Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Aktuality

Poslední kolo AMA SX sezóny 2013 .. Las Vegas

Roczen a Will Hahn, noví šampióni tříd 250 West a East !

Villopoto opět všem ukázal kdo je Boss...

Pokud jedete do Las Vegas hrát ruletu,bavit se v klubech, nebo tam jedete na finále AMA SX, tak to vždy bude stát za to a ani letos Vegas nezklamalo. Modré nebe, horké slunce a stadión plný fanoušků, kteří se nemůžou dočkat vidět dva nové šampióny ve třídě 250 East a West. Dnes se všichni soustředí na čtyři jezdce Musquin, Hahn, Tomac a Roczen. Když večer skončí, tak dva s těchto jezdců budou smutní a dva se stanou AMA SX šampióny 2013 ! Určitě to už víte, takže to nemusíme protahovat . Will Hahn dojel na třetím místě za Marvinem Musquinem a tímto vyhrál titul s rozdílem třech bodů ! Marvin dělal co mohl, ale začal to dělat trochu pozdě. Ken Roczen dojel na druhém místě za Tomacem a nyní je novým šampiónem AMA SX, třída 250 West 2013. Roczen tento titul vyhrál s rozdílem dvou bodů a Tomac si nyní říká :“ Proč jsem dojel poslední závod na šestém místě „ ??!? Jo jo, není to jednoduché, ale už je to tak. Dnes večer se u Rogera Decostera bude střílet šampaňským a hlavním hostem v jeho domě bude Ken Roczen ,držitel titulu AMA SX 2013, gratulujeme a nyní se mužeme ve stručnosti mrknout, jak se to všechno semlelo….

Důvod na oslavy ?? Asi ano ! Good job Kenny !


Ve kvalifikacích třídy 450 byl nejrychlejší Ryan Villopoto .Dungey a Millsaps zajeli druhý a třetí nejrychlejší čas této kvalifikace. Ve třídě 250 West byl nejrychlejší Ken Roczen a ve třídě 250 East to byl Will Hahn.
Tento večer, zcela nezvykle začíná hlavními závody (finále) třídy 250East a potom 250 West . Společné finále těchto tříd se pojede jako předposlední závod večera .

První závod a finále třídy 250 East startuje ! A do vedení se brzy dostává Tylor Bowers. Hahn je třetí a Musquin je na šestém místě ! Musquin ví, že nyní je čas riskovat a agresivně se prodírá kupředu. Páté kolo závodu je tady a Musquin je na třetí pozici a dívá se na záda svého soupeře, který je stále na třetím místě . Další kolo je za námi a Hahn i Musquin se posouvájí vpřed o jednu pozici. Hahn je nyní druhý a Marvin třetí. Zbývají tři kola do konce závodu a Musquin předbíhá Hahn a dostává se na druhou pozici. Pokud chce Marvin vyhrát, musí vyhrát závod a Hahn musí zůstat na třetím místě . Bohužel Bowers si udržel první pozici . Marvin dojíždí na druhém místě a Will Hahn se stává šampiónem.

Will Hahn se stal šampiónem,ale málem mu to uteklo ...


Na nic se nečeká a finále třídy 250 West burácí ze startovacích bran . Tohle začíná zajímavě . Davalos se dostává do čela tohoto závodu. Roczen je třetí a Eli Tomac na nepěkném sedmém místě. Páté kolo závodu je za námi . Davalos je stále v čele závodu ale Roczen je nyní na druhém místě a Tomac se posunul na pátou pozici . Je tady osmé kolo závodu a Eli Tomac jede jak zběsilý a dostává se na třetí pozici .Roczen je druhý a Davalos stále v čele. Tomac na nic nečeká a v desátém kole předjíždí Roczena a tím se dostává na druhé místo . Pokud zůstanou v tomto pořadí, Roczen vyhraje titul .Tomac se musí dostat na první místo a pokud by Roczen zůstal třetí, tak by s Tomacem měli stejný počet bodů . Tomac se přibližuje k prvnímu místu a zároveň se oddaluje od Roczena . Dvanácté kolo závodu je tady . Tomac se dostává do vedení, ale Roczen je stále třetí .Pokud si chce zachránit tento tilul, musí se dostat před Davalose na druhé místo . Tomac udělal co mohl a nyní pouze musí vyhrát závod a čekat, jak to za ním dopadne. Předposlední kolo závodu je tady a Roczenovi se podařilo předjet Davalose ! Pokud to tak zůstane ještě jedno kolo, Roczen bude šampión…..poslední zatáčka ,poslední skok a šachovnicová vlajka. Ken Roczen si udržel druhé místo a stává se držitelem titulu !

Will Hahn vyhrál tento titul se zlomenou rukou ( kost v dlani)


Nyní následuje první heatrace třídy 450 . V tomto závodě zvítězí Ryan Dungey, Jake Waimer je druhý a Justin Barcia uzavírá první trojku. Druhý heatrace v této třídě vyhrává Villopoto . Druhý je Millsaps a třetí dojíždí Trey Canard .

Tray Canard třetí místo v heatrace nic moc ...ale MX se blíží !!


Tak a je to tady, poslední dva závody zbývají do ukončení večera. Deset nejlepších jezdců z obou tříd 250 east a west je na startovacích bránách . Tituly jsou již rozdány a v tomto závodě jde pouze a prestiž ! Kdo je nejlepší a nejrychlejší jezdec tohoto roku v obou těchto třídách se uvidí za malou chvíli . Brány padají a a v čele závodu vidíme KTM číslo 94 ! Ken Roczen urval nádherný holeshot a téměř po jeho boku vidíme další KTM a na ní Marvin Musquin .Skvělý racing pro KTM ! Ken Roczen je stále v čele, ale já se musím omluvit . Jeho číslo už není 94 ale nyní má Roczen nové číslo …číslo jedna a celkem mu to sluší ! Eli Tomac je na čtrnáctém místě . Závod se ubírá vpřed a Kyle Caningham překvapivě předjíždí Musquina a dostává se na druhé místo . Že by fyzička hrála roli v tomto závody nabitém večeru ? Závod končí a Ken Roczen vyhrává . Caningham je druhý a Marvin Musquin je třetí ! Demotivovaný Eli Tomac dojíždí na třináctém místě .

Tomac vyhrál bitvu ale Roczen vyhrál válku...


Nyní je čas na poslední závod večera .Třída 450 a její finále udělají definitivní tečku za sezónou AMA SX 2013 . Závod je odstartován . Pořadí v první zatáčce vypadá takto : Jake Waimer, Chad Reed, Andrew Short, Villopoto a Dungey . První kolo ještě není u konce a Villopoto se dostává do vedení závodu . Dungey je třetí, Reed čtvrtý a Barcia jede na páté pozici. Páté kolo je u konce a Villopoto je stále v čele závodu . Dungey je druhý, Jake Waimer je nyní třetí a Davie Millsaps se probojoval na čtvrtou pozici. Reed je na pátém místě. Závod je skoro u konce a pokud sedíte někde nahoře v hledišti, tak závodní pole vypadá takto: První je Ryan Villopoto a za ním velké prázdno, potom uvidíte Ryana Dungeyho na druhém místě . Za Dungeym je taktéž prázdo, a až pak uvidíte Millsapse který se probojoval na třetí místo . Závod končí a Ryan Villopoto všem ukázal kdo je nerychlejší a nejlepší jezdce tohoto roku ve třídě 450 ! Dungey je druhý a Milssaps třetí a tohle je definitivní tečka za touto sezónou AMA SX 2013 ! Děkujem všem jezdcům a týmům za skvělou šou a hurá na motokros !

Marvin dělal co mohl, a vposledním kole málem předjel Tylor Bowers ...kdyby se tak stalo, titul by byl jeho.

Foto,videa a více ..brzy zde na MXkings

Děkuji za váš čas ....Mike-C-Fast......              

250 East Finále


1. Tyler Bowers – KAW
2. Marvin Musquin- KTM
3. Will Hahn HON
4. Blake Wharton – SUZ
5. Gavin Faith – HON
6. Vince Friese – HON
7. L Vincent – KTM
8. Cole Thompson – HON
9. D Herriein – HON
10. A Catanzaro – KAW
11. B Kiesel – YAM
12. L Kilbarger – HON
13. PJ Larsen – YAM
14. R Zimmer – HON
15. J Starling – HON


250 West Finále


1. Eli Tomac – HON
2. Ken Roczen – KTM
3. Martin Davalos – KAW
4. Kyle Cunningham – YAM
5. Ryan Sipes – SUZ
6. Jason Anderson – SUZ
7. Malcolm Stewart – KTM
8. Cole Seely – HON
9. Tyla Rattray – KAW
10. Joey Savatgy – KTM
11. Travis Baker – YAM
12. Topher Ingalls – HON


250 East a west společný závod


1. Ken Roczen – KTM
2. Kyle Cunningham – YAM
3. Marvin Musquin – KTM
4. Martin Davalos – KAW
5. Blake Wharton – SUZ
6. Jason Anderson – SUZ
7. Ryan Sipes – SUZ
8. Cole Seely – HON
9. Malcolm Stewart – KTM
10. Tyla Rattray – KAW
11. Zach Osborne – HON
12. Joey Savatgy – KTM
13. Eli Tomac – HON
14. Tyler Bowers – KAW
15. Vince Friese


250 West bodové hodnocení


1. Ken Roczen – 185
2. Eli Tomac – 183
3. Cole Seely – 148
4. Jason Anderson – 139
5. Martin Davalos – 134
6. Kyle Cunningham – 114
7. Zach Osborne – 112
8. Tyla Rattray – 99
9. Joey Savatgy – 98
10. Malcolm Stewart – 88
11. Christian Craig – 87
12. Travis Baker – 80
13. Austin Politelli – 76
14. Ryan Sipes – 75
15. Jessy Nelson – 60


250 East bodové hodnocení


1. Wil Hahn – 198
2. Marvin Musquin – 195
3. Blake Wharton – 171
4. Vince Friese – 118
5. Gavin Faith – 118
6. Cole Thompson – 96
7. Dean Wilson – 87
8. Lance Vincent – 80
9. Kyle Peters – 78
10. AJ Catanzaro – 73
11. Jeremy Martin – 71
12. Justin Hill – 68
13. James Decotis – 66
14. Mitchell Oldenburg – 66
15. Peter Larsen – 62


450 finále


1. Ryan Villopoto – KAW
2. Ryan Dungey – KTM
3. Davi Millsaps – SUZ
4. Jake Weimer – KAW
5. Justin Barcia – HON
6. Chad Reed – HON
7. Weston Peick
8. Justin Brayton – YAM
9. Andrew Short – KTM
10. Broc Tickle – SUZ
11. Phil Nicoletti
12. Rob Kiniry
13. Kyle Regal
14. Josh Hill – SUZ
15. Chris Blose


450 Bodové hodnocení


1. Ryan Villopoto – 346
2. Davi Millsaps – 318
3. Ryan Dungey – 315
4. Justin Barcia – 261
5. Chad Reed – 224
6. Trey Canard – 220
7. Andrew Short – 202
8. Justin Brayton – 177
9. James Stewart – 174
10. Broc Tickle – 165
11. Jake Weimer – 139
12. Matt Goerke – 139
13. Mike Alessi – 107
14. Weston Peick – 91
15. Josh Hill – 86
16. Robert Kiniry – 57
17. Eli Tomac – 52
18. Phil Nicoletti – 48
19. Vince Friese – 45
20. Chris Blose – 44

« zpět na přehled

Komentáře

Dosud nebyly přidány žádné komentáře.

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce