuji, že tuto sezónu uvidíme Dungeyho,  který se nebude bát vystrčit lokty nebo někoho přímo vystřelit ze zatáčky !!!  Jak se říká: „ Pánové a dámy držte si klobouky tohle bude pekelná jízda“ …

.

Pokud to milujete tak se emocím nikdy nevyhnete.....

.

Můžeme začít s jezdcem, kterému já osobně fandím ze všeho nejvíc ( doufám,  že mě někteří z vás budete mít stále rádi) a to je James Bubba Stewart Junior !  Stewart je v AMA déle než RV2 a déle než RD5. V posledních letech to vypadalo, že Stewartová kariéra se chýlí k nevalnému konci a spousta zlých jazyků a dokonce i Stewartových fanoušků se shodli na tom, že by bylo nejlepší, kdyby to Stewart pověsil na hřebík. V minulých letech jsme Stewarta mohli vidět více na zemi než na motorce a dokonce se Stewartovi začalo říkat „ Vyhraj nebo se zabij závodník“. Bohužel musím konstatovat, že i já jsem začal pochybovat o budoucnosti Jamese Stewarta.

.

Stewart je takový jaký je, ale když závodí tak se je vždy na co dívat ....

.

Se Stewartovým přestupem do týmu Yoshimura Suzuki se však všechno začalo pomalu měnit. Stewart začal sem tam vyhrávat a stále častěji se objevoval na pódiu. Co však bylo nejhlavnější? Stewart se objevil na začátku sezónu,  a když sezóna skončila tak Stewart tam stále byl což jsme tu už dlouho neměli. Ano, byla to doba, kdy spousta lidí začalo říkat „ Stewart je zpět“ ! Já jsem se držel zpět, ale pevně jsem doufal že to Stewart zvládne. Vše se ale změnilo,  když jsem Stewarta viděl na Monster Cupu ! Nebyl jsem si jistý, jestli jsem se vrátil v čase nebo zdali ten jezdec co to tam drtí s RV2 je náš starý James Stewart….. ano byl to Stewart a na Monster Cupu jel nádherně. Nedávno jsem se díval na 13 minutové video zvané „ 13 minut s Jamesem Stewartem“ ( transworldMX) kde James odpovídal na spoustu otázek. Jedna otázka a její odpověď se mi však líbila ze všeho nejvíc..

.

Koho to tam v tom obrázku máme !?  Villopoto, Stewart, Dungey .. že by náhoda !?  Myslím že ne... :-)

.

Otázka: S kým trénuješ ( Kdo je tvůj trenér), jak to jde a jak to vidíš ?

Stewart: Víte já jsem se za ty léta už mnoho naučil, měl jsem ty nejlepší trenéry v USA s kterými jsem strávil spoustu sezón. Jedno vám ale řeknu, můžete si najmout toho nejlepšího trenéra a zaplatit mu 250 nebo 300 tisíc dolarů ( na rok) ale pokud to nemáte v sobě, pokud to doopravdy nechcete sami, tak to je k ničemu. Já mám pár lidí, co mi pomáhají se stravou a dalšími programy ale jinak veškerá motivace trénovat přichází ze mě.  Jsem konečně zdravý a nemusel jsem se otravovat s žádným zraněním už dlouhou dobu. Cítím se skvěle, moje jízda tomu odpovídá a věřím, že výsledky uvidíte v Anahaim 1.

Stewart na videu vypadal, že shodil několik kilo  a vypadal, že je ve skvělé formě jak fyzicky tak psychicky. Nyní jenom čas ukáže jak na tom Stewart doopravdy je !

.

K tomu se nedá nic dodat !

Ryan Villopoto…. Tichá voda břehy mele. Villopoto se vždy v mimosezónním období straní médií a tiše se někde na Floridě připravuje na sezónu 2014 po boku Aldona Bakera, Adama Cianciarula a Kena Roczena ( stále mi to připadá divné). Villopoto v této sezóně může hodně získat, ale ještě více toho může ztratit. Pro Villopota to není jenom titul, ale spousta rekordů které mohou být připsány k jeho jménu. Villopoto bude také obhajovat jeho SX titul z minulého roku což je vždy to nejtěžší. RV2 vyhrál již tři SX tituly za sebou a čtvrtý by pro něho byl dalším rekordem….. Nebude to mít klučina vůbec jednoduché.

.

Podívejte se na ty oči ! Vidíte to !? Já mám husí kůži a vy ?  :-)

.

Ti z vás,  kteří viděli jeho film „ Cesta Šampióna“ a po té četli jeho poslední rozhovor, tak určitě budete souhlasit s tím, když řeknu,  že Villopoto to už nebere jako zábavu ale pouze práci což řekl sám v posledním rozhovoru s Racer X ( reportáž zde na strábkách).  Pokud to už pro něho není o zábavě a lásce ke sportu,  tak to musí být o hrdosti, ctižádosti, egu a penězích. Nevím zdali jsou tyto fakta nejlepší motivací pro vrcholového sportovce ale, pokud je na této planetě jezdec, který i za takových podmínek zvládne pokořit celé závodní pole v AMA SX 2014 tak to je Ryan Villopoto ! Mezi námi si stále myslím, že jediný jezdec který ho může porazit ( pokud nespadne) je Stewart. Ryan Villopoto je skvělý závodník který umí rozdělit  zábavu a business . Čemu stále nerozumím je společný trénink s Kenem Roczenem ale mám takové tušení,  že tihle dva jezdci budou mít na startovacích bránách Anahamu 1 o jednu rychlost na víc…….

.

Respekt je něco, co k sobě tito borci vždy měli...

.

Nyní a záměrně jako poslední je Ryan Dungey . Kdo sleduje kariéru tohoto kluka, tak mi musí dát za pravdu,  že Dungey měl ve své kariéře hodně smůly a když tu smůlu neměl tak zase nemohl najít tu extra rychlost,  která byla za potřebí k předjetí jeho soupeřů. I přesto Ryan Dungey patří k nejstálejším jezdcům posledních tří let. Dungey nemusel vyhrát titul, ale vždy byl na pódiu a na druhém místě v celkových bodových hodnoceních.  V posledních letech Dungey nevypadal ve své kůži. Dokonce i jeho týmový manažer Roger DeCoster veřejně prohlásili, že Ryan není v pohodě, a že na sobě musí zapracovat.  Lidé na tohle téma měli různé názory, ale po motokrosu národů bylo všem jasné, že Ryan Dungey musí hluboko do sebe, aby našel zdroj svého problému. Všichni víme,  že Dungey má rychlost aby mohl závodit s těmi nejlepšími, ale vždy to vypadá jako by mu chyběla ta jiskra, která zažehne plameny nemilosrdnosti a agresivity jakou můžeme vidět u jiných jezdců. Dungey nemá problém s trénováním, přípravou nebo fyzičkou ale podle mne, to je vše o psychice, která je v tomto sportu tak důležitá.

.

Ryan Dungey musí všem dokazát,  že na to má ale především to musí dokázat sám sobě....

.

 Jednou když byl Ricky Carmichael na vrcholu své kariéry což vlastně bylo celých deset let jeho kariéry,  tak při jednom rozhovoru na pódiu řekl: „ Při tomto závodění to musíte mít v hlavě absolutně srovnané a pokud to tak není, tak ani nejezděte na bránu. V tomto sportu to je 30 procent o fyzičce a talentu a 70 procent o psychice ! „  Svatá to pravda … nejtěžší na tom je,  že do posilovny, na kolo a na trať se přinutit vždy můžete ale do hlavy se vám už tak jednoduše nikdo nedostane a většinou vy sami nevíte jak na to…….. Abych vám řekl pravdu,  tak v této sezóně budu držet palce asi všem protože tato sezóna, rozdělí startovní pole třídy 450 na chlapce a chlapy. …. jezdec který bude v Las Vegas držet   tabulku s číslem jedna,  bude ten nejlepší z nejlepších a v mých očích to bude někdo, na koho budeme dlouho vzpomínat ať už to je kdokoliv…….

.

Ještě pár fotek.... 

.

Jak jsem říkal, tři veterání proti zbytku světa :-)

.

Villopoto na SX Daytona 2013 .....braabbbb !!! Tohle je fakt sexy !

.

Ryan Villopoto se bude muset snažit pokud chce obhájit jeho titul a my všichni víme, že Ryan se ho jen tak nevzdá !

.

Doufejme že Dungey našel sama sebe a na Amahaim 1 to pořádně osolí...

.

Děkuji za váš čas .... Mike-C-Fast.....

« zpět na přehled

Komentáře

Dosud nebyly přidány žádné komentáře.

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce