Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Aktuality

MX Modely 2015 450 ccm... Která motorka je pro Vás nejlepší ?

 aneb jak to vidí testovací piloti z RacerX + mnohem více.

Než začnu psát tento článek, tak bych chtěl všem poděkovat za vaše návštěvy a hlavně komentáře. U dvou posledních článků ( Villopoto dopis a Ken Suzuki) se to trochu více rozjelo a řeknu vám, že mě mnohé z vašich komentářů pobavily a některé snad i poučily. Ať  jsou negativní nebo naopak, tak jsem moc rád za vaší aktivitu a děkuji, že vše udržujete celkem ve slušnosti, čehož si obzvlášť vážím. Určitě nemusím říkat, že tyto stránky jsou produktem mého/našeho volného času a peníze si musíme vydělat v práci. Někdy si říkám, proč to všechno dělám ale když si přečtu vaše komentáře, vaše  reakce a podívám se na počet návštěv, tak si řeknu: „ To přece mojí druhé rodině nemůžu NIKDY  udělat“ ! Ještě jednou díky….. 

Tak jo, nyní se vrátím k debatám, které jsou asi tak staré jako první motokrosová motorka a to ve stylu: „ moje motorka je lepší než tvoje“ , nebo „ tato značka je lepší než ta druhá protože……“  atd.atd. Já sám jsem jednou byl jeden absolutní magor do dvoutaktů, bylo to v době, kdy jsem jezdil aktivně MX ( v USA, hobby C  J) a jeden z mála čtyřtaktů,  který se v té době vyráběl, byla Yamaha, jednalo se o 1998 YZ 400F, která slušně řečeno nebyla až tak dokonalá mašina ale do MX se stejně nehodila. Jednou jsem se na ní projel a už jsem jí nechtěl vidět nikdy více !!  Stroj, na který jsem si nenechal šáhnout, byla Honda CR250 dvoutakt, kterou jsem doslova miloval a doba ve které Ricky Carmichael přestoupil na čtyřtakt, byla doba, kterou jsem nenáviděl.

Moje retro milenka... myslím, že tahle fotka je z roku ahhh, 2002,03  ? :-) USA Georgia

Tvrdohlavě jsem se držel mého dvoutaktu a smál jsem se všem kamarádům, kteří se trápili na prvních modelech Hondy CRF 450 2003, která když vám zdechla ( což se stávalo pořád) tak jste jí startovali, dokud jste svou vlastní duši nevyplivli. Vždy jsem si to pořádně vychutnal, a když jsem takového kamaráda objížděl, tak jsem to nikdy nezapomněl pořádně prospojkovat a beee beee  beeehhh  pořádně ho ohodit. Bohužel doba se měnila a za chvíli jsem to byl já, koho čtyřtakty předjížděly a skákaly skoky, na které jsem já nikdy ze zatáčky neměl dostatečnou rychlost. Takže nezbývalo nic jiného než přesedlat a jít s dobou……  Nyní již několik let nejezdím ale když slyším pořádně a důkladně vytočený dvoutakt 250 tak mi stále běhá mráz po zádech !

Jejda, to jsem se zase nechal unést….. tak jo, dnešní příspěvek je vyhodnocení motokrosových modelů 2015 kubatury 450 a to testovacími piloty, kteří tuto práci dělají pro Racer X již spoustu let. Samozřejmě, že tohle je pouze názor několika zkušených jezdců a když motorka nevyhovuje jim, tak to neznamená, že nemůže vyhovovat vám, ale stále si myslím, že pokud se chcete rozhodnout pro koupi modelu 2015 a nejste si jistí značkou, tak tohle vám může jemně rozšířit váš obzor. Jak se říká, Racer X to dal na talíř a vy si vyberte, co vám bude chutnat. Nejprve vám představím testovací jezdce: Dave Castillo bývalý profesionální MX závodník, Sunny Garcia, Paul Perebijnos bývalý mechanik Pro Circuit Kawasaki a také bývalý profi MX závodník, Grant Langston bývalý držitel titulu MXGP a AMA SX ve třídě 250. Charles Castloo pro level MX závodník a Ryan Newton je také bývalý AMA MX pro rider. Takže tady máme šest jezdců, kteří ví, co dělají, a myslím, že pokud si dáte šest odborných názorů dohromady tak by to mělo mít alespoň nějakou váhu. Racer X vybral několik komentů ke každé motorce a vy si je nyní můžete přečíst.

Všichni jezdci každou motorku ohodnotili čísly 1 až 6. Potom se výsledky vyhodnotily a zde máte výsledek :

 

  1. Honda: 1,1,1,4,4
  2. Suzuki: 3,2,1,4,3
  3. Kawasaki: 4,3,2,1,4
  4. KTM: 3,5,3,2,5
  5. Yamaha: 5,2,5,6,2
  6. Husqvarna: 6,6,6,5,6

Nutno si pamatovat, že se jedná o sériové modely bez jakýchkoli modifikací.

Číslo jedna Honda:

·        *„Velmi dobré. Vjíždí i vyjíždí ze zatáček velmi dobře. Připadá vám velmi lehká a sedí se na ní velmi pohodlně. Všechny tři mapy motoru jsou skvělé, všechny se dají dobře využít a není mezi nimi až tak velký rozdíl. Trochu rychle se dostává do otáček a někdy mi chybí trochu výkonu a točivého momentu. Na motorce můžete jezdit jak agresivně tak plynule. Motor mi připadá trochu slabší, což vám ale na druhé straně dovoluje mnohem agresivnější jízdu. Vidlice byla pro mě nejhorší ze všech šesti motorek. Přidal jsem čtyři kliky na přitvrzení u vidlice a vzadu jsem přidal tři kliky na přitvrzení a tři na rychlejší  odpružení . Hodně to pomohlo, ale pořád to nebylo ono“.

·         *Motor na Hondě je silný a tři mapy na motoru jsou velice unikátní. Jsou skvělé pro tratě, které se v průběhu dne hodně rozbijí a mění. Já jsem preferoval nejagresivnější nastavení, které vás protáhlo všemi rychlostmi od samého spodku až na samý vrch. Myslím, že Honda má velice dobré brzdy. Mohl jsem v zatáčkách používat více přední brzdu a přední kolo stále drželo stopu. Na motorce se jelo opravdu pohodlně a chvílemi jste se cítili jako na své vlastní motorce.  Motorka drží stopu v každé situaci a hlavně při brždění. Ovládání je skvělé což poznáte nejvíc při najíždění do zatáček. Prostě si motorku dáte, kde chcete. Jede se na ní dobře, vše je plynulé a zadní kolo má vždy dobrý záběr.

·       *Tato motorka mě opravdu překvapila. Máte pocit jako by byla extrémně lehká a ovladatelná. Mohl jsem se na motorce posunout hodně dopředu, což bylo skvělé hlavně v zatáčkách.

·       *Velmi zvláštní posed, měl jsem pocit jako bych zbytečně moc seděl…trochu drastický přechod ze zadní na přední část motorky ale celkově velmi pohodlná. Síla motoru je velice použitelná. Spojka je velice dobrá. Vidlice se mi zdála nedoladěná a při vjezdu do zatáček se moc poddávala. Přední kolo si celkem slušně drželo stopu.

·       *Byla to skvělá jízda. Výkon byl nejlepší při nastavení čísla 2.Pérování se mi zdálo trochu měkké. Velmi dobrá přední brzda ale někdy měla tendence se kousnout. Motorka zatáčela velice dobře a já jsem měl na této motorce nejlepší pocit.

.

Číslo dvě Suzuki:

·        *Velmi pohodlná. Páčka na spojku mi připadala moc daleko. Vidlice mi připadaly trochu tuhé, ale celkové pérování bylo dostačující. Zatáčení bylo velmi dobré. Reakce motoru byly někdy trochu neočekávané ale jinak velice silný motor. Brzdy byly celkově velmi dobré.

·        *Posed je neutrální, ale zdá se mi trochu vysoký v zadní části sedadla. V zatáčkách vás to tahá přes řídítka. Když na motorce sedíte tak máte pocit těsnosti.  Skvělý spodek i střed ale ve vyšších otáčkách vás velice brzy limitoval omezovač. Spojka je plynulá a lehká ale na můj vkus zabírá pomaleji než ostatní modely. Zatáčení je skvělé. Předek se zdál trochu nevyvážený ale, když jsem spustil vidlice trochu níž tak se vše napravilo a motorka se ovládala skvěle.

·        *Zadní část sedadla se mi zdá příliš široká, ale jinak tohle je drsný stroj! Můžeš na ní jet velice agresivně nebo naopak plynule a stále se cítíte velice pohodlně. Zatáčí přímo úžasně a jede tam, kde chcete, aby jela. Motor je silný a vyrovnaný.  Opravdu toho nemám moc na, co bych si mohl stěžovat. Motorka drží skvěle stopu a má skvělý záběr. Brzdy jsou dobré a pérovaní je také velmi dobré.  Spojka je trochu slabší. Vidlice byla zpočátku trochu mimo, ale pár kliků to napravilo. Vidlice na Kawě byly lepší. Zadní tlumič je dobrý.

·        *Závody se vyhrávají v zatáčkách a tato mašina zatáčí jako bůh !

·        *Skvělé rozložení výkonu, od spodku až na samý vrch. Velice plynulý přechod. Motorka se chovala skvěle, hlavně na rozbitém a hrbolatém povrchu. Převodovka je úžasná. Brzdy jsou skvělé a napomáhají plynulému zatáčení. Předek se chová skvěle a to hlavně při zatáčení. Co se týče ovládaní tak nemám absolutní výhrady. Motorka má skvělý záběr a trakci. Do zatáček i ze zatáček jsem se dostal velice rychle a motorku jsem si dal všude, kde jsem chtěl a mohl jsem vyjíždět z kolejí dříve, abych se vyhnul rozbitému konci. 

Číslo tři Kawasaki:

·       *Celkem pohodlná motorka. Řadící páčka a zadní brzda se mi zdály příliš krátké. Motorka se mi zdála dlouhá a vysoká, což není v některých případech negativní hodnocení. Při mé výšce 183cm mi tahle motorka vyhovovala. Ani jednou jsem se nepokusil snížit stupačky, ale myslím, že by mi to vyhovovalo, nastavitelnost stupaček je skvělý nápad. Agresivní mapa motoru byla skvělá a fungovala mnohem lépe než na předešlém modelu. Vidlice mi připadaly trochu měkké, ale po krátkém nastavení to bylo mnohem lepší. Myslím, že kdybych měl více času na proklikávání, tak by to bylo ještě lepší.  Po změkčení předních tlumičů se výrazně zlepšilo zatáčení.

·       *Skvělý pocit. Spojka neměla problémy. Pérování bylo celkově velmi dobré. Motor byl silný a výkon velice plynulý. Řazení bylo trošku nepohodlné, ale brzdy byly skvělé.

·       *Tuhle motorku zbožňuji, protože dělá všechno dobře nebo výborně. Cítil jsem se na ní velice sebevědomě a veškerá možná nastavení jsou výborná. Motor je velice silný, pouze KTM byla silnější. Na této motorce se jezdí velice dobře, můžete být klidně leniví, protože tento stroj dělá všechno za vás.

·       *Skvělá motorka ! Měřím 193 cm a to je důvod proč mi tato motorka seděla nejvíc.

·       *Dobrý motor. V nízkých otáčkách nic moc ale střed a výšky jsou skvělé. První a druhá rychlost se zdály trochu krátké ale třetí a čtvrtá byly skvělé. Mohl jsem zůstat při trojce a čtverce jak dlouho jsem chtěl. Brzdy nebyly až tak dobré, jako třeba na Hondě ale jinak se celkem daly. Ovládání bylo skvělé až na těsné zatáčky.

 .

Číslo čtyři KTM:

·        * Pro KTM a Husky jsem se cítil moc vysoký. Obě dvě značky jsou skvělé motorky a mají spoustu skvělých součástí, ale já jsem se prostě ani na jedné necítil dobře. Jsem 189 cm vysoký a tato motorka mi prostě neseděla.

·        *Nejsilnější motor z celé skupiny.  Pérování bylo příjemně měkké a přímo vsakovalo terén. Brzdy byly také velmi dobré. Motorka se zdála velká ale v dobrém slova smyslu. O řazení moc nevím, protože řadit jsem skoro nemusel a motorka zatáčela velice dobře.

·       * Brzdová i spojková páčka se zdály moc tlusté. Posed je velice pohodlný. Plocha na páčce zadní brzdy je moc malá a někdy jsem jí chvíli hledal. Motor a vše kolem něho je skvěle vyladěno. Motor je neuvěřitelně silný ale stále se dá kontrolovat. Hydraulická spojka je skvělá. Pérování bylo velmi dobré a drželo stopu. Přední brzda je fenomenální. Ovladatelnost je dobrá, není tak dobrá jako Honda ale celkově to není špatné.

·        *Nejsilnější motor ze všech. Hydraulická spojka, Bremo brzdy a elektrický start jsou nejlepší ze všech modelů. Posed je dobrý a příjemně se na motorce sedí. Motorka připadá o trochu štíhlejší než Husky a mapy motoru jsou také přátelštější.  Tlumiče byly na začátku bez citu, ale pár kliků to spravilo. Zbožňuji ten výkon.

·        *Motor má velice silný spodek, připadalo mi jako bych měl mít pořád vyšší rychlost a dost mě to tahalo. První a druhá rychlost byla moc krátká, ale já jsem stejně všude mohl jet na trojku. Brzy byly výborné a motorka při brždění drží skvěle stopu. Pérování je velmi měkké a příjemné. Na motorce máte pocit, že je malá a lehká. Byl jsem překvapen, jak dobře tato motorka zatáčela a jak dobře držela stopu při vyjíždění ze zatáčky.

 .

Číslo pět Yamaha:

·       *  Skvělá motorka po všech stránkách. Na rozbitém terénu jste povrch ani necítili, opravdu požitek z jízdy.

·        *Velice snadné využití výkonu a pérování bylo jedno z nejlepších. Brzdy by mohly být silnější. Velice jednoduchá motorka na ovládání a ježdění.

·        *Stísněný pocit. Vzdálenost od stupaček do sedátka se zdála krátká. Rám a boční panely připadaly velice široké, v zatáčkách bylo těžké dát nohu před motorku. Páčky zadní brzdy a řazení mi připadaly velice krátké. Motorka má skvělou stabilitu na rozbitém povrchu a skvěle drží rovnou stopu. Velice stabilní.

·        *Posed se zdá velice těsný. Motorka mi připadala velice široká a při zatáčení nechtěla moc poslouchat. Přední i zadní trakce nebyla příliš dobrá. Motor je velice hlučný přes sání. Výkon je dobrý, ale střed se zdá trochu slabý. Motorka připadá, že je dobře postavená ale já jsem se na ní necítil dobře.

·        *Při rovné jízdě to je skvělá motorka. Velmi rychlá a důvěryhodná. Myslím, že to je nejrychlejší motorka z našeho výběru. V zatáčkách to nebylo ono. Měl jsem pocit jako by motorka v zatáčkách brzdila a měla tendence se zařezávat do povrchu. Motorka mi připadala velice široce a neohrabaně. Předek se dost třepal a zadek ztrácel trakci. Při výjezdu ze zatáček mi párkrát ujelo přední kolo a při větším náklonu se mi zdálo, že je motorka příliš těžká.

 

 .

Číslo šest Husky:

·        *Myslel jsem si, že tato motorka bude stejná jako KTM ale mýlil jsem se, je trochu těžké ukázat prstem na rozdíly ale prostě cítíte, že to jiná motorka. Zdála se mi dost těsná a měl jsem pocit, že je všechno moc blízko sebe.

·        *Pérování bylo lepší než u KTM, ale motor nebyl zdaleka tak silný.

·        *Když jsem stál tak jsem se cítil pohodlně, ale v sedu jsem měl stísněný pocit. Páčky jsou moc tlusté ( hrubé). Sedátko klouže a v zatáčkách je těžké se udržet vepředu. Motor má sílu a otáčky šplhají až do nebe.  Z dvou map motoru preferuji tu slabší. Předek se zdál trochu neovladatelný ale, když jsme snížili zadek tak to bylo lepší.

·        *Tato motorka mne ničím neohromila ale ani nezklamala. Hydraulická spojka a elektrický start nemají chybu. Přední blatník je trochu tenký a hodně vibruje. Boční panely se zdají širší než na KTM. Brzdy jsou skvělé. Motor a podvozek na KTM mi připadaly mnohem lepší.

·       * Při použití agresivní mapy měl motor skvělý výkon a sílu. Při standartní mapě byla dvojka moc krátká a trojka neměla nikdy dost. Při agresivní mapě se vše zlepšilo a zcelilo. Mohl jsem tam nechat trojku po celou dobu, tak jako na KTM. Brzdy byly dostačující a trochu špatně se mi najíždělo do zatáček.  Předek měl tendenci ujíždět. Ovládání motorky bylo skvělé jak při rovné jízdě tak i při přejíždění rozbitého povrchu. Cítil jsem se opravdu pohodlně a bezpečně. Při brždění na rozbitém povrchu motorka špatně brzdí. Motorka zatáčela dobře, ale museli jste být trochu trpělivější s akcelerací.

 

 

Tak to bylo trochu více čtení, že jo..ale myslím si, že pár informací se z toho  použít dá. Každopádně je dobré vědět, že KTM a Husky nejsou stejné motorky s jinou barvou plastů.

 

Děkuji za váš čas ….Mike-C-Fast….

 

 

« zpět na přehled

Komentáře

01.11.2014 08:57 car insurance cheap – k114Chg9hLWB | email | web
Good to see real expertise on display. Your contribution is most welcome.
01.11.2014 05:52 small business insurance texas – JM3Rs17bw | email | web
Smack-dab what I was looking for-ty!
01.11.2014 05:52 small business insurance texas – JM3Rs17bw | email | web
Smack-dab what I was looking for-ty!
31.10.2014 20:01 online auto insurance quotes – xpOTQ5hljN7 | email | web
That's a slick answer to a challenging question
31.10.2014 20:01 online auto insurance quotes – xpOTQ5hljN7 | email | web
That's a slick answer to a challenging question
31.10.2014 19:41 auto insurance – 5z20MgRdc | email | web
TYVM you've solved all my problems
31.10.2014 19:13 auto insurance – YakLKrlzQskU | email | web
Your article perfectly shows what I needed to know, thanks!
31.10.2014 17:49 third party car insurance proper – wF1zJDNK1LXJ | email | web
Damn, I wish I could think of something smart like that!
31.10.2014 16:42 low car insurance – FqfJ64N0ruc | email | web
It's imperative that more people make this exact point.
22.10.2014 23:38 muhehe
mak 166 ale to se ti velice omlouvam ale ja mluvim prave o uplně seriovejch motorkach, takže asi by bylo vhodne mezi nama dvema komunikaci ukoncit ad tady nevybuřujeme nejake hadky, asi si nerozumime, ja osobne proti tobe nic nemam, dyk te ani neznam. pozorně čti, zahoď předsudky anebo mě nečti vubec jak sem ti už jednou radil. kdybychom se bavili o motorkach ama, nebo mx gp, nebo stačilo by o motorkach z našeho mistraku, ja za sebe bych nemohl řict nic, na žadne sem neseděl ty ano ? takže se bavim o serii anebo prinejlepčim o nejakych sprzněninach dodo a garažovej kutil, motomrdal a podobně. ja osobně abych se vyvaroval tady tomu zvěrstvu preferuju tovarni nastaveni, vim o tom uplne hovno oproti těm kdo ty motorky vyrabi. o testech nebudu z nikym polemizovat, mam představu o tom jak se dělaji a vzhledem k tomu že vyhrala honda ktera je uplne stejna jako minulej rok kdy byla propadak relativně, tak mi to stači, jasně stači změnit uhel řizeni nastaveni tlumiču zaplatit testerum patričnej obnos a motorka je jina, relativně. opravdu toho nechme ja sem jen řekl co si myslim a co sem zkusil, někdo ma na to jinej nazor, ty jsi ho zatim neřekl, myslim zkušenost z nějakejma motorkama, jen reješ jakej sem čurak, sem no a ? když to bude za hranou tak me majk mazne, tak na to ser
21.10.2014 08:45 MAK166
Ty jsi,ale muhehe vůbec nepochopil,že se tu vede řeč o sériových motorkách a ne o o motorkách z ama,ale to u tebe už každej tady tak nějak očekává,že jsi zase trochu vedle.A kawa vyhrála v těchto testech vícekrát po sobě a tak to asi nebude náhoda.
21.10.2014 08:29 MAK166
muhehe,já mám slabou vůli a ty totálně prázdnou hlavu.
21.10.2014 00:07 muhehe
maku166, nikdo tě nenuti je čist, maš strašně slabou vuli viš to ? :-)
21.10.2014 00:03 muhehe
nemuhehe, to se pleteš, ja miluju suzuki kvuli tomu jak zatačí kuli tomu že na ni jezdi bubu a kuli milsapsovi kerej na ni trhal prdel uplně fšem, a celkově je to moje nejoblibenější motorka, pak je yamaha svou spolehlivosti a klasickejma tlumičema navic se mi libi, a to třeba jak ji ma udělanou bum bum, takže se hodně pleteš hodně. o kavě se placalo ledaco, že je nejsilnější že ma nej podvozek a bla bla bla, nejsilnejší nikdy nebyla a podvozek stal tak za hovno že i zrzek jezdil raději tajne na perech ze začatku, jinak by byl rozštipanej na padrt na konci startovniho pole :-) a nebejt zrzka tak žadna zelena euforie ani nebyla. je to neco jako byla kdysi honda to byla i naše země zase uplně ruda :-) dokud se nezjistilo že neni nad jamahu :-) a ktm ? ja žadnou oranžovou euforii nevidim ty jo ?
20.10.2014 19:02 podmanak
tak ale honda ako jedina ma v serii kryt na predny kotuc.....nemozem si pomoct ale mne sa to paci.
20.10.2014 16:40 Jindra
Nějak tomu moc nevěřím, nejvíce kritiky v článku je na hondu a přesto vyhraje.
20.10.2014 09:41 MAK166
A muhehe zase plácá a plácá svoje blbosti.Prosím přestaň psát svoje komentáře!!!
17.10.2014 23:12 nemuhehe
je potřeba si uvědomit,že to je jeden test z mnoha...chce to vidět cca 3-4testy 15ctek a pak si případně udělat obrázek....ona žádná zelená euforie neskončila,když ani nezačala...naopak SKONČILA TA ORANŽOVÁ..EUFORIE.....zelená několikrát po sobě vyhrála několik testů,proti tomu se nedá nic říct,naopak.oranžová euforie je v hlavě jednoho mudžahedína/muhehea/..Ti jsou známí svou nepochopitelnou zaslepeností-:)...je to jedno,každý si koupí,co se mu líbí
17.10.2014 18:58 muhehe
no takovej docela oběktivni test .-) všechny jsou v podstate dobre a to je asi tak trochu pravda, každa nova herka je dobra. docela sem rad že skončila ta zbytečně nafoukla zelena euforie, nejlepší motorky planety. kawa v minulosti pravděpodobně investovala hodně do kladne propagace a tohle už mi připada vic fer.
16.10.2014 23:02 podmanak
ze ta Roczenova KTM bola v pohode tak v Matighofene robia co mozu.....
16.10.2014 22:56 podmanak
za javora KTM to je v nasich podmienkach taka klasa (odskusane)
16.10.2014 22:51 podmanak
tak ahoj pre nas drevenych je kazda dobra (po 4 roch pivach)
16.10.2014 17:01 vafo | email
Ejj ha tak toto tu dlho nebolo aby Hondicka a Suza skoncili na 1 a 2 mieste :Dale celkom zujimave citanie ked clovek premysla nad novou moto.
16.10.2014 16:50 mx fanda a jeho vyvoněná banda
prej občas vypadne pár šroubů :D :D sem myslel že si děláš prdel a ty to asi myslíš vážně. Jezdím japonce 6 let a vživotě z toho nevypadl jedinej šroubek..
16.10.2014 11:14 Dominik Zeman | email
já jsem si před dvěma týdny koupil KTM SX 250 2015 2-takt, občas vypadne pár šroubů z těch vybrací a koleno výfuku trpí na kameny lítajcí od někoho jinýho.. jinak maximální spokojenost, jel jsem na ktm 450 2014 a proti tomuhle je to líný:) :D a ten zvuk vytočenýho zwaitakta úplně zbožnuju:) jsem rád že jsem do toho šel, je to příjemný obohacení motokrosu mezi těma všema čtyřtaktama:)

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce